default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 17.01.2022, 13:34


Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1852 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 20:16
[b]Dünya Dışı ziyaretlerle ilgili saptanabilen kayıtların en eskileri. M.Ö.45.000′lere kadar inmekledir…[/b]
Çin’in Hunan Eyaletinde granit üzerine oyulmuş figürlerde, silindir biçimliobjelerin üzerinde büyük insan gövdeleri (kolsuz bacaksız olarak)görülmektedir.
Belki bunlardan daha da ilginç mağara resimleri Kro-Magnon atalarımıztarafından. Fransa ve İspanya’daki mağaralara çizilmiş olanlarıdır.Franeo-Cantabrian Mağaraları olarak bilinen bu bölgedeki mağaralarda saptanmışo zamanın hayvanlarına (bizon. At, geyik, mamut) ait resimler 15.000 yılöncesinin gözlemlerini yansıtmaktadır. Sayıları 2000 e kadar olan bu hayvanresimlerinin yanlarında ziyaretçilerin hayretle gördükleri başka şekiller devardır. UFO ları andıran bu şekillerin ne olduğu ve niçin çizildikleri klasikbilimsel anlayış için hala bir soru işaretidir…


Klasik arkeoloji bunlara hala bir açıklama getirebilmiş değildir Ancak bukonuda araştırmalarıyla tanınmış Prof. Andre Leoroi Gourhan ve daha birçokçağdaş bilimadamı ise, bu şekilleri çizen insanların, gördükleriniresmettiklerine dair hiçbir kuşkularının olmadıklarını belirtmektedirler.
Onbinlerce yıl öncesindeki o insanların gördükleri bu garip yuvarlakşekiller ne olabilir acaba?…


M.Ö. 30.000 – M.ö. 10.000 yılları arasında, bugünkü Fransa ile İspanyatoprakları, “Paleolitik” ya da “Eski Taş Devri” diye isimlendirilen cağlarda, ozamana göre Oldukça ileri bir toplumun elinde bulunmaktaydı. Yukarıdabelirtilen tarihler arasında bu topraklar üzerinde yaklaşık 700-800 insan nesligeçmiş, fakat taşlar üzerinde bıraktıkları izler bütün etkileyici tesiriylegÜnümüze kadar gelmiş durumdadır.
Bu bölgede birbirlerine son derece benzer resimlerle dolu 15 mağarasaptanmıştır. Mağaralar Vezere. Cantabrian ve Ariege bölgelerindebulunmaktadır.


[b]PAİR NON-PAİR[/b]
Tavanları yer yer çökük 20 muzunluğunda bir mağaradır.buradaki UFO şekilleri girişin sağında bazı mamut vedağ keçisi resimleriyle birlikte bulunmakladır. Bu şekiller toplam 9 adettir.Pair Non-Pair mağarasının kullanıldığı tarih kesin olarak bilinmiyor. Fakat bumağarada Aurignacian ve Solutrean dönemlerinin izlerine de rastlandığından,tarih olarak M.Ö. 30.000 ya da M.Ö. 20.000 tarihleri verilebilir.


[b]VİLLARS[/b]
Fransa’nın Dordogne bölgesinde yer alan bu mağarada da benzer şekillervardır. 1958 yılında keşfedilmiştir.


[b]PECH MERLE[/b]
Fransa’nın Lot bölgesinde yer alır. 2 km uzunlugunda tam bir labirent gibidir.
[b]CAUGNAC[/b]
Peach Merle Mağarası’nm 40 km uzağında bulunmakladır. Benzer şekiller bu mağaranında duvarlarına cizilmiş durumdadır. Bu mağaranın bir başka özelliği de. JeaMazet tarafından Parapsişik bir yöntem olan “Radyestezi Sarkacı ile bulunmuşolmasıdır.


[b]ALTAMİRA[/b]
İspanya’nın Santillana bölgesinde yer alır. 200 m uzunluğunda S biçimindebir mağaradır. Franco Cantabrian Mağaralarının en ünlülerinden biridir. Bumağaradaki UFO şekilleri gruplar halinde çizilmiş olmalarıyla dikkatleri çeker.Hayvan resimleri duvarlarda bulunmasına karşılık. UFO şekilleri mağaranıntavanını süslemekledir. Mağaranın M.Ö 10.000 ila MÖ. 12.000 yılları arasındakulanıldığı tahmin edilmektedir.


[b]NİAUX[/b]
Fransa’nın Ariege bölgesinde yer alır. Bu mağaranın. YurtdışındaÜniversitelerde kürsüleri bulunan Ufoloji Öğrencileri için özel bir önemivardır. Çünkü bu mağaradaki UFO resimleri günümüzde çizilen UFO resimleriyleaynıdır. Aşağıda görülen UFO çizimlerine bu mağarada oldukça bol olarakrastlamak mümkündür. UFO’nun açıkça hareket ettiğinin gösterilmiş olması da sonderece önemlidir. Çünkü bu tür hareketli UFO çizİmlerine sadece Niaux Mağarası‘nda rastlanmıştır. Mağara’nın kullanılma tarihi yaklaşık M.Ö. 12.000′dir.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri Konusunun Linki Direkt Link
Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri Konusunun HTML Kodu HTML Link
Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri Konusu BBCode Linki BBCode Link
Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin Mağara Resimlerindeki Gizemler ulas 0 1,730 18.01.2013, Saat: 20:17
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri indir, Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri Videosu, Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri online izle, Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri Bedava indir, Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri Yükle, Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri Hakkında, Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri nedir, Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri Free indir, Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri oyunu, Paleolitik Dönem Enteresan Mağara Çizimleri download


Hızlı Menü: