default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 17.01.2022, 14:03


Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 2362 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 14:49
Ölüm ışınlarını ve nükleer bombaları unutun. Psişik güçler, geleceğin silaholacaktır. İnsandaki beş duyu ötesindeki güçlerin veya algıların genel adı olanPşisik olma hali ya da doğuştan olan Pşisik insanlar uzun zamandan beri ABD´de,eski SSCB´de ve şimdi Rusya´da özel güçlerini askeri alanda kullanıyorlar mı?Bu geniş araştırmada, yaşananlardan söz ediliyor.


Dükkanın önündeki yazı şöyleydi: “Madam Zodiac, psişik güçler-geleceğin falı veburçların okunması” Madam Zodiac’ın Washington’daki dükkanı saat 11:00’deaçılıyor ve düzenli müşteriler, öğle tatillerinde geliyorlar. Vizite 10 dolar.1979-1980 arasında her ayın üçüncü Salı’sında Madam’ın dükkanı özel bir müşteriiçin saat 09:00’dan biraz sonra özel olarak erken açılırdı.


Müşteri bir donanma komutanıydı, genelde sivil giyinirdi ve bir çantataşırdı. Madam, kristal küresini, tarot kartlarını ve fotoğrafları bir kenaraittikten sonra ona çay yapardı. Komutan sigaradan kurtulamıyordu, Haziran’dansonra günde yarım pakete düşürmüştü ama tamamen bırakamıyordu. Ama MadamZodiac, onun yıl sonuna kadar sigaradan vazgeçeceğini söyledi. (Bu kehanetkanıtlandı. Komutan şimdi hergün 6 mil koşuyor ve Deniz Piyadeleri maratonuna katılmayıhedefliyor.) Fakat Komutan, her ziyaretinde içinde 400 dolar olan zarfı,sigaradan kurtulmak için Madam´a vermiyordu. Para, Deniz Kuvvetleri´dengeliyordu. Masaya konan resimler ve fotoğraflar, Sovyet denizaltılarının DoğuAmerika sularına yakın bölgedeki rotalarını gösteriyorlardı. Madam Zodiac’ınişi; psişik güçlerini kullanarak Deniz Kuvvetleri’ne ait gemi ve uçaklarınyapamadığını yaparak Sovyet misil ve denizaltılarının rotalarını bilmekti.Kısacası Madam Zodiac, Pentegon’un “Medyum Teknolojik-Risk Projesi” olarakişlemlendirdiği kişiydi. Aralık, 1980’de Ordu Teftiş Gazetesi, “Yeni RuhsalSavaş Meydanı: Beam Me Up Spock” başlığıyla bir makale yayınlandı. Makaleninyazarı, üsteğmen John B. Alexander idi. “Avrupa’ya 2. yayılma dönemi” ve“Savaşa hazırlanmak: Lojistik destek programı” gibi makaleleri de yazanAlexander’ın bu yazısı bazı şöyle başlıyordu:


[b]* [/b]Beyin gücünü etkileyen bazı silah sistemleri vardır ve öldürmekapasiteleri çok önceden incelenmiştir.


[b]*[/b] Çok uzak mesafelerden bile hasta etme ve öldürme gibi yetiler vardır. Hiçbir fizikselneden olmadan ölüme veya hastalığa yol açabilirler. Bu tip silah sistemleri,böcek ve kurbağalarda denenmiştir fakat insanlara olan ölümcül etkisitartışılmaktadır.


[b][/b]Telapatik hipnozun kullanımı ise, ordu içinde yüksek bir potansiyelesahiptir. Bu yetenek bazı ajanların çaba sarfetmeden, önemli bilgileri elegeçirmesini sağlayabilir.


[b]*[/b] Açıkça psikotronik silahlar vardır ama kapasiteleri bilinmemektedir.


[b]Milyarlarca dolarlık bütçe;[/b]
Alexander ciddi miydi? Pentagon, gerçekten bazı falcıların denizaltılarıdurdurabileceğine inanıyor muydu? Alexander’in yazdığı bu makaleden haberdarolan birçok kişinin bunu saçma bulduklarını söylüyor. Neden ise şu: “Bu durum,kendi gerçekçilik kapasitelerini aşıyor. Dünyanın tepsi gibi olduğuna inananlarbile varken…”. Bir çok araştırma gizli proje olarak saku dışılanıyor,tanımlanamayan programlar gizli tutulmak isteniyor. Örneğin; 1978’de CIA’nınSovyet Duyu Dışı Algılama çalışmaları ile ilgili istihbaratına şöyle bir başlıkkonulmuştu. “Biyolojik Transfer Sistemleri’nin Öyküsü”.Eleştirmenler,parapsikolojinin, dünyevi problemler için kullanılması projesine karşıçıktılar. Örneğin, psişik güçlerin bir denizaltıyı yok etmesi gibi. Onlaragöre, bilimi, teorik bulgular yine aynı bilim tarafından kabul edilmedikçekullanamayız. Peki ama ya Madam Zodiac gerçekten Sovyet denizaltılarının yerinikeşfedebiliyorsa? Michigan Üniversitesi Sosyal Bilimler profesörü olan MarcelloTruzi, psişik güçlerin askeri ve politik olarak çok önemli olabilecekleri veönemli ulusal güvenlik programlarına girebilecekleri için tehlikeli olduklarıkonusunda uyarıda bulunuyor. Bu tür güçlerin varolma ihtimali çok yüksek değilama olasılık küçük de olsa, yadsınamayacak kadar önemli. 70’li yıllarda donanmaUluslararası SRI’nın beyin takımıyla 50703 dolarlık bir anlaşma imzaladı.Görevleri, psişik güçlerin elektromanyetik kaynakları yok etmelerini önlemekti.Eğer psişikler bir başka odadaki parlayan ışığı hissedebiliyorlarsa, belki dedenizaltıların çok zayıf elektromanyetik dalgalarını da farkedebilirlerdi.


[b]Medyumların pazar değeri artıyor;[/b]
Yine de Donanma Halkla İlişkiler Bölümü kurumun psişik güçlerin denizaltılarıbulmak için kullanıldığını inkar eden resmi bir belge yayınladı. Belgedepsişik-anti-denizaltı projesi şöyle tanımlanıyordu: “Bazı insanlarınfarkedilemeyecek kadar büyük elektromanyetik dalgaları hissedebilme yetisiniaraştırmak.” Aslında bazı insanlar derken, medyumları; düşük seviyedekielektromanyetik dalgalar derken de, denizaltıların elektromanyetiktitreşimlerini; hissedebilmek derken de psişik güçleri kastediyorlardı. Uzunproje raporlarında “psişik” kelimesi hiç kullanılmamıştı. Oysa SRI’nın enönemli araştırmacıları olan Harold Puthoff ve Russel Targ, dünyanın en bilinenmedyumları olarak tanınıyorlar. 


Yapılan kontrat sonucunda SRI, son raporunu1978’de yazdı. Raporda birçok psişikle önemli başarılar elde edildiğini iddia ediliyordu.Ama Donanma yetinmedi hatta donanma sözcüsü 1982’de yaptığı açıklamada, buçalışmayı psişik olarak tanımlamayı reddetti. Bu inkarların tersine, donanma enazından psişik güçleri olan 34 kişiyi denizaltıları saptaması için almıştı veMadam Zodiac da bunlardan biriydi kod adı “Pseudonim” idi. Kontratında gizlilikve susma koşulu bulunuyordu. Ama bir diğer medyum olan Shown Robbins, NationalEnquirer dergisinde, isminin “Donanmanın medyumu” olarak geçmesine sesçıkarmadı. 1973’te New York’da Mainmondies Tıp Merkezi’nde Robbins,psişik-araştırma projesinde kullanıldı. Tipik bir deneyde, duygusal tahrikölçüldü. Hatta başkalarına erotik filmler izletilip, Robbins’in telapatik algıyeteneği ölçüldü. Filmlerden sonra denekler, uykuya yatırıldı ve rüyaları ya daseri göz hareketleri (REM) monitörlere yansıtıldı. Daha sonra denekleruyandırılarak rüyalarını anlatmaları istendi. Robbins’in rüyaları, filminiçeriğiyle paralel oluyordu ve filmi seyreden diğerlerinin rüyalarına uyuyordu.


Araştırma ekibine göre; Robbins’in olağan dışı psişik güçleri vardı. Testlerbittikten hemen sonra, çalışmalara para sağlayan fonun yöneticilerinden birisiRobbins´i çağırarak kendisinin araştırmacı deniz subayı olduğunu söyledi.Adamın söylediğine göre donanma, düşman hedeflerine karşı Robbins’in psişikgüçleriyle ilgileniyordu. Ve Robbins, anlaşmayı kabul etti. Madam Zodiac gibiona da Sovyet gemi resimlerini ve çizelgeleri vererek, gemilerin yerini vedurumunu belirlemesini istediler. Robbins üzerinde daha çok test yapmak istiyorlardıama o bunu reddetti. Çünkü ondan Yunanistan’da gizli bir hazineyi bulmasınıistenmişti. Yedi yıl sonra, aynı donanma komutanı, ondan Madam Zodiac projesinekatılmasını ve testlere girmesini istedi. Fakat bu gerçekleşemedi, Robbinsişini iyi yapıyordu ama Reagan’ın bütçe kesintisi kararıyla programdançıkarıldı.


[b]“Atom bombasını durdurabiliriz…”[/b]
II. Dünya Savaşı sırasında başlatılan ve geleceğin en önemli parapsikolojikaraştırmaları olarak tanımlanan projelerin bütçesi Donanma tarafındankarşılanıyordu. O dönemde, hayvanların psişik güçleri üzerinde yapılan bazıdeneylerde martılar kullanıldı. Martılar psişik güçleri sayesinde Almandenizaltılarının periskoplarını tahrip edeceklerdi. Bütün bunlardan daha ciddibir çalışma ise Duke Üniversitesi öğretim görevlilerinden J. Gaither Pratt’ınbaşkanlığında gerçekleşti. Projenin amacı güvercinlerde psişik bir mekanizmasıbulmaktı. Bu tür bir buluş denizaltıların su yüzüne çıkmadan daha kolay ve uzunsefer yapabilmelerini sağlayacak, ayrıca geceleyin bombardıman yapılacaktı.Donanma bu tür çalışmalara 60’lara kadar devam etti. Fakat en önemli psişikproje, Donanma yerine Hükümet tarafından gerçekleştirildi. 


Donanma, 1977’deVirginia’da bir psişik mesajcı olan Dr. Charles Whitehouse’u “Hayali GörüntüAnaliz İstasyonu”na aldı. Whitehouse artık, içinde psişik enerjileri çoğaltanelektronik aletler üreten USPA adlı bir organizasyonu da içeren BirleşikDevletler Psikotronik Topluluğu´nun bir üyesiydi. Whitehouse, Donanma Araştırmave Geliştirme Departmanı Başkanı olan Robert Skillen’e, eğer makinaya Sovyetdenizaltıların bir resmi konursa yerlerini hemen tespit edebileceğinisöylemişti. Skillen; “Bu yolla denizaltıların yeri bulunabilir” diyerek onayverdi. Whitehouse, CIA ve Donanmadan birçok kişiye makinayı kullanmayı öğrettive Donanma bu küçük siyah kutuya 5.111 dolar ödedi, Skillen, Whitehouse’unyaptığı çalışmanın övgüye değer olduğunu sürekli yineliyordu. 


Whitehouse,aldığı parayı yeni bir hayali görüntü analiz makinası için harcadı. Daha sonrabu makinayı kanser hastalığının tedavisi için kullandı. Kliniğinde auralarındaboşluklar yada dengesizlikler olan hastalara değişik renk kombinasyonlarıyönelterek onları tedavi ediyordu. Ayrıca başka hastalıklar da auraya çeşitlirenklerde ışık kombinasyonları doğrultarak tedavi ediliyordu. Whitehouse,ayrıca bu makinanın teknik kılavuzunda bazı bombaları etkisiz hale getireceğinide iddia ediyordu (Hidrojen ve Atom bombaları). Diğer hükümet ajanları, sivilyetkililer ve Hava Kuvvetleri, makinanın Atom bombasını imha edilebilmesiyleilgilenmediler. Ama tıp dünyası ilgilendi ve doktoru, hastaları dolandırmaklaitham ettiler. Sonunda Whitehouse, Tayland’a yerleşti, hayatının daha sakinolacağını düşünüyordu.


[b]“Hiper-uzay nükleer havan topu”[/b]
Donanmanın 1972’de yaptığı bu araştırma “çok gizli” bilgiler arasına girdi veancak 1978’de gün ışığına çıktı. Şöyle deniyordu: “Psişik araştırmalar yapanSovyet güçlerinin er ya da geç aşağıdakileri gerçekleştirmesini bu yollaengelleyeceğiz.


[b]A)[/b] Amerika’nın çok gizli dosya içeriklerini, gemilerimizin rotasını veyerini, ordunun yerleşme düzenini bulmalarını
[b]B)[/b] Kilit noktalardaki Amerika liderlerinin ve sivil örgütlerinin düşünceleriniokumalarını
[b]C)[/b] Amerikalı subay ve yetkililerin ani ölümlerini sağlamalarını
[b]D)[/b] Amerikan uçaklarını ve uzay araçlarını uzaktan tespit etmelerini,önleyeceğiz”


Bu vahiysel tahminler, göründükleri gibi inanılmazdır. Ayrıca entellektüelgruplar tarafından da tellaffuz ediliyorlardı. 1978’deki bir diğer donanmaraporunda Sovyet Psikotronik silahlarının yani ruhsal yetilerin savunma vesaldırı fonksiyonlarını durdurmak için kullanılıyordu. Ayrıca raporda telapatikhipnozun Amerikan nükleer silahlarını etkisiz hale getirebileceğini belirtenbir uyarı da vardı. Böylece 1981’de Hava kuvvetlerinin ordu adına savunmaamaçlı psişik kalkanlar alması gündeme geldi. Bu kalkanlar, USPA tarafındanüretiliyorlardı. Çalışması için biraz kan veya karşı taraftan gerekli kişininsaçı yeterliydi. İnanılmazdı ama sanki ABD Ordusu büyücülüğe başlamıştı,Alexander’in makalesinde telapatik hipnozun büyük bir potansiyele sahip olduğuyazıyordu. 


Bu yetenek, karşı tarafın ajanlarını programlar hakkında bilgi almaktanalıkoyabilirdi. Üstelik Amerikan ajanları da bu metodla herşeyi bilebilirlerdi.Söylendiği gibi: “Mançuryalılar, yaşamlarını bir tek telefon konuşmasına gerekduymadan sürdürürler” Emekli teğmen Thomas Beardan, ordunun iletişim analizcisiolarak çalışmıştı ve Sovyetlerin, bütün bunlardan daha öte silahları olduğunusöylüyordu; “Hiper-uzay nükleer havan topu” gibi… Bu psişik silahlar, stratejiknoktaları tek bir atışla çöl haline getirebilirdi. Metod şuydu; tek bir nükleerpatlama sınırsız şekilde evrenin her yerine naklediliyordu. 7 dönemdir senatörolan Charlie Rose bu saçma görünen iddiayı ciddi buluyor. O’na göre; Ruslar buişin üstüne çok düşüyorlar ve Amerika bunun gerisinde kalmamalı.


[b]Ruhsal hidrojen bombaları;[/b]
Rose, hukukçu ve tütün lobisinin liderlerinden, üstelik kendisi bilgisayarlarkonusunda uzman ve Geleceğin Teknolojisi Komisyonu´nun da kurucusu. Bu aslındaresmi olmayan, özel finanse edilen bir kurumdur. Rose ileri teknoloji ileilgili birimi; füturist ve “Gelecek Şoku” adlı kitabın yazarı olan AlvinToffler’den sonra gündeme getirdi ve Kongre´nin bu konuyla ciddi bir şekildeilgilenmesi gerektiğini ortaya attı, gazetelerde bir çok makale yayınlandı.Uzay kolonilerinden, gen düzenlemelerinden, yumuşak enerjiden ve diğer New Agekonularından söz edildi. Rose, Amerikan hükümetinin psişik silahlar için çokfazla para harcaması gerektiğini düşünmüyor. Çünkü ona göre ilk önce busilahların nasıl bir teknoloji ile yapılması gerektiğini öğrenmek gerekiyor.Ama eğer teknolojik yapıyı anlayabilirsek, işte o zaman “Psişik ManhattanProjesi”ne ihtiyacımız olacak. (Manhattan Projesi, 1945´de atom bombasıdeneylerine verilen isimdir.) Senatör, bu teknolojik bilginin ufukta olduğunusöylüyor. 


Rose, daha öncelerde uzak yerleri görmeyi sağlayan uzak görüş yeteneğiile ilgili olarak CIA dosyalarına girmişti. Bunu şöyle anlatıyor; “Uzak görüşyeteneğiyle ilgili inanılmaz örnekler gördüm. Bana kalırsa bu alandakigelişmelere yakınlık göstermeliyiz, özellikle de Rusların yaptıklarına. Eğergizli bulgulara erişebilecek psişik silahlarla donatılmış insanlaryaratırlarsa, hiç bir sırrımız kalmayacaktır.” Rose, CIA ve Pentagon’dakişüphecilerin Amerika’nın uzak görüşle ilgili araştırmalarını engelledikleridüşüncesinde, şüphecilerin, araştırmaları engellediklerini çünkü uydufotoğrafları kadar kesin olmadığını düşündüklerini belirtiyor ve şöyle devamediyor; “Bana kalırsa bu ucuz bir radar sisteminden başka birşey değil. AyrıcaRuslar böyle önemli bir projeye sahiplerse, gerçekten başımız belada. Bu ülkegarip psişik gereçlere, lazerler arkasından bakmaya korkmuyorlarsa bizim dekorkmamamız gerekir. Daha da kötüsü, yarın Ruslar bu tekniği ve bilgileriniOrta Doğu terörünün eline de verebilirler.”


[b]Bu tür insanlar çok tehlikeli olabilirler…[/b]
California Üniversitesi psikologlarından Charles T. Tart’ın incelemesine göre;ciddi hükümet dışı araştırmacılar olası bir psikolojik askeri uygulamayı önemlibuluyorlar. Amerika’daki en ünlü 14 parapsikoloji laboratuarının onüçü Tart’ınanketine cevap verdi. Hiçbirisi bu tür psişik güçlerin casusluk alanındakullanılabileceğini reddetmedi. Üstelik bu konuda çok para harcandığını vebilimsel insan gücü kullanıldığını söylediler. Dördü casusluk için “olabilir”,beşi “belki”, geri kalan dördü ise “kesin” nitelemesini kullandı. Aynı oranda incelemeciise; psişik güçlerin, fiziksel zarara, hastalığa ve hatta ölüme yolaçabileceğini ya da bilgisayar türü gereçleri bozabileceğini söylüyorlar.Tart’ın araştırmasına katılan 5 laboratuar, Amerikan Hükümeti´nin kendilerineresmi yollarda parapsikolojik bilgi almak için yaklaştıklarını belirtti.Ordunun psişik güç olarak istediği, telepatik hipnoz veya kaşık bükmek değildi.Böyle olsaydı, bunların bir gösteri tiyatrosu için hazırlandığını düşünürdük.


Ciddi araştırmacılar, kendini psişik diye tanıtan Uri Geller gibi kişilerinsüslü gösterilerinden sonra, düşük enerjiyi ölçen psikokinetik testlerden çok,göz yanılmalarına takıldılar. Psişiklerin bir çoğu düşük bir enerjiyle bileetkilenecek basit mekanik veya elektrikli araçlarla (mikroçipler ve termometreler)uğraşmaya başladılar. Princeton’un psişik araştırmacısı Robert John vediğerleri bu tür kolay testlerin devamlı pozitif sonuçlar verdiğinisöylüyorlar. Yani öylesine bir pşisik güç sıradan araç ve gereci kolaycaetkiliyor. Aslında tüm modern silahlar (radarlar, bombalar, uçuş saldırısistemleri, tanklar vs..), bilgisayarların düzgün çalışmasına bağlıdır.Psişikler, bilgisayarları kontrol edebiliyorlarsa, bu tam bir nükleer kaç-göçoyununa dönüşür ve Pentagon’un gözünden kaçmamalıdır. Vietnam Savaşı sırasındaDonanma, Tonkin Çölü’nde çalışan taşıyıcılardaki gizemli bombalarınpatlamasında psişik bir güçten şüphelendiler. Saldırı bilgisayarları bozulup,zarar vermek isterken tersini yapmış olabilirler mi? Pentagon, bunu kesinliklebilmek istiyor.


[b]CIA nelerle uğraşıyor?[/b]
Nükleer savaş gereçleri dizaynırlığı yapan Laurence Livenmar Laboratuarlarıçalışanlarından Ron Robertson’a göre; bazı hükümet yetkilileri, psişik güçleri,nükleer silahları korumak için inceliyorlar. Eğer Uri Geller psiko gücünü,kaşıkları ve anahtarları bükmek için kullanıyorsa “Laboratuar Uri Geller’inbunu yapabildiğini onaylamıştı”, bunu nükleer bombalar için de kullanabilir.Bunu yapabilmek için küçük bir noktayı birkaç santim oynatmak yeterlidir.Robertson, Pentagon’un 30 -40 psişik araştırmayı desteklediğini söylüyordu. Birzamanlar hükümet tarafından desteklenen araştırmalar hakkında neye inanmamızgerektiğini bilmek zordu ve bu konuda dökümanlara ulaşılamazdı. Üstelikhükümetler, özel olarak desteklenen psişik araştırmalarda bile eğlencelik biriş yapıyor gibi davranırlar. Örneğin, Joel S. Lawson’u ele alalım. Lawson,Donanma Elektronik Sistem Departmanı’nın basın bölümündeydi ve şöyle demişti:“Ben her zaman duyudışı algılamanın denizaltılarla savaşmak için tek yololduğuna inandım.” Lawson, donanmanın içinde psişik silahları açıkça tartışmayaistekli çok az kişiden biriydi. Stanford Araştırma Entitüsü ile yapılan ikikontratta, hükümet sözcüsüydü. İki proje de bu fikirlerin fizibilitesinin testedilmesine yöneliktiı. Lawson, artık konuşmuyor ve röportaj vermiyor. 


CIA´in1952 yılı kayıtlarından alınan ve 1978’de ortaya çıkan bilgiler, psişikaraştırmalara hız verilmesini ve pratik uygulamalar yapılmasının gerekliliğini,deneyler sırasında kesin bir dikkat ve hiçbir bilgi sızdırılmamasınınistendiğini göstermiştir. Psişik araştırmacılar Stanley Krippner ve ShawnRobbins, yapılan araştırmalar için gereken paranın yarısının CIA tarafındankarşılandığını, yedi yıl kadar sonra öğrendiler. Bunu bir magazin makalesindenöğrenmişlerdi, saklama ve sessizlik politikası, 70’lerin sonuna kadar bu fonugerçekleştiren görevlilerin sorumluluğunda sürdürüldü. Sorumlu kişi, hükümetinutanmak istemediğini ve ilgilenmeleri gereken başka şeylerin de olduğunusöyledi.


[b]Şu anda neler oluyor?[/b]
Psişiklerden, paranın nereden geldiğini saklamak özel sorunlara yol açabilirdi.Eğer psişikler gerçekten yeteneklilerse, gerçeği telepatik olarak ya dadökümanlardaki psişik parmak izlerinden öğrenebilirlerdi. Diğer yandanpsişikler, ipuçlarını yakalayamazlarsa, bu da onların gerçekten yetenekliolmadıklarını gösterirdi. Böylece bunca paranın boşa gittiği ortaya çıkardı.CIA, bu karmaşayı çözmek için iki aracı kullandı. Bu kişiler, CIA ile olanbağlantıyı ve araştırmanın arkasındakileri biliyorlardı. Bu çift taraflı körlüksistemi önlemleri pek de normal sayılmaz. Aslında böyle bir anlaşma sistemibirçok tehlike yaratabilirdi. Hükümet hala psişik araştırmaları finanse ediyormu? Reagan dönemi Beyaz Saray sözcüsü Barbara Honegger, Ulusal GüvenlikDepartmanı’nın uzak görüş olayını bir takım kodları bulmak için kullandığınısöylüyor. 


Ulusal Güvenlik Departmanı´nın bilgisayarları trilyonlarca kodkombinasyonu içerse de daha güvenli kod kırıcılara daima ihtiyaçları var.1977’de Donanma´nın Araştırma ve Geliştirme Bölümü´nde asistan sekreter olanSamuel Koslov, Donanma´nın, Stanford Araştırma Enstitüsü´yle ELF ve BeyinKontrolü çalışmalarıyla ilgili bir kontratı olduğunu öğrendi (ELF, çok düşükfrekansta radyo dalgalarıdır). Çünkü insan beyni çok düşük frekansta elektrikdalgaları yayar. Bilimadamları bu dalgaları psişik bir metodla güçlü sinyallereçevirirlerse, yakınlardaki insanların beynini etkileyerek hipertansiyona yolaçılabileceğini ve ani ölümle sonuçlanacağını düşünüyorlar. Ama beyin kontroluetiketi Koslov’u üzmüştü, bu yüzden Donanma´nın finanse ettiği tüm psişikçalışmaların durmasını emretti. SRI ile olan kontrat iptal edildi ve diğerprojeler beklemeye alındı. Buna karşın beyindeki düşük frekanslı radyodalgalarının insan beynine olan etkilerini araştırma projesi çok geliştirildive finanse edildi. Psişiklerin, bilgisayarları sabote edip, tüm gizli bilgileriele geçirebileceği endişesi, Kongre´de açıkça gündeme geldiğinde psişik savaşyarışının başlayacağı düşünüldü. Ama şüpheciler “hayır” diyorlar. 


Onlara göre bu olaylar, fazla pahalı bir zaman öldürme işinden ileri gidemezdi. Koslov,psişik silahlar lafı geçtiğinde bile rahatsız oluyor. Ona göre bu tür tartışmalar, insanları sonuçsuz bir sürek avına iter. Bunu şöyle dilegetiriyor; “Eğer Sovyetler bu aptalca şeylere bu kadar çok para döküyorlarsa,bunun nedeni kendi gazetelerinde bizim psişik araştırmalar yaptığımızı duymuş olmalarıdır. Size bu konuda çok fazla gazete küpürü gösterebilirim.” Basın,Parapsikoloji hakkında Rusya´da bile haber çıkarıyor. Fakat tüm bunlar sansasyonel ve magazin boyutunda. Yine de Parapsikoloji, hem Amerika’da hem de Rusya´da gündemdeki bir konu. Resmi Rus ansiklopedilerinde Parapsikoloji, şu şekilde tarif ediliyor; “Bilimsel olmayan idealist akım”. Bu tür bir tanım sadece Stalin devrinde vardı. Oysa günümüzde çok ciddi bazı bilim adamları Parapsikolojinin önemli buluşlar yapacağını düşünüyorlar ve bu tür düşünceler sonsuza kadar yadsınamaz. Kısacası gelecek, insan yeteneklerinin ötesinin keşfedileceğinın ve kullanılacağının haberini yollamaktadır. Askeri ve politikalanın dışında kalan alanlarda, olumlu olarak pşisik güçlerin tam olarak tanınmış, denenmiş ve yönlendirilmiş kullanımı yeni bir dünyayı bize getirebilir.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma Konusunun Linki Direkt Link
Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma Konusunun HTML Kodu HTML Link
Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma Konusu BBCode Linki BBCode Link
Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma indir, Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma Videosu, Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma online izle, Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma Bedava indir, Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma Yükle, Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma Hakkında, Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma nedir, Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma Free indir, Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma oyunu, Psişik Silahlar ve Psişik Silahlanma download


Hızlı Menü: