default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 21.04.2018, 03:23


Yıldız Çocuk – Starchild

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1766 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 6


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 14:30
Kafatasları insanlığın en önemli ölüm sembolleridir. Ve tüm dünya üzerindekikültürlerin görsek sözcüklerinde güclü bir semboldür. Mexico ve Peru’da bir çokdeğişik şekilde deforme olmuş hominoid kafatasları bulunmuştur. Bunlardan biri ,bulunmuş yıldızçocuk (starchild) kafatasıdır, halen bilimsel araştırma ve dnatesti konusudur. 20.yy arkeolojinin en gösterişli ko nularından olan, görünüşebakılırsa eski originli 13 kristal kafatası Mexico , Merkez Amerika ve GüneyAmerika sınırlarında bulunmuştur.

YILDIZ ÇOCUK (STARCHİLD) PROJESİ
1930 larda, mexico, Chihuahau nın 100 miş güney batısı küçük kırsal birköyünin maden ocağında 2 tane gizemli kalıntı bulundu: Tüm bir insan iskeletive daha küçük olan sakat, kusurlu bir iskelet. 1999 Şubat sonlarında, Lloyd Pye çocuk kafatasını gören ilk kişi oldu. Ozamanlar anlaşılamayan olan kafatası oldukça anormaldi. Pye başlangıçta bununbazı türlerdeki ender deformasyona kanıt olabileceğini düşündü. Bu kafatasınınsimetrisi oldukça şaşırtıcıydı, ve hatta normal bir insan kafatasına göre çokdaha simetrikti. Aslına bakılırsa kafatasındaki kemikler, çoğu insandakarşılığı olan kemikler, nizamlı şekildeydi. Fakat nasıl bir şekilde? Birçoksoruya cevap sunan bu müstesna kafatası, Pye için bir meydan okumaya dönüştü.

KAFATASI KEŞFİ
60-70 Yıl önce (15-18) yaşlarında meksika kökenli amerikan bir genç kız ailesitarafından akrabalarına ziyaret amaçlı Mexico, Chihuahua’nın 100 mil güneybatısındakırsal bir köye götürüldü. Bu kıza bir çok mağara ve tünele girmesiyasaklanmıştı fakat tüm gençlerin yaptığı gibi o da kefşe çıktı yinede. Madenocağının sonunda genç kız yerde yatan tüm bir iskelet buldu. Arkasında, insaniskeletinin kollarını sarmış bir şekilde kusurlu bir el iskeleti topraktan gençkız fazla derinde olmayan bu kalıntıları kazımak için ilerledi ve insançıkmıştı. İskeletinden daha küçük ve kusurlu olanı ortaya çıkardı. Kız kusurların türünüya da derecesini belirleyemiyordu. Kız 2 kafatasınıda aldı ve hayatının birkalıntısı olarak sakladı. Ölümünden sonra kafatasları amerikalı bir adama geçti, ve bu amerikalı bunlarısu andada hala konrtollerinde olan başka bir amerikalı çifte vermeden önce 5yıl tuttu.

GİZEMLİ KAFATASI
Kafatası bağlantı çizgileri ve bebek dişleri ölümün 5 yaş civarlarında olduğunugösteriyordu. burnun üst bağlantısından kafatasısı altındaki büyük deliğe kadarolan yüz kısmı eksikti fakat kafatası ve göz yuvaları sağlamdı. Kafatasınıninsanilik oranı düşündürücüydü çünkü morfolojik açıdan görünümü bu kusurlarıngenetik eksiklik, doğuştan gelen bir hastalık ya da kafatasıyla ilgili birdeformiteyle ilgili olabilme olasılığı ile çelişiyordu.

İNSAN KAFATASI
Bu kafatasının kafatasının arkasındaki bebeklik döneminden kalma biryassılasmadan dolayı bir Ameridindan (Kuzey ya da Güney Amerikalı nir indialı)a ait olduğu varsayıldı. Dişlerdeki yıpranma ölüm yaşının 25 olduğunu gösteriyordu(+ ya da – 5 yıl). Boyutunun küçüklüğü dolayı büyük bir olasılıkla dişiolduğuna işaretti.

BAŞ BAĞLAMA ( BİNDİNG )
uzmanlar çocugun artkafaki (kafatasın arka kısmı) büyük ölçüdeki deformitenin,insan boynu hemen kafanın arka kısmındaki şişliğin altından başladığı için butür bağlamanın bu kısmı etkileyemeyecek olmasına rağmen, ilkel toplumlardakikafa bağlama kültüründen gelebileceğini düşünüyor. Hatta kafatasının üstbölgesindeki kemikleri şıkıştırmak onların kalıcı şekilde ayrı kalmalarını, birleşmemelerineneden olur ki buda kafatasın tepesinde hayatboyu kalacak olan “yumuşak nokta”oluşmasıyla sonuçlanır.
Çocuğun kafatası kemikleri iyi kaynaşmış, ortada yumuşak nokta veya bağlamaylaoluşabilecek deformitelerin hiçbiri yok. Hatta arkadaki yassılaşmanın uzunluğuinion (anat.başın arka kısmı)u geçiyor ve bu da hafif bir çukur oluşturuyor. Bugösteriyor ki bağlamaktan daha büyük bir güç (patholojik ya da doğal biçim)artkafada böylesine büyük bir deformasyona neden olmuş olmalı.

BEYİN HACMİ
görünüm olarak farklı şekillerde olsalar bile kafatasları aşağı yukarı aynıölçüde. Buna rağmen beyin hacimleri şaşırtıcı şekilde farklı. Ortalama birinsan beyninin hacmi 1400 cc’dir.İnsan kafatasındaki hacim tipik küçük birinsan beyni hacmi olan 1200 cc. Fakat, çocuk kafatasının hacmi 1600 cc. Buyetişkin bir insan beyni hacminin ortalamasından 200 cc fazla. Ve eğer büyüyüpyetişkin olabilseydi, kapasitesi 1800 cc ya da daha fazlasına çıkabilirdi.

Yıldız çocuğun beyin hacmi 1600 cc. Normal bir insan kafatası 1400 cc’lik birbeyin hacmine sahiptir. Bu insan beyin hacmi ortalamasının oldukça üstünde. Paleaonthropoloji çalışmalarında, insan türlerinin beyin kapasitesindeki 200 cc2lik bir artış,türlere yeni adlar verip sınıflandırılmalarına sebeptir. Homo Erectus ortalamaolarak Homo Hobilisten 200cc fazladır. Homo Archaic Erectustan NeonderthalArchaic’ten 200 cc fazla. Bu yüzden bu çocuk, insana benzer varlıklar’danbilinmeyen bir türün temsilcisi olabilir.

AĞIRLIK
Ortalama bir insan kafatası 2.2 lbs dir. Alt çene kemiği ve dişleri eksik olan Yetişkinkafatası 1lb,13.4ounces. Üst çenesi dahil olan çocuk kafatası sadece 13.5 ounces. Çünküağaşı yukarı yetişkin kafatası ölçülerindeydi fakat kemiği önemli ölçüde tipikbir insan kafatasına göre hafiftir.

SİMETRİ
Çocugun kafatası büyük ölçüde simetrik. Genelde kafatası patalojilerinde, diğerbiçim bozukluklarıyla birlikte kafanın bir tarafıyla diğer tarafı ölçübakımından farklı çıkar .Bu yüzden bu kafatasının tamamiyle bu denli simetrikoluşu olası olmayan bir durumdur.

SUTURES ( BİRLEŞME ÇİZGİLERİ)
detaylı araştırmalar gösterdi ki çocuğun kafatasındaki kemiklerinin birleşmeçizgilerinden biri kendilerini daha fazla büyümeye kapamıştır. Nerdeysedoğuştan gelen deformite örneklerinin tümünün kafatası birlerleşme çizgilerindede belli derecede erken kapanma olduğu bilinmekte dir. Bu; çocugun kafatasıhalinin bir deformite sonucunda oluşmuş olma olasılığını büyük ölçüde olanaksızkılıyor. Öyle görünüyor ki kafatası doğası gereği olması gerektiği gibi veolması gerektiği kadar büyümüştür.

GÖZLER
Normal insan göz çukurunun görme sinirleri ve iç arka koninin çeyrek daireoptik fisurleriyle birlikte 5cm. gömülü bir konik şekli vardır. Çocuğun gözçukurları, optik sinirler ve optik fisurleriyle birlikte 3 cm’lik taraklı şığçukurlardı. Ayrıca her iki göz yuvasının iç zemin yüzeyi inanılmaz inceydi.Bunun genetik bir design olmasından başka bir yorum getirmeyi olanaksızlaştırıyordu. Göz yuvarlarının sekli ve genişliği birbirine zıt. Yetişkinkafatasınınki normal insanlarınki gibi belli belirsiz dikdörtgen şeklindeyken,çocuğunkiler orantısız oval biçimindeydi. Yetişkininkiler tipik olarakdikdörtgenin tepesinden yuvarlanırken çocugundakilerde ovalin üst kısmıbelirgin bir şekilde köşeliydi.

KULAKLAR
Çocogun kulak kanalları kafatasının her iki tarafından da rahatcagörünebiliyordu. Şekil, oran ve kanal girişinin açıları normal görünüyordu amason detaylı inceleme ile görüldü ki normal insan iç kulağına göre daha geniş vedaha derinler. Harici bir dış kulağın bulunup bulunma dığı ve var ise nasıl birgörünüme sahip olduğunu bilemenin bir yolu yok.

SİNUZLER
Çocuğun üst cene yanak bölümünde küçük sinuzleri vardı fakat alın sinuzçukurlarına ait bir iz yoktu. Bu durumun oldukça ender olmasına rağmen heminsan hem de primatlarda olabildiği biliniyordu.

FOREMAN MAGNUM ( ANAT.KAFATASI ALTINDAKİ BÜYÜK DELİK)
Kafatası tabanında omurgayla beynin birleştiği yerdeki boşluktur. Normalinsanlarda foreman önyüz boşluğu ile beynin olduğu artkafa bölgesini dengelemekiçin merkezin hafif arkasına doğrudur. Çocuğun farklı şekillenmiş kafatası birşekilde foreman magnumunun orta bir nok taya kaymasına sebep olmuş ve bu arkabeyin ve yüz ile önbeyin arasında çok daha iyi bir denge kurulmasını sağlamış.

BOYUN
Tipik insan boyun bağlantıları inion (anat. başın arka kısmı)dan occipitalkemiğinin ortasındaki bombeden başlar. Yarım daire şeklinde kulakların arkasınadoğru uzar ve foreman magnumda birleşir. Her bir yarım dairenin foremana olanuzaklığı ortalama 5-6 cm’dir. Çocuğun kafatasının kavisi foreman deliğinden iniona doğru hafifçeçukurlaşırken 3 cmkadar oluyor. Bu tür bir azalma gösteriyor ki çocugun kafasını destekleyenboynu normal bir insan boynunun 1/2, 1/3 ‘u kadar. Böylesine ince boyunlar yabancı türlerin bir nişanı olarak kabul edilir. Grayya da Gray-insan kırması.

ÇENE KASLARI
Çocukta, çene kaslarını birbine bağlayan kısım oldukça kısa. Ve çene kasıdenmesine rağmen görevleri yüzün alt kısmı ile kafatasını bağlayıp tutmaktı.

İNSAN-YARATIK KIRMASI
Yaratıkların özellikle Gray’lerin insanlarla birleşerek melez üreterek genetikaraştırmalara rehperlik ettiği idda ediliyor. Bu birleşmelerin sonucunda ortayaçıkan melezler; çepersel kemiklerdeki sert şişlikler,sığ göz yuvaları,oldukçaufak yüz ve baş dengesini ayarlayabilecek ince bir boyunla ve insan kulağındandaha küçük(veya tamamen yok) kulaklarıyla yaratıktan daha ziyade insana benziyor. Graylarin gözleri yüzün ortasına doğru yatay yayılan geniş siyah damla şeklindebetimlenir. Eğer bu geniş obs lar aslında onların görme mekanizmalarıysa buçocugun gözlerinin, standart Gray gözleri olduğu düşüncesiyle doktor otopsiyapıp ve aslında bunların büyük kontak mercekleri ya da güneç gözlüğüne benzerkoyu esnek örtüler olduğunu gösterene kadar çelişir. Bu merceklerin altında koyu iris tabakaları etrafında çok miktarda beyaz alanolan yuvarlak iri gözler vardır. Bu gözler çocuğun basık göz yuvarlarınaoldukça iyi uyacaktır.

YILDIZ VARLIK EFSANELERİ
Bunlar Merkez ve Güney Amerika’da yayılan iyi bilinen, itibar gösterilen köklüefsanelerdir. Bunlar genellikle temelinde Yıldız Varlıkların gökten indiği veuzak, tenha köylerdeki kadınları hamile bıraktığı hikayeler olan yaygın ve uzunömürlü( 2yy ya da daha fazla) efsanelerdir. Kadınlar “Yıldızçocuklar’ı” karnında taşır, daha sonra doğurur ve 6 yaşcivarına kadar büyütür. Bu zamanlarda Yıldız Varlıklar soylarını toplamak içindöner ve kendi yerlerine efsanelerde altı çizilmeyen sebeplerle götürürler.Neden olarak özel bir gen havuzu oluşturma amacından bahsedilir.

GELENEKSEL OLMAYAN SENARYO
Birçok “Sezgici” ve “Duyucu”, yetişkin iskeletinin dişi olduğunu ve çocuğun dainsan-yabancı kırması olarak kadın ve Yıldız varlığının birleşmesinden dolayıona ait olduğunu düşünür. Bazıları,annenin bunu kabul etmeyeceği bir şekildeYıldız varlığının çocuğunu almaya geldiğini öğrendiğini düşünürler. Paniğe vekorkuya kapılmış bir halde, kadın çocuğunu alır ve köyünden kaçar. Ve, gizli birmaden tünelinde kalacak yer arar. Orda çocuğu öldürür ve fazla derin olmayacakbir şekilde, elleri dışarda kalacak ve onları tutabileceği şekilde gömer. Dahasonra ölümcül dozda zehir alarak çocugunun yanına uzanıp ölmeyi bekler.

DNA TESTİ
insan hücrelerinin çekirdeklerinin içinde anne ve babanın birleşmesiyle oluşannükleer DNA bulunur. Her hücrenin çekirdeğinin etrafında “mitochandria” denenDNA parçacıkları yüzer. Mitochandria DNA (mtDNA) sadece dişilerden geçtiği için,çocuğun ilk mtDNA testi annesinin genetik fotoğrafını ortaya çıkaracak. Eğeranne bir insan idiyse bu fotograf bunu anlamayı sağlayacak. Fakat, test babahakkında herhangi bir bilgi sunmadığı için insan-yaratık kırması olmaihtimalini ortadan kaldıramaz. Ve hatta test tamamen insan dışı bir kökene,mtDNA’nın ya hiç olmayışı veya insan mtDNA’sından farklı bir yapıda mtDNA’yasahip olmasıyla, aitlik gösterebilir.

Nükleer DNA test dilen kadar çocuğun kesin kökeni hakkında bir şey söylemekmümkün değil. Kafatasının teknik olarak eski olduğu düşünülüyor ( 50 yıl üstü)Nükleer DNA’yı bulmak hem zor hem masraflı. Şansa; böyle bir test için engerekli şeye sahibiz, o da dişler. Dişlerdeki öz vücudun diğer bölgelerine görebozulmaya karşı daha dayanıklı olduğu için DNA testi için bakmamız gereken yerdişler.

Dünya genelinde eski nükleer DNA testi yapılabilenecek ancak bir avuçlaboratuvar var ve testin yapılabilmesi için gerekli tüm süreçler hem zamankaybı, hem de bu testler yüksek teknik gerektiren oldukça pahalı testler. Buyüzden test için gerekli bütçe ayrılmadığı sürece böyle bir testi yaptıramayızfakat bu tür testlerin sonuçlarını olabildiğince çabuk duyuracağız.

KABUL GÖREN GÖRÜŞ
normal insan kalıbına uymayan insanımsı kafatasları için genetik veya doğuştanböyle olduklarını söylemek standart bir açıklamadır. Örümcek kafalıları kendigeleneksel düşünce döngülerinde tutmaya kararlı bilimcilerin elinde patalojibilimi farklılıkları örtmek için kullanılıyor.

Aslında, çocuğun kafatasındaki birçok anormallik için; olağanüstü patalojikrahatsızlıkların eşsiz bir birleşimi demek mümkün bir açıklama olabilir.Zıttını ispatlayacak güçlü bir kanıt olmadıkça , ortak bilim görüşü çocukkafatasının birçok patalojik kusurun bir araya gelmesi nin sonucundan başka birşey olmadığını söylemekte ısrar edecek. Bu seçenek diğerlerine göre her zaman daha güçlü olacak çünkü; kombine akademikrefe-ranslar bunu iddia edecek. Bu gerçek ve bunu hepimiz biliyoruz.

YABANCI KÖKENİ DESTEKLEYEN NOKTALAR
Merkez ve Güney Amerika ‘nın uzun ömürlü Yıldız Varlık efsaneleri; böyleoldukça sıradışı bir kafatasının biyolojik bir tasarım olabilmesinden ya dabozulmaya uğramış olabilmesinden ya da fiziksel olarak kasıtlı bir deformasyona(bağlama) maruz kalabilme olasılıklarına göre daha kabul edilir.
Komple occipital (arka) ve parietal (üst kısım) bölgelerdeki böylesine büyükbir deformasyonun ön kısımda da görülebilir bir deformasyon yapmadan bağlamasonucuyla oluşması imkansız. Bu bölgelerdeki deformayonlar için bağlama birsebep olarak kanıt niteliği sayılamaz. Tüm occipital ve pari bölgelerdeki doğumsal kusurları, imkansız olmasa da,kafatasının her alanındaki gözle görülür simetri yüzünden deformasyondan saymakmümkün görünmüyor.

Her iki göz yuvasının iç zemin yüzeyinde inanılmaz ince ve zor fark edilengirintiler var ve her iki göz yuvalarının zemin kıvrımları mükemmel derecedesimetrik ve bunun genetik bir özellik, biçim oluşu deforme olmasından çok dahamümkün. Arka kısım deformasyonu üst kısımdan foramen magnumun çok yakınına kadargenişliyor ve kafatasıyla omurilik bağlantısını saran ve destekleyen ince boyunkaslarından (bir çocukta bile ) dolayı bu alanın baş bağlamadan etkilenerek buhali alması imkansız. Baş bağlama inionun (başın arka kısmındaki bombe) altınakadar uzanamaz. Baş bağlama kafanın tepesinde kafatası kemiklerin birleşmesiniengelleyen bir boşluk bırakıyor.

Kafatasının oldukca sıradısı karaktersitik özellikleri açık fikirli biryaklaşım gerektiriyorken ortak bilim bunu kesin bir şekilde reddetmeye devamedecek taki DNA kanıtları aksi görüşü kabul etmeye zorunlu kılana dek. Aslındatest, çocugun cranial deformite kombinasyonu sonucu şimdiye kadar görülmemişbir şekilde çirkin bir çocuktan başka bir şey olmadığını da ispatlayabilir.Ama; insan yaratık kırması olduğunu da ya da insanlıkla alakası olmayan biryaratık olduğunda.
Sadece zaman ve testler hangi olasılığın doğru olduğunu söyleyecek bize.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Yıldız Çocuk – Starchild Konusunun Linki Direkt Link
Yıldız Çocuk – Starchild Konusunun HTML Kodu HTML Link
Yıldız Çocuk – Starchild Konusu BBCode Linki BBCode Link
Yıldız Çocuk – Starchild Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Yıldız Çocuk – Starchild indir, Yıldız Çocuk – Starchild Videosu, Yıldız Çocuk – Starchild online izle, Yıldız Çocuk – Starchild Bedava indir, Yıldız Çocuk – Starchild Yükle, Yıldız Çocuk – Starchild Hakkında, Yıldız Çocuk – Starchild nedir, Yıldız Çocuk – Starchild Free indir, Yıldız Çocuk – Starchild oyunu, Yıldız Çocuk – Starchild download


Hızlı Menü:


İletişim | Şimdi Değişme Zamanı Eğitim Ve Koçluk | Yukarı Git | Arşiv | RSS | Sitemap