default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 10.08.2022, 07:48


Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 5144 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 01:17
Bize kim olduklarını ve onları buraya neyin getirdiğini anlatmak istediler.Gelecek nesiller için bir mesaj bıraktılar, ama arkalarında bıraktıkları kendieserleri halktan gizli tutuldu! Bu hikaye bir çok isimle biliniyor ve hangisiniseçmeye karar vermemiz önemli değil … Dünyadışı yaşam ile ilgili insanlıktarihindeki en muamma hikayelerden biridir.

Keşif 1938’de Çin ve Tibet arasındaki sınırda gerçekleşti.
Çinli profesör Chi Phu Tei tarafından rehberlik edilen bir arkeoloji keşifyolculuğunda, Baian Kara Ula’nın dağ mağaralarında mezar hücreleri keşfedildi.İskeletler farklı türde insan varlıklarının kalıntıları idi. İskeletler çokkırılgandı sadece 1,30 metre boyunda idi. Kafatasları genişti ve fazlagelişmişti, ama bunlar maymunların kalıntıları değildi. İlave olarak, bilimadamları mağara duvarlarında ilginç kaya çizimleri keşfettiler. Güneş, ay,dünya ve yıldızların çizimlerine eşlik eden yuvarlak miğferli varlıklarıresmettiler.
Tarih öncesi mağarada bulunacak daha çok şey vardı. Tozlu zemine yarı gömülüolarak, arkeologlar büyük yuvarlak taş bir disk buldular, Taş Çağı gramofonplağa benziyordu. Diskin merkezinde bir delik vardı ve merkezden kenaraspirallenen ince çizgiler vardı.

Bu diskin yaşının 10,000 – 12,000 yıl olduğu belirlendi!
Toplam, 716 taş disk bulundu. Her diskin çapı 22,7 cm ve kalınlığı 2 cm idi. Her diskinmerkezinde tam olarak dairesel 2 cm lik bir delik vardı. Daha ileri analizler ince çizgibenzeri işaretleri ortaya çıkardı, bunların garip oyulmuş hiyerogliflerinsürekli çizgisi olduğu ortaya çıktı. Nesne daha önce asla karşılaşılmamış birlisanda mikroskobik karakterlerden oluşan uzaylı yazısı ‘kaydı’ idi.

20 yıldan daha fazla süredir, bir çok uzman uzaylı yazılarını tercüme etmeyeçalıştı, ama başarı elde edilemedi. 1962’de Çinli bilim adamı Dr. Tsum Um Nuisonunda gizemli nesnelerin mesajını çözebildi. Sonuç o kadar garipti ki, PekinAkademisi Tarih Öncesi Departmanı Tsum Um Nui’nin bulgularını yayınlamayıreddetti ve hatta bunlarla ilgili konuşmayı da yasakladı.

Ancak Dr. Tsum Um Nui araştırmalarına devam etti ve sonunda çalışmasınınyayınlanmasına izin verildi.
Raporun başlığı “12,000 Yıl Önce Dünyaya İnen Uzay Gemisi ile İlgiliDisklere Kaydedilen Yazılar” idi.
Dropa taşlarının şok edici mesajı kendilerine Dropa diyen varlıklartarafından yazılmıştı. Taş diskler uzak bir gezegenden gelen uzay yolcularıolan Dropa insanının hikayesini anlatıyordu. Uzay gemileri Baian – Kara – Uladağlarının erişilmez bölgesine çarpmıştı. Uzay gemisinin mürettebatı dağlarınmağaralarına sığınmıştı. Harap olan uzay gemilerini tamir etme veya yenisiniinşa etme olanağı olmadığı için, Dropa’lar kendi gezegenlerine dönemediler.Dünyada zor durumda sıkışıp kaldılar.

Barışcıl niyetlerine rağmen, Dropalar komşu mağaralarda oturan Hamkabilesinin üyeleri tarafından yanlış anlaşıldılar, Ham kabilesi yabancılarıyakaladı ve hatta bazılarını öldürdü. Paragraflardan birinin tercümesi şöylediyor: “Dropa kendi gemileriyle bulutlardan indiler. Erkeklerimiz, kadınlarımızve çocuklarımız güneşin doğuşundan önce mağaralarda saklandı. Sonunda Dropa’nınişaret dilini anladıkları zaman, yeni gelenlerin barışçı niyetleri olduğunukavradılar…”
1968’de Rus dil uzmanı Dr. Viatcheslav Zaitsev, Sputnik Dergisinde taş –plak hikayesinden alıntılar yayınladı. Zaitsev daha fazla araştırma yaptı vegerçekten ilginç sonuçlara ulaştı. Fiziksel olarak, granit taşlar yüksekkonsantrasyonda kobalt ve diğer metalleri içeriyordu, gerçekten çok sert birtaş idi. İlkel insanların, özellikle o kadar minik karakterler ile harflerioymaları çok zordu.

Osilograf (salınım çizer) ile diski test ettiğinde, şaşırtıcı bir salınım ritmikaydedildi, sanki bir zamanlar elektrik yüklüymüş gibi veya elektrik iletkeniolarak fonksiyon yapmış gibi.
Dropa insanlarından herhangi biri hayatta kaldı mı? Keşfin yapıldığızamanda, mağara alanında hala iki kabile yaşıyordu; bunlar görünüşleri çok eskiolan Kham’lar ve Dropalar olarak biliniyordu. Antropologlar her iki kabileyidiğer bilinen ırklara kategorize edemediler; onlar ne Çinli idi, ne Moğol ne deTibetli. Onlar, 1938’de Baian Kara Ula mağaralarında bulunan iskeletkalıntıları ile ilişkili, ince bedenli sarı – tenli ve olağan olmayan şekildegeniş kafalıdır. Bedenlerinde seyrek kıl (saç), büyük gözleri var ve ortalamaboyları 1, 21 mt.dir. Çok eski bir Çin masalı bulutlardan Dünyaya inen veçirkinlikleri nedeniyle herkes tarafından avlanan küçük, sarı – deriliinsanların hikayesini anlatır.

1995’te, Çin’den dikkate değer bir haber bildirildi:
“Baian-Kara-Ula dağlarının doğu sınırında uzanan Sichuan eyaletinde, dahaönce etnolojik olarak sınıflandırılmamış olan bir kabilenin 120 insanıkeşfedildi. Bu yeni kabilenin en önemli özelliği insanlarının boyudur: 1,15mt.den uzun değil, en küçüğü sadece 63 santim! Bu keşif ataları gerçekten birzamanlar uzaydan gelmiş olan Dropa insanlarının varlığının ilk sağlam kanıtıolabilir.

Bu gizemli taşlara daha sonra olanlar şunlardı:
1974’te, Avusturyalı mühendis Ernst Wegerer Xian’daki Banpo Müzesine budisklerden ikisini getirdi. Onların fotoğrafını çekti, tam olarak dört fotoğrafçekti. Ancak, sonra müze ziyaretçileri taş diskleri göremediler. Müzeden eldeedilen açıklamaya göre, Baian Kara Ula’dan gelen nesneler tahrip olmuştu. İlaveolarak, Çin hükümeti Dropa denen kabilenin herhangi resmi kayıtlarına sahipdeğildi, ne Qinghai bölgesinde, ne de Çin’in başka bir yerinde.
Çalınan diskler bugün nerde?
Şüphesiz, Dropa’nın hikayesi en büyük arkeolojik ört baslardan biridir.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri Konusunun Linki Direkt Link
Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri Konusunun HTML Kodu HTML Link
Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri Konusu BBCode Linki BBCode Link
Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin 4 bin yıllık büyü taşları ulas 0 2,552 20.01.2013, Saat: 19:52
Son Yorum: ulas
Big Grin Dashka Taşı – 120 Milyon Yıllık Harita ulas 0 3,423 18.01.2013, Saat: 20:45
Son Yorum: ulas
  Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata ulas 0 3,229 18.01.2013, Saat: 01:18
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri indir, Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri Videosu, Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri online izle, Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri Bedava indir, Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri Yükle, Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri Hakkında, Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri nedir, Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri Free indir, Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri oyunu, Onikibin (12.000) Yıllık Örtbas: Dropa Disk’leri download


Hızlı Menü: