default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 20.10.2021, 09:29


Transandantal Meditasyon

Yazar Konuyu Başlatan: hazanlisa - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 3872 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

hazanlisa
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 204
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 17


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 19.01.2013, Saat: 03:35
(Son Düzenleme: 19.01.2013, Saat: 03:36, Düzenleyen: hazanlisa.)
[youtube]8Kymq4LCQSY[/youtube]
TM basit, doğal bir zihin tekniğidir ve zihni kendi sınırsız özüne ulaştıran, kendiliğinden, çabasız bir yöntemdir. Bu uygulama ile zihin, sınırsız ve aşkın farkındalık, Birlik Bilinci – her olasılığın doğal olarak bilinçli zihne açıldığı, tüm olanakların canlı alanı – olan kendi gizilgücünü açığa çıkarır. Bilinçli zihin kendi sınırsız yüceliğini, sınırlanmamış özünü, sonsuz gizil gücünü fark eder. Transandantal Meditasyon bilinçli zihnin kendi varoluşunun tüm kapsamını aktif ve sessiz, nokta ve sonsuz açığa çıkarması için bir yoldur. Bu bir inançlar dizisi, felsefe, yaşam stili veya bir din değildir. Bu zihin tekniği, her kişinin her gün iki kez onbeş veya yirmi dakika uyguladığı bir deneyimdirve çok etkilidir.

Maharishi Mahesh Yogi
Maharishi Mahesh Yogi 1957 yılından beri Transandantal Meditasyon tekniğini tüm dünyaya yaymayı amaçlıyor.

Çünkü her insanın içinde ölçülmesi imkansız olan zeka ve mutluluk bulunuyor. Ve bu potansiyeli keşfetmek ve yaşamak her insanın hakkı. Ayrıca bu tekniği her yaştaki, her kültürdeki, her seviyedeki insan öğrenebilir. Maharishi bir röportajında Transandantal Meditasyon tekniğinin nasıl olduğunu anlattı...

[b]Maharishi[/b], bize insanlığa anlatmak istediğinizi kısaca özetleyebilir misiniz?

[b]Maharishi:[/b] Aslında yaşam doğası itibariyle büyük bir mutluluk. Her insan mutlu olmak için doğmuştur, hiçbirimiz acı çekmek için dünyaya gelmedik. Yüzyıllardır insanların içinde gizli kalan bir potansiyelin olduğunu biliyoruz. Bu potansiyelin içimizde saklı kalmasının nedeni dışarıya çıkmasının zor olduğundan ileri gelmiyor, bizim bu potansiyelimizi dışarıya çıkartmadığımdan kaynaklanıyor. Hepsi bu. İnsan beyni sonsuz barışı, üretkenliği ve bilgeliği kavrayabilecek durumda. Her insan içindeki sonsuz yaşam alanını dışarıya çıkartabilir ve bunu yaşayabilir. Bunun için her gün düzenli Transandantal Meditasyon yapmak da yeterlidir.

[b]Transandantal Meditasyon'un tekniği nedir?[/b]
[b]Maharishi:[/b] Transandantal Meditasyon ruhu düşünme sürecinin başlangıcına götüren ve burada bilince dönüştüren doğal ve yorucu olmayan bir tekniktir. Aslında bunu okyanusta ortaya çıkan bir dalganın en sonunda okyanusun kendisi olmasına benzetebiliriz. Düşünen ruh berrak bilinçle birleşir. Berrak bir bilince kavuşan insanların sonsuz üretkenliğe, zekaya ve mutluluğa kavuşmaları mümkündür. Aslında bu tamamen doğa kanunun bir alanıdır. Ruh meditasyondan çıktığında çok daha enerjik, üretken ve zeki olur. En önemlisi de davranışları doğa kanununun çerçevesini aşmaz.

[b]Bu teknik neden yorucu değildir?[/b]
[b]Maharishi:[/b] Transandantal Meditasyon'un yorucu olmamasının nedeni doğal olmasından kaynaklanıyor. İnsan ruhunun mutluluğu yakalaması prensibine dayanıyor. Ve insanların daha büyük bir mutluluk alanına kavuşmaları için çok fazla çabalamaları gerekmiyor. Radyoda beğendiğiniz bir melodiyi dinlerken, daha çok hoşunuza giden başka bir melodiyi tercih etmeniz için çok fazla çaba harcamanız gerekmez, öyle değil mi? Transandantal Meditasyon tekniği aslında tamamen ruhun bir başka yöne konsantre olmasını sağlamaktır. Yani ruhun 180 derece dönmesidir. İnsanların içlerindeki okyanusa doğru ilk adımı atmaları bile onlara bir büyü gibi gelir. Ve bu büyü sayesinde insanlar istem dışı bir şekilde huzurun içine düşerler.

[b]Transandantal Meditasyon'u diğer meditasyonlardan ayıran unsurlar nelerdir?[/b]
[b]Maharishi:[/b] Transandental Meditasyon'da ruhun konsantre olması ya da kontrol edilmesi gerekmez. Çünkü konsantrasyon insanda gerilmelere neden olur. Konsantrasyon istatik seldir. Transandantal Meditasyon ruhu daha farklı katmanlara kavuşturan dinamik bir süreçtir.

[b]Herkes Transandantal Meditasyon yapabilir mi? Ön koşulları nelerdir?[/b]
[b]Maharishi:[/b] Aslında önemli olan sadece öğrenme isteğinin olmasıdır ve öğrenme sürecinde genellikle bir de öğretmen olur. Yani Transandental Meditasyon'da öğretmen tarafından öğrenilir. Son 40 yıl içerisinde milyonlarca insan Transandental Meditasyon yapmayı öğrendi ve artık ışığı görme yolundalar.

[b]'Işığı görme' ile neyi kast ediyorsunuz?[/b]
[b]Maharishi:[/b] Işığı görme karanlıktan yoksun olmak demektir. Ve karanlıktan yoksun olmak, hataların, zayıf noktaların olmaması ve her yerde her zaman başarıyı ve huzuru yakalamak anlamına gelir. İşte ışığı görmek budur. Doğa kanunuyla uyum içinde yaşayan insanlar doğanın içinde kaybolmazlar, bu da karanlıktan uzak olmak demektir. Birçok insan meditasyona zamanlarının olmadığını söyler. İnsanların böyle bir tutum içerisinde olmalarının nedenleri daha mutlu olmanın, daha başarılı olmanın, daha huzur olmanın ne demek olduğunu bilmediklerinden kaynaklanıyor. İsterseniz bunu örneklendirelim: Bir insan ok atmak istediğinde, okun daha hızlı gitmesini sağlamak için oku geriye doğru çeker. Ancak ok atmasını bilmeyen bir insan "ne
yapıyorsun ok öne doğru gitmeli, oku öne doğru çekmelisin" der. İşte Transandantal Meditasyon'un ne olduğunu bilmeyen insanlar da meditasyon karşısında şu tarz açıklamalar yapmakla yetinirler: Benim oturup da meditasyon yapacak kadar zamanım mı var? Bu dünyada daha çok işim var, meditasyonda neymiş? Neden zaman harcayalım ki biz aktif insanlarız? Ama önemli olan insanların bu düşüncelerden kurtulmaları ve huzura kavuşmak için meditasyona başlamalardır. Ayrıca insanların transandantal bilince kavuşmaları da çok önemlidir.

[b]Transandantal bilinçle neyi kast ediyorsunuz?[/b]
[b]Maharishi:[/b] Transandantal bilinç huzurlu, sessiz ve birikimli bilince hayatımızın her aşamasında sahip olmamızdır. Üretici potansiyelin canlı olması ve aktif akımların belli bir düzenle çalışıyor olmasıdır. Yani transandantal yöntemi uygulandığında üretkenliğin her düzlemine kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem sayesinde her anlamda daha rahat düşünebilir ve isteklerinizi daha rahat hayata geçirebilirsiniz.

[b]Transandantal Meditasyon tekniği belli bir dine mi aittir?[/b]
[b]Maharishi:[/b] Hayır. Transandantal Meditasyon tekniğini her dinden insan öğreniyor. Ayrıca bu teknik insanların dinden uzaklaşmasına neden olmaz. Tam tersine dinlerinin daha da çok derinliklerine inebilmelerini sağlar. Transandantal Meditasyon sakin bir düşünme sürecidir ve insanların daha sonra ne yaptıkları meditasyonu ilgilendirmez. Ayrıca en az 500 bilimsel araştırma sonucunda Transandantal Meditasyon'un psikolojide, fizyolojide ve insan davranışlarında olumlu etkilerinin olduğu kanıtlanmıştır. Önemli olan sadece insanların bunu pratiğe de dökebilmeleridir.
Her geçen gün her yönden daha da iyiye gidiyorum...


Konu Bağlantı Araçları
Transandantal Meditasyon Konusunun Linki Direkt Link
Transandantal Meditasyon Konusunun HTML Kodu HTML Link
Transandantal Meditasyon Konusu BBCode Linki BBCode Link
Transandantal Meditasyon Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Meditasyon Nedir? ulas 0 3,464 19.01.2013, Saat: 03:37
Son Yorum: ulas
Big Grin Meditasyon Ve Bilinç ulas 0 2,234 19.01.2013, Saat: 03:34
Son Yorum: ulas
Big Grin Meditasyon teknikleri ulas 0 4,313 19.01.2013, Saat: 03:33
Son Yorum: ulas
Big Grin Uzakdoğu’dan esinlenmiş yeni meditasyon teknikleri ulas 0 3,343 19.01.2013, Saat: 03:31
Son Yorum: ulas
Big Grin Meditasyon’un Doğulu ve Batılı tarafından yorumlanma farkı ulas 0 2,141 19.01.2013, Saat: 03:31
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Transandantal Meditasyon indir, Transandantal Meditasyon Videosu, Transandantal Meditasyon online izle, Transandantal Meditasyon Bedava indir, Transandantal Meditasyon Yükle, Transandantal Meditasyon Hakkında, Transandantal Meditasyon nedir, Transandantal Meditasyon Free indir, Transandantal Meditasyon oyunu, Transandantal Meditasyon download


Hızlı Menü: