default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 10.08.2022, 08:30


Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1837 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 20:48
Dünyadaki çözülmeyi bekleyen en büyük bilmecelerden biri, ica taşları olarakbilinen, Colomb öncesine ait yaklaşık 15.000 adet üzerinde gravürler bulunanbir taş kütüphanesidir.


Bu taşlar bir çöl ehri olan Peru’ daki İca şehri yakınlarındaki bir mağaradabulunmuşlardır. İca başkent Lima’ dan 300 km. Uzaklıkta bulunmaktadır. 60’ lı yıllarda bir çiftçiNasca çizgilerinden çok uzakta olmayan bir yerde bir mağarada taşlardan oluşanbir tepe bulduğunu açıklamıştı.Bazıları ise gömülü haldeydi.Çiftçi ilk öncecebinde bir kaç taşla gelmişti. Ancak bir yığın taşla tekrar geri gelmesi pekdeuzun sürmedi. Bir zaman taşları turistlere satarak iyi para kazandı.
Artık çiftçiyi tanımayan yoktu. Kısa zamanda bir arkeolog ordusu bu mağarayageldi.


Bu arada taşlarla Peru hükümetide ilgilenmeye başladı.Ve Peru’nun yağmacılarladolu ikinci bir Mısır olmasını istemediler. Çiftçiyle ne tür bir anlaşmayapıldığını kimse bilmiyor ancak, tutuklanmasından ve hapis cezası almasındansonra birden bire sattığı o taşların sahte olduğunu ve onları kendisininyaptığını belirtti.Bu işi turistlerden para yürütmek için yaptığını ve işlerinburaya kadar varacağını tahmin edemediğini söyledi.


1966 yılında Dr. Javier Cabrera, doğum gününde üzerinde çizimler bulunan küçükbir taş hediye aldı. Çizimler ona eski geldi, çünkü taşın üzerinde ilkel birbalık çizimi vardı.
Dr. Cabrera çiftçinin en iyi müşterisi olmuştu bu arada. Daha sonra Dr. Cabreraçiftçiyle konuşmaya gitti ve çizimleri nasıl yaptığına ait bir çok sorusordu.Ve bir çok çelişkili cevap aldı. Adam çizimleri kendisinin yaptığınıısrarla söylüyor, ancak bunun ömür boyu hapiste tıkılı kalmaktan korktuğu içinsöylediği belliydi.


Doktor çiftçiden birkaç bin adet taş satın almıştı.Ve bu taşlardan daha kaçtane olduğunu öğrenmek istiyordu. Sanki çiftçi her hafta daha çok taşyapıyordu. Cabrera çiftçi tarafından uyutulduğuna inanmaya başlamıştı.Yaniçiftçi taşları kendisi yapıyordu. Çiftçi taşları nasıl imal ettiğini anlatmayıreddediyordu. Doktor bir hesap yaptı. Buna göre çiftçi hergün en az 1 taşhazırlarsa bütün taşları hazırlaması 40 yıl sürecekti.Bu imkansızdı.Dr. Cabrerataşların üzerindeki resimler hakkında cevaplara ulaşmak için hemen işe koyuldu.


Taşlar bir çok değişik boyutlardaydı. Bazıları avuç içine sığacak kadar küçük,bazıları ise bir köpek kadar büyüktü. Taşlardaki çizimler kesintiye uğramadançizilmişlerdi.Yani sanatçı elini kaldırmadan çizmişti. Gravürler taşın orjinalrenginden daha açık renkteydiler. Fakat oyuklardaki renkler daha koyuydu. Budagösteriyor ki taşlar uzun zaman önce kazınmışlardı. Taşlar andesit içermeklebirlikte griden siyaha değişen renlerde volkanik özelliklerde gösteriyordu.Bunun yanında çok sert olan bu taş türünü ilkel aletlerle kazımak çok zordur.Almanya’daki bir labaratuar taşlardaki oyukları (kazınan yerleri) inceleyerek,kazıma işleminin eski bir zamanda yapılmış olduğu sonucuna vardı. Ayrıcataşların bulunduğu bölgede milyonlarca yıl öncesine ait fosil ve kemikkalıntılarına rastlandı.


Kil çamurundan yapılma eserleri içinde barındırdıkları organik artıklardandolayı tarihlendirmek kolaydır ama bu eski taşlar organik madde içermedikleriiçin tarihlendirilmesi çok zordur. Klasik karbon metodu cisimdeki organikmaddeler( bir zamanlar yaşamış olan canlılar) esasına dayanarak birtarihlendirme yapabilmektedir. Taşın üzerindeki koruyucu siyah tabaka bakterilerdenmeydana gelmiştir. İyi bir koruyucu tabakanın bu şekline gelmesi için binlerceyıl geçmesi gerekiyor. Kazıma işlemi sırasında bu tabakada kazınmış ve gerçektaşın görünmesine yol açmıştı. Fakat kazınan yerlerde tekrar siyah bir tabakameydana gelmeye başlamış. Buda gösteriyorki kazıma işlemi çok uzun zaman önceyapılmış.


Dr. Cabberas’ın taşlardan oluşan kütüphanesi insan melez ırklarına aitkalıntılar,eski hayvan türleri,kayıp uygarlıklarla ve dünya felaketleriyleilgili ilgilidir..
Bunlar arasında inkalardan kalmış kasklı insan figürleri, kalp ve beyin naklinigösteren gravürlerde vardır. Bazı taşlar hayatı uzatmak ile ilgili genetikkodlarda içermektedir.Kan damarlarının ince hortumlarla betimlenip, doğalenerjiyi üretme ve hücre bölünmesinin tasviride bulunmaktadır. Ayrıca 4 seridenoluşan taşlar üzerinde eski mitleri anlatır gibi ve bilinmeyen anakaralar (kıtalar ) barındırmaktadır. (altta)


Eğer eski batık kıtalar teorisini desteklemek istersek ,araştırmacı ve yazarJames Churchward’ın kutsal bir Tibet tabletinde yazılı olan bilinmeyen 2kıtayıda örnek gösterebiliriz. Kitabının ismi “ KAYIP KITA MU” ve konusu birzamanlar hint okyonusunda bulunan bir kıtadır. Bu bölge ayrıca kayıp kıtaatlantisin eski kitabelerde bahsedildiği yerdir.


Kaşif William Niven Yucatan’da bulduğu bir kabartmada Atlantik ve HintOkyonusunda bulunan dev kara parçalarına raslamıştı. Bunlar Atlantis ve Lemuryaolabilirlermi?
Bilimadamları Amerika, Asya ve Afrikanın önceleri bugünkü şekillerinden çokdaha farklı olduğu görüşünde hemfikirdirler. Çünkü kıtalaryerdeğiştirmektedirler. Jeologların yardımıyla Dr. Cabrera, Taşlar üzerindeçizilmiş olan kara parçalarının dünyamızın milyonlarca yıl önceki halinigösterdiğini teyit etti.


Dr. Cabrera şu sonuca vardı; Gerek zaman, gerek ustalık, gerekse bilgibakımından taşlardaki bu çizimleri o çiftçinin yapmasına imkan yoktu. 11.000taş satın aldıktan sonra Dr. Cabrera , çiftçinin güvendiği bir arkadaşıolmuştu. Ayrıca çiftçinin, turistleri aldattığını kabul eden bir kağıdı imzalamasıkarşılığı hapisten çıktığınıda öğrendi. Aksi halde devlet arazisindeki şeylerisatmaktan ömür boyu hapis cezasına çarptırılabilirdi.


Dr. Cabrera jeologlarla birlikte taşların üzerindeki garip haritalarıincelemeye koyuldu. Bazı köşeler ve kara parçaları tanıdık gibi geliyordu ancakaralarındaki okyanus kısımları garip derecede bugünkünden farklıydı. Bilgisayaranalizleri sonucunda jeologlar, bu haritaların, gezegenimizin günümüzden 13milyon yıl öncesini gösterdikleri sonucuna vardılar.


Peru her zaman garip bir ruhsal güce ve her şeyi bilmek isteyen kültürleresahip olmuştur. Hatta gezegenimizi ziyaret ettikleri iddia edilen “eskiastronotlara” ev sahipliği yapmıştır. Peru’nun büyük bir bölümü yüksek birelektromanyetik alan üzerinde bulunmaktadır.
Ufo gözlemleri Peru halkı için gayet sık rastlanan ve normal bir olaydır. Hattabazıları ise Dünya dışı canlılarla irtibat halinde olduklarını iddiaetmektedirler.
Bazılarına göre Machu Picchu Ufolar için bir iniş yeridir.


Ica taşları aynen Nazca çizimleri bir sır olarak kalmaya devam etmektedir.Bubölge yüksek elektromanyetik enerjiye sahiptir. Bu yüzden bir uzay üssü olarakkullanıldığı iddia edilmektedir. Bölge yüksek miktarda demir içerdiği içinböyle bir enerjiye sahiptir.
İca taşlarını kim yaptı? Göstergeler birazda dünyadışını gösteriyor. Fakat bukonu çözülemeyen sırlar kervanında yol almaya devam edecek gibi.
İca taşlarının gösterdiğine göre, dinozorlar yakın geçmişe kadaryaşamışlardı. Bunun yanı sıra ileri bir uygarlık mevcuttu.
Günümüzde bazı bilimsel araştırmalar gösteriyorki, bazı dinozor türlerinin 60milyon yıl önce soylarının tükenmesine rağmen, bazı türlerin Afrika’nın henüzkeşfedilmemiş yağmur ormanlarında yaşamış olma ihtimali var. Buna tek delil,orada yaşamış olan yerli halkın gördüğünü söyledikleri harika yaratıklardır.Eğer Kongo’daki yağmur ormanlarında daha ayrıntılı bir araştırma yapılırsa,belki daha fazla delil bulunabilir.


Ancak, birde düşünün; ya bazı dinozor türlerinin yeteri kadar uzun zamansoylarını sürdürüp insan ırkıyla beraber aynı zaman dilimini paylaştığına dairdeliller mevcutsa?
Deliller anlatılan hikayelerden dahada ötede. Eğer, eski devirlerde yaşamışinsanların taşlara kazıdıkları dinozor resimlerine rastlanırsa ne olur? İyi birdelil olmazmıydı? Ne dersiniz?


Bahsi geçen taşlargerçekten var. Bilinen adıyla İca taşları. (Peru- İcaşehrinde bulunmuşlardır.) Bu taşların büyüklüğü tenis topundan bir köpekbüyüklüğüne kadar değişmektedir. Bu taşlar el ile kazınmış olup, ilkel (tarihöncesi) balıklar, dinozorlar ve görünüşe göre gelişmiş bir teknoloji kullananyerliler görülmektedir. Sorun ise, bilim adamları bu taşların yaşınıbelirleyememektedirler.


[b]NEREDEN GELDİLER ?[/b]
İca taşları ilk olarak bilim dünyasının ilgisini 1966 yılında çekti. DoktorJavier Cabrera doğum gününde üzerinde kazınmış resim bulunan bir taş hediyealır. Kazınmış taş çok eskiye benziyordu. Fakat doktorun daha çok ilgisiniçeken şey, taşın üzerine kazınmış olan tarih öncesi bir balık resmiydi. Taşınnereden geldiğini araştırmasıyla, yakında 15 bin taşlık bir koleksiyona sahipolması uzun sürmedi. Beki hediye aldığı ilk taştaki balığın soyunun tükenmişolduğunu ispatlamak zor.Ancak diğer taşlardaki resimleri tanımlamak çok kolay.Kolaylıkla tanımlanabilen resimler arasında Triceraptos, Stegosaurus,Apatosaurus gibi dinozor türleri ve uçan bir Pterodactylus’un sırtında oturaninsan figürleri bulunmaktadır. Ayrıca, insanların dinozor avladıklarısahnelerde bulunmaktadır. Bunun dışında, teleskoplarla gökyüzüne bakaninsanlar, açık kalp ameliyatı ve sezeryanla yaptırılan dogum sahneleride gözeçarpmaktadır.
Bu nasıl olabilir? Bilim, modern insanın 2 milyon yıldan beri varolduğunu vedinozorların 60 milyon yıl önce yok olduklarını düşünüyor.


Şu 3 ihtimalden biri doğru olabilir:
[b]1.[/b] Dinozorlar çağında yaşamış insan toplulukları vardı.
[b]2.[/b] Dinozorlar, bilimin düşündüğünden daha uzun yaşadılar yeryüzünde.
[b]3. [/b]Bu taşlar çok ikna edici bir şakadan ibaret.
Taşlar, ilkel aletlerle kazınması çok zor bir mineral olan Andesitiçermektedir. Bakteriler tarafından, binlerce yıl süren bir aşamadan sonrameydana getirilmiş doğal bir koruyucu tabaka içermektedirler. Gravürler, bukoyu renkli tabakanın kazınmasıyla yapılmış olup, alttaki daha açık renktekitaş görünr haldedir. Bazı incelemelerin gösterdiğine göre, kazınmış kısımlardayine bu bakteri işi göze çarpmaktadır. Buda gravürlerin çok eski olduklarınadair bir delildir.


Bazı halk bu taşları turistlere satmıştır. Hattab bir çiftçi tutuklanmıştı buyüzden. O da taşları kendisinin yaptığını söylemişti. Bir çok kişi çiftçininhapis cezasından kurtulmak için böyle söylediğine inanmaktadır. Çünkü devleteait bir malı satmanın cezası çok ağır hapis cezası gerektiriyordu. Bu güngörmekteyizki, yöre halkı aynı yöntemle taşları kazımakta ve satmaktadırlar.Fakat önemli bir farkla; kazıdıkları yerdeki koruyucu tabakakaybolmuştu.Yukarıda belirttiğimiz gibi yerine yenisi gelmemiştir.


[b]TAŞLARIN TARİHLENDİRİLMESİ[/b]
Maalesef İca taşlarının tarihlenmesi şu an için mümkün değil. Karbon 14metoduyla tarihleme sadece cismin içerdiği organik maddelerle mümkündür.Taşların tarihlendirilmesi ise, bulunmuş oldukları yöredeki toprak analizlerisonucunda yapılabilir. Taşlar erezyona uğramış bir dere yatağından geliyorolabilir. (Yada bilinmeyen bir mağaradan.Hangisine inanmak size kalmış.)
Bu sebeple geldiği yer bilinmediği için toprak analizi yapılıp tarihlendirmekimkansızdır.
Taşların anlamı inanılmaz gibi. Hatta ciddi bir inanılmazlık. Eğer gerçekseler,dünya taihini yeniden yazmak gerekecek.


[b]GERÇEKMİ ŞAKAMI ?[/b]
Gelin o 3 ihtimale bir kez daha bakalım.
[b]1.[/b] Dinozorlar çağında gelişmiş bir insan ırkı vardı. Bu Dr.Cabrera’nınfavori teorisidir. O, taşları, gelişmiş bir insan kültürünün bıraktığınainanıyor. Ona göre, bu taşlardan oluşan kütüphane, o insanların bilgisiniyansıtmaktadır. Bunlar ilaçlar, astronomi, tarih öncesi yaratıklar, uzayyolculuğu teknolojisi, taşların anlattığına göre başka gezegenlere kaçışı ( birdünya felaketine engel olmak için ). Bunu anlamak mümkünmü ? Neden ( teleskopyapabilen , ameliyat bilgisine sahip, başka gezegenlere giebilecek imkanasahip) gelişmiş bir ırk bilgilerini bu tip ilkel bir yöntemle geriye bıraksın?Neden o zaman bazı resimlerde ilkel silahlarla dinozor avlayan insanlar gözeçarpmaktadır? Böyle bir topluluğun yaşamış olduğuna dair başka bir kanıtyoktur.


[b]2.[/b] Dinozorlar bizim düşündüğümüzden daha uzun süre dünya üzerinde yaşadılar.Bu teori mümkün görünüyor. Ancak şu ana kadar Triceratpos, Stegosaurus yadabaşka bir çeşit dinozor türünün insanlarla beraber yaşadığını kanıtlayan birfosil bulunamadı. Bazı yerlerde dinozor ve insan ayak izleri aynı yerlerdebulunmuş olmasına rağmen, bu tartışma henüz bir sonuca ulaşamamıştır.


[b]3.[/b] Taşlar ciddi inandırıcılığa sahip bir şakadır. Bu mantıklı bir düşünceyebenziyor.Ancak bunada bir delil yok şimdiye kadar. Üstelik koruyucu tabakameseleside var ortada.
Bu konuda ancak bilim, çok derin ve kapsamlı bir araştırma sonucunda bir kararavarabilir.


Ancak 1992 yılında keşfedilen Diplodocus türü dinozor binlerce yıl önce nasılresimlenebiliyor ?


Dinozor ve insan.Soru işaretleri devam ediyor…
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları Konusunun Linki Direkt Link
Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları Konusunun HTML Kodu HTML Link
Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları Konusu BBCode Linki BBCode Link
Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin Kolomb Öncesi Amerika’nın Esrarengiz Sırları ulas 0 3,013 08.02.2013, Saat: 19:06
Son Yorum: ulas
Big Grin 4 bin yıllık büyü taşları ulas 0 2,552 20.01.2013, Saat: 19:52
Son Yorum: ulas
Big Grin Satürn’de esrarengiz olaylar oluyor ulas 0 2,661 18.01.2013, Saat: 21:16
Son Yorum: ulas
Big Grin Ebla Tabletleri’ndeki Esrarengiz Sırlar ulas 0 3,478 18.01.2013, Saat: 20:56
Son Yorum: ulas
Big Grin Sırlarla Dolu Padişah Gömlekleri ulas 0 1,759 18.01.2013, Saat: 20:47
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları indir, Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları Videosu, Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları online izle, Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları Bedava indir, Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları Yükle, Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları Hakkında, Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları nedir, Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları Free indir, Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları oyunu, Sırlarla Dolu Esrarengiz Ica Taşları download


Hızlı Menü: