default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 19.09.2021, 13:53


Zihnin İnanılmaz Gücü

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1350 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 19.01.2013, Saat: 02:29
[b]Zihnin İnanılmaz Gücü!...Bilinç ve Bilinçaltı!...[/b]


Zihnimiz büyük bir bilgisayar ağındaki merkezi işlem ünitesine benzer! Pek çok operatör ve zihinsel kaynak tarafından elde edilen bilgiler, bilgisayara veri ol
arak girilir ve programlanır! Girilen tüm bilgiler diğerlerini de etkiler! Gelen bir bilgi, herhangi bir bireysel kullanıcı tarafından o anda işlenen tüm diğer bilgilere etki eder! Yeni bilgi, ister doğru,isterse de yanlış olsun, diğer alanlardaki işlenleri etkileyebilir! 


Bilinçaltımız, merkezi işlem ünitemizin kaynağı gibidir! Belirlediğimiz hedeflerden birine ulaşmak için esas yapmamız gereken, bu üniteyi yeniden programlamaktı r! Böylelikle düşündüğümüz, hissettiğimiz ve inandığımız şeyler, deneyimlenerek ve coşkusunu duymak istediğimiz şeylerle (hedeflerimizle) tam olarak eşleşebilir!


Bilinçaltımıza giriş noktaları hem içte, hem de dışta yer alırlar! İçsel olarak, düşüncelerimizden, zihinsel fotoğraflarımızdan, kurduğumuz hayallerden ve duygularımızdan etkileniriz! Dışsal olarak da, çevremizin ve bilincimize sürekli olarak kayıt yapan çeşitli algı kaynaklarının etkisi altında bulunuruz! Yaptıklarımızdan, söylediklerimizden, işittiklerimizden gördüklerimizden, seyrettiklerimizden , dinlediklerimizden ve özellikle ilişki içinde olduğumuz insanlardan ve onlarla yaptığımız konuşmalardan da etkileniriz! Bunların her biri diğer etkenlerden birini veya daha fazlasını tetikleyip, uyarabilir! İşte bunların hepsi birlikte, şimdiki bizi, hayatımızı oluşturmuş ve oluşturmaya devam etmektedirler!


Herhangi bir düşünce zihnimize geldiğinde, mutlaka başka düşünceleri de harekete geçirir! Hatta bazen öyle olur ki, bu bilinç nehri bizi alır ve esas düşündüğümüz noktadan başka yere götürür! Uygulayacağımız zihinsel kontrolün miktarına bağlı olarak, zihnimiz bizi amaçlarımıza ya da amaçlarımızdan uzağa doğru sürükler!


Düşünceler kendileriyle ilişkili olan görüntüleri ve eski kayıtları çağrışım yoluyla zihne çağırırlar! Gelen bu bilgiler ya düşüncenin merkezine ya da onları tetikleyen düşünceden apayrı bir noktaya giderler!


Düşünceler veya görüntüler bir yandan da duygular üzerinde etkili olurlar! Duygular ise, düşünceleri ve görüntüleri harekete geçirir, bunlar da yeniden başka duyguların uyanmasına yol açarlar! Bu böylece zincirleme bir şekilde devam edip gider!


Düşündüğümüz şeyler, hafızamızda saklı tuttuğumuz görüntüler ve deneyimlediğimiz duygular da kendileriyle ilgili olan sözcükleri ve eylemleri harekete geçirirler! Amaçlarımızın neler olduğu konusunda düşünüyorsak, bunların tam olarak farkında isek ve bu düşünceler bizi olumlu ya da arzulu kılıyorsa, o zaman biz gün boyunca pozitif olur ve başkaları üzerinde etki bırakacak bir şekilde davranırız!


Okuduğumuz şeyler düşüncelerimizi, hafızamızdaki resimleri, duygularımızı, sözcüklerimizi ve eylemlerimizi etkileyebilir ve bunlar da sonuçta daha sonra okuyacağımız metinlere yön verebilirler! Çevremizdeki insanlarla olan iletişim biçimimizde nasıl konuşacağımızı, yürüyeceğimizi ve davranacağımızı belirleyen etkenlerden birisidir!


Tüm bu faktörlere ilaveten, geçmiş deneyimlerimiz ve bizi bu günlere getiren yaşadıklarımız, çevremizde olan veya başımıza gelen şeylere yönelik algılarımıza ve davranışlarımıza mutlaka bir etkide (olumlu ya da olumsuz) bulunurlar!


Zihnimiz ve hayatımız, içi müzisyenle dolu bir odaya benzer! Müzisyenlerin her biri değişik enstrümanları farklı tonlarda çalmakta ve hepsi de dikkatimizi kendilerine vermemizi istemektedir!


Yapmamız gereken, hayatımızın ve geleceğimizin kontrolünü tam olarak elimize almak ve kendi orkestramızın şefi olabilmektir! Hayatımızı hem içsel, hem de dışsal yönleriyle kontrol altında tutabilmek ve kendi seçtiğimiz bir ana temayı, orkestranın uyumlu ve birbiriyle akort halinde çalabilmelerini sağlamaktır! Kısaca, hayatımızı güzel bir müzik parçası haline getirerek, enfes bir konser vermektir! Zaten bu da, Başarının kendisidir!


Başımıza gelen her türlü olay ve başardığımız her türlü şey, nasıl düşündüğümüze ve zihnimizi nasıl kullandığımıza bağlıdır! Zihnimizi değiştirmeye başladıkça, hayatımızı da değiştirmeye başlarız! Şimdi bulunduğumuz yere nasıl geldik? Hangi şekillendirici etkiler birleşerek bizim şimdiki insan olmamızı sağladılar? Bu türlü düşünüyor ve hissediyor olmamızın nedenleri nelerdir ve bizi şimdiki durumumuza getiren faktörler hangileridir?


Bilelim ki, insanlık tarihinde bize benzeyen ve aynımız olan hiçbir insan yaşamamış ve yaşamayacaktır da! Olasılık hesabına göre, bizim özelliklerimizde ve kalitemizde bir başka insanın olma ihtimali 50 milyarda bir’dir! Özel, hatta olağanüstü bir şeyi, yani sadece bizim yapabileceğimiz bir şeyi gerçekleştirme potansiyeline sahibiz! Hayatımıza istediğimiz yönü vermek, bizden başka hiç kimsenin yapamayacağı bir şeydir! Bu adımı atmak için cevaplamamız gereken tek gerçek soru şudur: “Bunu yapmayı kesinlikle istiyor muyum?


Herhangi bir alanda başarı kazanmış pek çok insan, doğal kabiliyetlerini ve yeteneklerini ilgi duydukları belirli bir alanda daha yüksek seviyelere çıkartarak ve geliştirerek bu Başarıyı elde ederler!


Bizim kendimize özgü olan potansiyelimiz çok yakınımızda, yani içimizde durmaktadır! Ama kendimizden daha fazlasını elde edebilmemiz için, önce bu gücün tanınması, tanımlanması ve geliştirilmesi gerekir!
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Zihnin İnanılmaz Gücü Konusunun Linki Direkt Link
Zihnin İnanılmaz Gücü Konusunun HTML Kodu HTML Link
Zihnin İnanılmaz Gücü Konusu BBCode Linki BBCode Link
Zihnin İnanılmaz Gücü Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin Mutluluğun Temel Kaynağı – Şükretmek – Düşünce Gücü ulas 0 4,462 19.01.2013, Saat: 03:05
Son Yorum: ulas
Big Grin Yüzde yüz %100 Beyin Gücü ulas 1 2,199 19.01.2013, Saat: 02:31
Son Yorum: hazanlisa

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Zihnin İnanılmaz Gücü indir, Zihnin İnanılmaz Gücü Videosu, Zihnin İnanılmaz Gücü online izle, Zihnin İnanılmaz Gücü Bedava indir, Zihnin İnanılmaz Gücü Yükle, Zihnin İnanılmaz Gücü Hakkında, Zihnin İnanılmaz Gücü nedir, Zihnin İnanılmaz Gücü Free indir, Zihnin İnanılmaz Gücü oyunu, Zihnin İnanılmaz Gücü download


Hızlı Menü: