default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 14.10.2019, 04:49


Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 2659 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 01:18
Onbin Yıllık Nükleer Savaş
“Bu günümüz, dünün düşünceleridir; şimdiki düşüncelerimiz yarınımızı inşa edecektir; yaşamımızı düşüncelerimiz yaratır.”
Dhammapada “Mahabharata çok büyük ve karmaşıktır ama 18 Yüzyıl öncesini çok net olarak açıklamaktadır.”
Reader´s Digest “Mysteries of the Unexplained”
“Bu öyküyü kuru bir çubuğa anlatsaydın, yapraklanır ve köklenirdi.” (HenriMichaux)
Hindistan´ın ulusal destanı Mahabharata, aslında bir şiirdir ama çok büyük ve karmaşık bir şiir külliyatı olarak düşünülebilir. Sözcük sayısı “Mesnevi”den çok daha ötededir ama büyük olasılıkla tek bir kişi tarafından yazılmamıştır. Sankritçe yazılmış olan Mahabharata şimdiye kadar yazılan en uzun şiirdir,“stanza” denen yüzbin kıtadan oluşur yani İncil´in 16 misli, Ansiklopedi Britannica´nın tamamı kadardır. Bazılarına göre MÖ 3.-5. Yüzyıl aralarında yazılmıştır, bazılarına göre MS. 4. Yüzyıl´da derlenmiş, bazılarına göre ise çok daha eskilerde 19-20.000 yıl evvel yazılmıştır. Hintliler´e göre Mahabharata´da olmayan bir şey hiçbir yerde yoktur. Batı dünyası bu inanılmaz dev destanı ancak, 18. Yüzyıl´dan sonra tanımıştır; o da destanın sadece küçük bir bölümü olan 1785´de Londra´da Charles Wilkins çevirisiyle yayınlanan“Bhagavad-Gita”dır.

19. Yüzyıl´da doğubilimci Hippolyte Fauche, 200 kişilik bir ekiple tüm destanı Fransızca´ya çevirmeye başladı ama ömrü vefa etmedi. Sonuçta eksiksiz İngilizce çeviri ancak 20. Yüzyıl´ın başında yine Hintliler tarafından Bombay´da gerçekleştirildi. Günümüzdeki en ilginç ve inanılmaz Mahabharata olayı; Jean Claude Carriere, Marie H. Estienne, Peter Brook ve arkadaşlarının 16 yıl çabaladıktan sonra 1985´de ilk kez Avignon´da sahneye koydukları “Mahabharata” adlı oyundur,oyun 9 saat sürüyor, bazen üç gecede, bazen bütün bir gün veya bütün bir gecede oynanıp bitiriliyor, 16 ulusa mensup 25 oyuncu sahneye çıkıyordu. Carrier, üçyıl süren sahnelemenin sonucunda, farklı bir etkinin oluştuğunu vurguluyordu;“…bu etki dünyanın üzerine çöken bir tehdit miydi? Yoksa doğru eylemin gerçek anlamının inatçı araştırması mıydı? Alın yazısıyla oynanan ince ve kimi zaman acımasız bir oyun mu?… (Can Yayınları/Mahabharata-1991)” Aynı ekip,yorulmaksızın çalışarak, inanılmaz bir performans sonucunda oyunu, bir film ve bir de tv dizisi haline getirmeyi başardı. Ama biz Türkiye´de bunları göremedik; aklı evvel film ithalatcılarımızla, tv yöneticilerimiz hayatlarında duymadıkları evrensel bir kültürü elbette ki algılayamadılar. Onların düzeyini“Yalan Rüzgarı” ile “Şaban” belirlemekte; yani bilinçsiz servetle, bilinçli cehaletin buluştuğu nokta…

Dünyalılarla uzaylılar mı savaştı?
Sanskritçe´de “maha” büyük ve herşeyin toplamı anlamına gelir; “bharata” ise komünyel bir isimdir veya bir bilgeliğin tanımıdır. Daha öte metafizik yorumlarda sözcüğün “insan” anlamında olduğu da söylenir; bu bağlamda“İnsanlığın Öyküsü” yazılmıştır. Destanda anlatılan dev savaş öncelikle klanlar arası bir çatışma gibi görünse de, aslında tüm gezegenin egemenliği yolunda bir kavgadır ama sonunda öyle bir savaş başlar ki, tüm evren yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Savaşta kullanılan silahlar hem dünyasal (ok, balta,kılıç, mızrak gibi) hem de tanrısaldır (ışınlar, atomik silahlar, uçan araçlargibi) Bir bakışa göre, Mahabharata en eski bilim kurgu örneğidir ve zeki canlılar arasındaki bir anlaşmazlığı, bir savaşı ve günümüz teknolojisinin çok ötesinde silahların kullanıldığını anlatır. Örneğin bir bölümde içinde destanın kahramanlarından Krisnha´nın da bulunduğu Vrishni´ler, Salva adlı lideri bir güçle kuşatırlar. Bunun üzerine zalim Salva, her yere gidebildiği Saubha adlı arabasına binerek “yükselir” ve sayısız cesur Vrishni genciyle beraber tüm bir kenti harabeye çevirir. Saubha adlı araç daha önceki bölümlerde anlatıldığına göre savaşın yönetildiği bayrak gemisidir ve Salva´nın kentinde bulunmaktadır yani oradan kalkıp, savaş alanına getirilmiştir. Buna karşın Vrishni savaşçılarının da benzer silahları vardır; Pradyumna adlı kahraman özel bir silah kullanır, bu silah en yüksekteki tanrıları dahi durdurmaktadır; silah için “savaş alanındaki hiçbir insan onun oklarından kurtulamaz” tanımı yapılır ve Salva Krisnha´ya doğru düşer, Krisnha gökte Salva´yı izlemeye başlar fakat Saubha adlı araç göklere özgün tanımla adeta yapışmıştır. Krisnha tüm silahlarını durmaksızın fırlatır; roketler, misiller, mızraklar, çiviler, savaş baltaları, üç yüzlü oklar, alev püskürtücüler vb… Gökte yüzlerce güneş ve ay belirir, yüzlerce yıldız doğar. Ne gece ne de gündüz vardır, zaman anlaşılamaz.

Radyoaktif ölümün reddedilmez tarifi;
Krishna´nın Salva´nın saldırılarını savuşturmak için kullandığı silahların seslerinin anlatımı, aynen günümüzdeki anti-balistik roketlere benzemektedir; “Onları savuşturdum, bir hayal gibiydiler. Hızla vuran sütünları yolladığımda, gökler parladı ve parçalara ayrıldılar. gökte büyük gürültüler oldu.” Ve sonra Saubha´nın görünmez olduğu anlatılır sanki Krisnha hedefi hiç şaşırmayan akıllı bombalar kullanmaktadır. Bu arada atılan bir okun “roketin” sesiyle savaşçılar ölürler, Salva´nın askerleri “Danavalar” acı çığlıklar atarak yerlere düşerler, onları güneşe benzer parlaklığı olan okların sesi öldürür. Sauba kaçmak için saldırıya kalkışır, o zaman Krisnha “özel ateş silahı”nı kullanır bu silah güneş şeklinde halesi olan bir disk şeklindedir. Ve disk Saubha´yı ikiye böler,“kent” gökten yere düşer ve Salva ölür. Bu olay, Mahabharata´nın sonudur. En garip silahlardan birisi Pradyumna´nın kullandığı özel oktur, bu okun öldürücü gücünden hiç kimse tanrılar dahi kurtulamaz.

Agneya´nın kullandığı silah ise, alevli ama dumansız ateş okudur “Yoksa artık ok yerine , ışın mı demeliyiz. ”Derken savaş alanına birden bir karanlık yayılır, kimse çevreyi göremez ama gece olmamıştır, vahşi bir rüzgar başlar, bulutlar kükrer, toz ve çakıl taşları yağmaktadır, doğa dengesini yitirir, güneş gökte sallanmakta, dünya titremekte,korkunç silahtan yayılan kavurucu sıcaklık, herşeyi yakmaktadır. Filler alevler içinde, çılgın gibi oradan oraya koşuştururken, diğer canlılar buruşarak yere düşmektedir, vahşi ışınlar gökten yağmur gibi yağmaktadır. Ve ateş fırtınasının yanısıra Gurkha´nın silahının sesini duyanlar da ölürler. Bütün bunlar sanki nükleer bir patlamanın yanısıra radyoaktif çöküntünün birebir tarifi gibidirler. Gurkha´nın çok hızlı ve güçlü bir Vimana´sı vardır; Vrishni´lerinve Andhaka´ların üç kentine uçar ve saldırır, evrenin tüm gücünü taşımaktadır.Duman ve ateş sütunları fışkırtır, on binlerce güneş parlaklığında ışınlar yayarak yükselir. Vimana´nın “demir şimşek” diye tanımlanan süper bir silahı vardır, her iki aşiretten sayısız insanı ve kentlerini küle dönüştürür. Cesetler tanınmayacak kadar yanarlar, ölmeyenlerin saçları ve tırnakları dökülür,çanaklar, çömlekler kendi kendilerine kırılırlar, yiyecekler zehirlenir.Kaçmaya çalışan savaşçılar ve eşyaları küllerle yıkanmaktadırlar.

Nedir bu silahlar? Başka hiçbir mitolojide böyle bir tanım yoktur, yıldırımlar, şimşekler vardır ama ötesi yoktur. Bunu anlamak şu anda mümkün değil; umudumuz zamanla öğrenmek. Destan´da anlatılan olaylar gerçek midir yani fiziksel midir?Yoksa metafizikçilerin yaklaşımıyla simgesel midir? 1944 yılında Paris Üniversitesi Hint Uygarlığı Enstitüsü´den Emil Senart´ın özgün çevirisi olan “La Bhagavad-Gita”böyledir (Ruh ve Madde Yayınları-1995). Türkçe çevirinin önsözünde Ergün Arıkdal şöyle der; “… o halde insan kendisiyle, maddenin hakimiyeti ile savaşahep devam etmelidir.” Galiba ikisi de doğrudur yani Mahabharata hem çok uzak geçmişte kaybolmuş bir uygarlığı ve belki de yaşanmış en büyük savaşı anlatmakta, hem de dev bir ruhsal öğretiyi içermektedir; bu öğreti Senart´ıntanımıyla “Rabb´in Ezgisi”dir.

Hindistan´ın ulusal destanı Mahabharata, aslında bir şiirdir ama çok büyük vekarmaşık bir şiir külliyatı olarak düşünülebilir. Sözcük sayısı “Mesnevi”den çok daha ötededir ama büyük olasılıkla tek bir kişi tarafından yazılmamıştır. Sankritçe yazılmış olan Mahabharata şimdiye kadar yazılan en uzun şiirdir,“stanza” denen yüzbin kıtadan oluşur yani İncil´in 16 misli, Ansiklopedi Britannica´nın tamamı kadardır. Bazılarına göre MÖ 3.-5. Yüzyıl aralarında yazılmıştır,bazılarına göre MS. 4. Yüzyıl´da derlenmiş, bazılarına göre ise çok daha eskilerde 19-20.000 yıl evvel yazılmıştır. Hintliler´e göre Mahabharata´da olmayan bir şey hiçbir yerde yoktur. Batı dünyası bu inanılmaz dev destanı ancak, 18. Yüzyıl´dan sonra tanımıştır; o da destanın sadece küçük bir bölümü olan 1785´de Londra´da Charles Wilkins çevirisiyle yayınlanan“Bhagavad-Gita”dır.

Bilim ve Vimanalar
* “Asya ve Güney Asya kaynaklı çeşitli metinlerde uçan araçların veya göksel cihazlardan söz edilir. Hint ve Çin halk öykülerinde ve sanatçıların çizimlerinde göklerde seyahat etmek için yapılmış araçlar yer almaktadır. Kaynaklardaki farklılıklar dikkat çekecek kadar büyüktür, anlaşılmaz aygıtlar olduğu gibi, temel uçuş prensiplerine göre yapılmış ahşap araçlar da vardır. Taoist masallar sık sık göklerde uçan ölümsüzleri anlatırlar. Xian adlı bu araçlar yöneten ölümsüzlerin özgün ilahi güçleri vardır. Onlar tüylüydüler, Taorahipleri onlara ´Tüylü Rahipler-Yu Ke” diyorlardı; “fei tian” yani uçan ölümsüzler Çin mitolojisinin sayısız yerinde raslanır. Uçan araçlar belki de bir tür teknolojik araçlardırlar ama yönetenler acaba insan mıdırlar? İkinci Yüzyıl´da yazılmış, bir şiirde uçan dragonların yönettiği gök arabalarından açıkça söz edilmektedir.

Elimizde uçan araçların yapımlarını ve gelişimini anlatan sayısız öykü vardır. Bunlardan yola çıkarak olası kaynaklara giden ilginç ipuçlarına ulaşabiliriz. İşte bir araştırma sonucu; 11. Yüzyıl´da Brihat Kath Alokasamgraha adlı bir marangozun uçan bir araç yapmaya çalıştığını biliyoruz. Benzer bir öykü Eski Yunan´da vardır; 7. Yüzyıl´dan kalma bir Yunan metninde, mahkumları toplayan ve konuşabilen uçan bir araçtan söz edilir, bu araç mekaniktir ve havada durabilmektedir. Bu bilgileri Clive Hart´ın 1985´de Berkeley Üniversitesi´nde yayınlanan ´The Prehistory of Flight´ adlı kitabının´çeşitli batı kaynaklarına göre uçan makinelerin kronolojik listesi´ bölümünde buluyoruz. Uçmakla ilgili bilimsel onaylı en eski kaynaklar oluşturulurken,insan yapısı kanatların gelişimi temel disiplin olarak izlenmiştir ama bu doğru değildir; Vimanalar bir yana antik Çin, Kore ve Hint kaynaklarında insan taşıyan çok daha karmaşık gök araçlarından söz edilmektedir.” – Dr. Benjamin B.Olshin, “Mechanical Mythology: Private Descriptions of Flying Machines as Foundin Early Chinese, Korean, Indian, and Other Texts”

* “Rama İmparatorluğu olarak tanımlanan devletin, Kuzey Hindistan ve Pakistan´daki geçmişi en azından 15.000 yıllıktır. Bu uygarlık çok büyük bir nüfusa sahipti, kültür düzeyi yüksekti, kalıntılarına Pakistan´daki, Kuzey ve Batı Hindistan´ın çöllerinde raslanmaktadır. Rama, “Aydınlanmış Rahip Kral” bu kentleri yönetiyordu. Rama´nın 7 büyük kenti, klasik Hindu metinlerinde “7Rishi Kenti” olarak geçer, antik Hint metinlerinde uçan araçlara “Vimanalar”denmektedir. Destanlara göre, Vimanalar iki katlıdır, daire biçimindedirler, kubbelerinde bir giriş tüneli vardır yani tam anlamıyla bir uçan daireye benzerler. Rüzgar hızıyla uçarlar ve melodik bir ses çıkarırlar, Vimanalar´ın dörttürü vardır, inanılmaz ama bazıları tabak şeklinde, bazıları ise uzun silindir şeklindedirler yani sigar gibidirler… Vedalar, antik Hindu şiirlerdir; bilinenen eski Hindu metinler olarak tanımlanırlar. Vimanalar çeşitli şekil ve boyutlarda iki tür olarak anlatılır; ´Ahnihotra-vimana´nın iki motoru veya sistemi vardır,

´Elephant-vimana” ise daha gelişmiş bir araçtır. Ayrıca, “Kralbalıkçı”, “İbis” adlı ve başka hayvan adlarının da verildiği Vimana türleri de anlatılır. Göründüğü kadarıyla Mahabharata, bir atom savaşını bize anlatıyor! Kaynaklarda bir izolasyon veya tahrifat yoktur; savaşlarda fantastik silahlar,uçan araçlar kullanılmıştır. Bunlara epik Hint destanlarında çok sık raslanır.Hatta Ay´daki bir savaşta yer alan “vimana-Vailix”den söz edilir. Kısacası atomik bir patlamanın tüm etkileri ve özellikle de insanları öldüren radyoaktif etki Mahabharata´da çok belirgindir; Mohenjo-Daro´daki Rishi kentini geçen yaz kazan arkeologlar, caddelerde yatan iskeletler buldular, bazılarının yumrukları sıkılıydı sanki bir anda ölmüşlerdi, en azından bir kıyametin yaşandığı kesindi. Ve iskeletlerde tesbit edilen radyoaktivite, en azından Hiroshima ve Nagasaki düzeyindeydi. Daha ötede Mohenjo-Daro, ızgara biçiminde planlanmış mükemmel bir kenttir; su sistemi bugün Hindistan ve Pakistan´da kullanılan düzeydedir. Antik kentin caddelerinde kalıntı olarak siyah cam kümeler bulunmuştur. Bunların cam küreler olduğu sanılmaktadır ve bulunan kil çömleklerin çok yüksek ısıyla eritildiği keşfedilmiştir.

Mahabarata´nın bir bölümü olan Dronaparva´da ve Ramayana´da özelikle belirtilenküre şeklinde bir Vimana vardır. İnanılmaz bir hıza ulaşmakta ve ardında büyükbir hava akımı bırakmaktadır. Hareketleri bir UFO gibidir, her yöne gidebilir,yön değiştirmesi ani çok hızlıdır, son hızla giderken aniden durup, yine aynıhızla ters yöne gidebilir. ´Samar´ adlı başka bir Hint destanında Vimanalar;demir makineler olarak tanımlanırlar ama yumuşaktırlar ve örgü gibi yüzeyleri vardır; cıva ile şarj olurlar ve arkalarından kükreyen bir alev püskürür. Dahada ilginci ´Samaranganasutradhara´ adlı antik metinde Vimanalar´ın nasıl yapıldığı anlatılır ama uygulanması için yeterli çözümleme henüz yapılamamıştır; Cıva ile itici güç sağlanması olasıdır ve denenmektedir,günümüzde Sovyet döneminin bilim adamları tarafından Türkistan´da ve GobiÇölü´nde kozmik yön-bulucu araçların keşfedildiği söylenmiştir. Küresel olan buaraçlar, cam ve porselenden yapılmıştır, konik uçlarının içinde bir damlacıvanın bulunduğu belirlenmiştir.” – D. Hatcher Childress, “Ancient IndianAircraft Technology-Anti-Gravity Handbook”

Ufoloji ve Vimanalar
* “Hindistan´ın Vedik edebiyatında Vimana olarak tanımlanan uçan araçlarlailgili tanımlamalar vardır. Bunlar ikiye ayrılırlar; 1)İnsan yapısı olan ve kuş benzeri kanatlarla uçan araçlar 2) Alışılmadık şekilleri olan ve insanlar tarafından yapılmamış olan araçlar. İlk gruba giren araçlar orta çağ tarzında,Sanskrit dünyanın mimarisine uygun otomatif askeri kuşatma araçları ve diğer mekanik aygıtlarla eş düzeydedirler. İkinci gruba giren araçlar ise, Rig Veda,Mahabharata, Ramayana ve Purana´larda tanımlanan UFO´ları anımsatan araçlardırlar. Vedik Evren Maya´nın ürünü veya bir hayaldir ya da evrensel bir sanal gerçeklik olarak düşünülebilir. Ana bilgisayarın görevi, “pradhana” adlı geleneksel enerjiyi sağlamaktır. Bu enerji Maha-Vişnu olarak bilinen ve sürekli genişleyip yayılan İlahi Güç tarafından harekete geçirilir yani Maha-Vişnu birevrensel programcıdır. Aktif pradhana, enerjinin özel bir formu olarak oluşurve kaba maddeye dönüştürülür. Şiva´nın eşi Uma (aynı zamanda Maya Devi olarakda bilinir), sanal enerjinin tanrıçası veya “yükleyici”sidir. Uma, Ana Tanrıçaolarak da bilinir, kocası Şiva ise Hayallerin ve Teknoloji´nin Efendisi´dir,Şiva ile Mahabharata´da adı geçen Salva arasında doğal bir ilişki vardır, builişkinin kökeninde Salva´nın bir Vimana´ya sahip olma gayreti ve Maya Danava´yasahip olma arzusu vardır. O zaman, Hayallerin Efendisi olacak ve enerjiyi oüretecektir.” – Richard L. Thompson, “Alien Identities”

* “Vimanalar´ın yapısı akla UFO´ların sürekli değişen günlük doğasını getirmektedir, yetenekleri geleneksel fizik yasalarının ötesindedir. CarlJung´un yorumunda UFO´ların niteliği bir rüya alanındadır; bir yerde, parlak ışıkları gözlemlemenin tam ortasında ve zaman kavramı yitirildiğinde objektifve sübjektif bilinç arasında suçluluk başlar ve bozulma görülür. Araştırmalarım UFO ilişkileriyle, dinler, metafizik mistizm, folklör, şamanik trans, migren vehatta yaratıcı imajinasyonlar arasında yakın bir ilişkinin ve benzerliğinbulunduğunu gösteriyor. Benzerliğin içinde, sabit imajlar, olaylarınardıllığındaki tutarlılık ve genelde görülen alışılmadık “zirve deneyimi”niteliği bulunur. Kaçırılma raporlarında da, bu fenomenin paralelinde yer alanolaylara raslanır. Örneğin, nahoş ama inanılmaz “bedensel parçalanma” olayındaolduğu gibi; bazen raporlarda kaçırılanların anlattıkları, şamanların“ölüm-yeniden doğum” trans deneylerine çok benzemektedir.” – Alvin H. Lawson

* “Birkaç on yıl evvel batılılar tarafından Güney Hindistan´daki bir tapınakta bulunan antik Sanskrit metinlere göre, Vimanalar uçan tüm araçların en üst noktasıydılar. İtalyan bilimci Dr. Roberto Pinotti 12 Ekim 1988´de Bangalore´dayapılan Dünya Uzay Konferansı´nda yaptığı konuşmada, Hindu antik metinlerinde tanrılarla, kahramanlar arasında yapılan bir savaşın anlatıldığını belirtti. Pinotti, metinlere bir destan olarak bakılmamasını istiyor ve göklerde pilotların kullandığı silahlı uçan araçlarla yapılmış bir savaşın açıkça anlatıldığına dikkat çekiyordu. Kullanılan silahlar, savunma ve saldırı amaçlıydılar; yedi ayrı tipte mercek ve aynı sistemlerini içermekteydiler.Örneğin pilotları ´kötü ışınlar´dan koruyan ´Pinjula Mirror´ bir ´Görsel Ayna´idi; ´Marika´ adlı silahla düşman araçları vuruluyordu.

Sonuçta Dr. Pinotti buantik silahların bugün kullandığımız laser teknolojisinden çok farklıolmadıklarını iddia ediyor ve; “Araçlarda ´Somaka, Soundalike and Mourthwika´adları verilen özel ısı emici metaller kullanılmış olmalı.” diyordu. Pinotti´yegöre, tanımlanan itici güç prensibi, elektriksel ve kimyasal olmalıydı amagüneş enerjisinin kullanımı da çok ileri düzeydeydi. Diğer bilimcilerPinotti´nin kuramını daha ileriye götürerek, araçların bir tür ´cıva iyonluitici güç sistemi´ ile çalıştığını varsaydılar. Pinotti, Vimanalar´ın binlerceyıl önce varolduklarını belirtirken, modern UFO´larla olan benzerliğe de dikkatçekiyordu ama Hindistan´da unutulmuş bir uygarlık vardı. Bu araştırmanın vetartışmaların ışığında Hindu kökenli Sankritçe metinler daha iyi gözdengeçirilmeli ve tanımlanan Vimana modelleri daha bilimsel bir incelemeye tabitutulmalıdırlar.” – Nick Humphries, “UFO Guide”

* “Hindistan, Mysore´da bulunan Uluslararası Sanskrit Araştırma Akademisi´nin direktörüolan G.R. Josyer, 25 Eylül 1952´de yaptığı bir açıklamada, 7.000 yıllıkyazmalarda çeşitli tiplerde uçan araçların yapımlarının anlatıldığınısöylemişti. Bu özel yazma üç tip Vimana vardı; ´Rukma, Sundara ve Shakuna´;yaklaşık 500 stanzada (dörtlük), karışık detaylar veriliyor, metallerin seçimive hazırlanması anlatılıyordu. Ayrıca yazmada, çeşitli Vimana türlerininparçaları tanımlanıyordu. Yazma 8 bölümdü ve bir hava aracının yapımplanlarının yanısıra su altında da gidebilen veya bir duba gibi su yüzeyindedurabilen Vimana planlarını da içeriyordu, bazı stanzalarda ise pilotlarınnitelikleri ve eğitimleri anlatılıyordu.” – Brad Steiger, “Worlds Before OurOwn”
Mahabharata ve Vimanalar

* “Puspaku adlı araç güneşe benziyordu ve kardeşime aitti, onu güçlü Ravan´danalmıştı, uçuyordu ve mükemmeldi, istenilen her yere gidiyordu, Lanka kentiningöklerinde uçarken parlak bir buluta benziyordu.” – Ramayana Destanı

* “Salva´nın uçan aracı çok gizemliydi, gökte bazen görünüyor, bazen dekayboluyordu. Yani görünmeme yeteneği vardı; Yadu Hanedanı´nın savaşçıları bugarip aracı bir türlü tam olarak algılayamadılar; bazen yerde, bazen göktebeliriyor sonra birden bir tepeye veya bir ırmağın kıyısına konmuş olarakortaya çıkıyordu. Bu uçan harikulade araç, gökte bir ateş fırıldağı gibidönüyor ve bir an bile yerinde durmuyordu.” – Bhaktivedanta, Swami Prabhupada,Krsna

* “Kralım; uçan araç mükemmeldi, şeytan Maya tarafından yapılmış ve bir savaşiçin gereken tüm silahlarla donatılmıştı. Hayal edilemesi ve anlatılmasıimkansız bir araçtı; görünmezlik özelliğine sahipti. Oturulan yerde koruyucubir şemsiye ve serinletici güç vardı. Mihrace Bai´nin çevresinde kaptanları vekumandanları bulunuyordu; geceleyin gökte yükselen bir ay gibi görünüyor, heryönü aydınlatıyordu.” – Swami Prabhupada Bhaktivedanta, Srimad Bhagavatam

* “Pushpaka bir gök arabasıydı, insanları Ayodhya kentine taşıyordu. Gök buharika uçan araçlarla doluydu, gece karanlığında yaydıkları sarımtırak gözkamaştırıcı ışık göğü aydınlatıyordu.” – Mahavira of Bhavabhuti (8. Yüzyıl´dankalma bir Jain yazması)

* “Vata´nın arabası ne görkemli; gök gürültüsü gibi ses çıkarıyor, gökleredokunuyor; parlak bir ışığı var; kırmızı göz kamaştırıcı ve alev gibi; birgirdap gibi dönerken, dünyanın tozunu kaldırıyor.” – Rig-Veda (Vata bir Aryanrüzgar tanrısıdır.)

* “Bir zamanlar Kral Citaketu, kendisine Tanrı Vişnu tarafından verilen parlakve ihtişamlı bir uçan araçla dış uzaya yolculuk yapar ve Tanrı Şiva´yı görür…Oklar “ışınlar” Şiva tarafından yollanır. Işınlar güneş benzeri bir küredenfışkırır ve içinde yaşanan üç gök aracını kaplar ve o araçlar bir dahagörülmezler.” – Srimad Bhagasvatam, VI. Canto, Bölüm 3

İndus Uygarlığı
İndus uygarlığı dünyanın en eski ve en büyük uygarlığı kabul edilmektedir;Güney Asya´nın en uzun nehri olan İndus Irmağı çevresinde MÖ 3000-2500 arasındavarolduğu belirlenmiştir ama bu tarih sadece uygarlığın varolduğu bir dönemingöstergesidir, İndus uygarlığının başlangıc dönemi bilinmemektedir. Yaklaşık100 kent, kasaba ve köy kalıntısı bulunmuştur, kentlerin planlamasıolağanüstüdür, hatta günümüz kent planlamacılığından daha düzgün olduğusöylenebilir. Ana binalar kentin ortasında bulunmakta, kanalizasyon sistemleri,büyük hamamlar ve su depoları en küçük köyde dahi görülmektedir.

Kent merkezlerinden eş sayıda düzenli bir dağılımla yayılan evler ve caddekenarlarındaki dükkanlar, blok taşlarla döşeli çok düzgün caddelerle eşitolarak bölünmüştür. Tüm İndus kentlerindeki evlerin yapımında kullanılantuğlaların eşit olarak üretilmiş olması bir diğer inanılması güç inşaatkültürünün göstergesidir. Harappa ve Mohenjo-Daro uygarlığın bilinen anakentleridirler; Mohenjo-daro ırmağın batı kıyısında, Harappa iseMohenjo-Daro´nun 640 km.kuzeydoğusundadır. Daha doğuda ise bir diğer önemli kent olan Kalibanganvardır. Ve tüm bölgede yüzün üstünde, ticaret merkezi, küçük limanlar vebalıkçı köyleri yer alır. Tüm yerleşim merkezlerinde aynı standart planınuygulanmış olduğunu görmek bir diğer şaşırtıcı olaydır; araştırmalar sonucundaİndus insanlarının pirinç, buğday ve yulaf ektikleri ve kümes hayvanları,buffalo, domuz, at, deve, fil kambur öküz ve köpek yetiştirdikleribelirlenmiştir.

Bulunan resimli plakalarda, ayrıca gergedan, boğa, fil vebilinmeyen üç başlı bir hayvan figürleri dikkat çeker, bu buluntularınüzerlerinde görülen diğer simgelerin anlamları şu ana kadar çözülememiştir. Anatanrı büyük olasılıkla tüm vahşi hayvanların tanrısı olan Şiva (Pasupati)´dir.Araştırmalar, İndus inançlarının erken-Hinduizm şeklinde olduğunugöstermektedir. Bu büyük uygarlığın MÖ 2. Yüzyıl´da çöktüğü sanılmaktadır amanedenler belirsizdir; büyük savaşların olduğunu, doğal afetlerin yaşandığınıgösteren bazı ipuçları bulunmuşsa da yeterli değildir ama en ilginci bölgede vehatta Kuzey Hindistan´ın İndus dışındaki bazı başka yerlerinde kentkalıntılarının çok yüksek bir ısı altında erimiş gibi göründüğüdür. Fotoğraflardagördüğünüz insan iskeletlerinin durumu (biri kadın, diğeri erkek), ölümün çokani geldiğini kanıtlamaktadır; kadın elindeki eşyayı dahi hala tutmaktadır.Acaba binlerce yıl evvel ne olmuştu? Bu cevap şu anda yok, belki gelecekteöğreneceğiz…
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata Konusunun Linki Direkt Link
Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata Konusunun HTML Kodu HTML Link
Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata Konusu BBCode Linki BBCode Link
Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin 4 bin yıllık büyü taşları ulas 0 1,943 20.01.2013, Saat: 19:52
Son Yorum: ulas
Big Grin Sümer Yaradılış Destanı Enuma Eliş’te Marduk (Nibiru) ulas 0 3,005 18.01.2013, Saat: 21:00
Son Yorum: ulas
Big Grin Gılgamış Destanı’nda Tufan ulas 0 1,767 18.01.2013, Saat: 20:54
Son Yorum: ulas
Big Grin Dashka Taşı – 120 Milyon Yıllık Harita ulas 0 2,214 18.01.2013, Saat: 20:45
Son Yorum: ulas
Big Grin Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı ulas 0 1,062 18.01.2013, Saat: 20:05
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata indir, Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata Videosu, Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata online izle, Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata Bedava indir, Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata Yükle, Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata Hakkında, Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata nedir, Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata Free indir, Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata oyunu, Onbin (10.000) Yıllık Nükleer Savaş (Destanı) : Mahabharata download


Hızlı Menü: