default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 18.05.2021, 06:52


Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ?

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 5573 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 19.01.2013, Saat: 03:01
İstersek Kuantum olumlama, istersek de Telkin diyelim, insana has olan düşünme yeteneğinin gücünü dışarıya
yansıtmayı sağlayan sözcüklerin, hayatımızı, davranış şekillerimizi, kariyerimizi, ilişkilerimizi ve herşeyden öte kim olduğumuzu ve neler tarafından çevrelendiğimizi etkilediği tartışılmaz bir gerçektir.


Düşünce yaratıcıdır kullandığı araç ise dildir.


O halde sözcükler yaratıcıdır.


Bu nedenle, kullandığınız sözcüklerin hedeflerinizle örtüşmesine dikkat etmelisiniz. Kullandığımız her bir söz bilinçaltımıza ve evrene verdiğimiz bir direktiftir. Dolayısıyla düşüncelerimiz ve kullandığımız sözcükler bir zaman sonra gerçeğimiz olmaktadır.


Birey doğduğu günden başlayarak, bir çok olumlu olumsuz mesaj ile karşı karşıya gelmiştir. Bunlardan bir çoğu, bireyin bilinçaltına kodlanarak, kendine ve çevresine bakış şeklini belirlemektedir. Her bir söz, dünyaya ve kendine bakmasını sağlayan bilinçaltı şablonunu şekillendirmektedir. İnsan nasıl görürse o doğrultuda hareket eder. İnsan nasıl hareket ederse, igili olgu ona dönüşür. Dolayısıyla X şablonu, Y olarak gördüğü olguyu, Y yapma gücüne sahiptir. Dolayısıyla insan kendini nasıl tanımlarsa, o olur. İnsan kendini, bilinçaltına ektiği mesajların, oluşturduğu şablon ile görür.


Sosyal gerçekler bu şekilde şekillenir.


İnsanların kimlikleri, kişilikleri, ve edindikleri sıfatları dışarda keşfedilmeyi bekleyen mutlak gerçekler değildir, herşey zihin yapısında örülü düşünce kalıplarında yatmaktadır.


Hedeflerimizle örtüşen olumlama cümlelerimizi sıkça kullanarak, bilinçaltı şablonumuzu mümkün olduğunca bu yönde şekillendirmeliyiz. Bilinçaltına etkin bir şekilde olumlamaların ekilmesi için olumlama cümlelerini kurarken bir kaç hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.


Olumlama cümlelerinizin, olumlu olmasına dikkat ediniz.


Sağlıksız, yağlı besinler yemeyeceğim yerine, sağlıklı yemek yiyorum, sağlıklı besleniyorum, yağlı yemeklerden kaçınıyorum, sağlıklı bir insanım gibi pozitiflik ifade eden olumlama kalıplarını kullanınız.


Olumlama Hedef ve Özne odaklı olsun


Olumlama cümleleriniz hedef odaklı, ve özne (ben) hedefin içinde barıldırılmalıdır. Kariyerimde yükselmek istiyorum gibi zamanı ve sonu belli olmayan olumlamalar yerine, ben kariyerimde yükselen güçlü ve lider kişiliğe sahip bir insanım, kariyerimde her geçen gün daha fazla yükseliyorum, kariyer sahibi biriyim, ben bir liderim, gibi doğrudan hedefi sonsuza atmayan ve özneyi hedefin içine entegre eden olumlamalar kulllanınız.


Olumalamlarınızın kısa ve öz olduğuna dikkat ediniz


Bilinçaltı büyük resimde karmaşık yapıya sahip olsa da, temel taşları olan söylemler net mesajlardan oluşmaktadır. “Ben değerli bir insanım”, “Kendime güveniyorum”, “Ben çekiciyim”, gibi bilinçaltı tarafından algılanabilecek kısa ve öz olumlamalar kullanınız.


Olumlamaların, bilinçaltı söylemlerinizle ciddi çatışmaya uğratmadan stratejik zamanlayın


Olumsuz söylem kalıplarının yer aldığı bilinçaltınıza, başlangıçta daha yumuşak alternatif pozitif olumlamalar ile giriş yapabilirsiniz. Örneğin “ben zenginim” demek yerine “zengin olmaya niyet ettim” , “zengin olma yolunda koşyorum”, “bir milyonerin zihin yapısını ediniyorum” gibi an itibari ile gerçekleriniz ile ciddi çatışmaya uğratmayacak olumlamaları tercih edin. Bir süre sonra “Ben zenginleşiyorum” “Her geçen gün zenginliğe bir adım daha yaklaşıyorum”, “Ben zenginim” gibi hedef ve özne odaklı olumları kullanınız.


Olumlamalarında isminizi kullanın


Bilinçaltınızın, doğduğunuz günden (hatta ana rahminden) bu yana karşılaştığı en sık ve yoğun mesaj İSMİNİZDİR. Bu nedenle isminizi referans alan olumlamalar bilinçaltınızı uyarma derecesi daha yüksektir. İsim kullanımı her olumlamadan ziyade, olumlama serisinin içinde zaman zaman kullanılabilir.


“Ben ……. (İsminiz) Değerliyim”


Olumlama cümlerinini sistemli kullanın ve harekete geçin


Olumlama çalışmanızı yapmak, bilinçaltınızda örülü düşünce kalıplarını değiştirerek, hedeflerinize uygun zihin alt yapısını hazırlayacaktır. Bir hedefe ulaşmanın, en önemli koşulu, igili hedefi zihninizin meşru kılmasıdır. Arzu ettiğiniz hedeflere koşarken, her seferinde takılıp vazgeçiyorsanız,bunun anlamı bilinçaltı yapınızın buna hazır etmediğiniz anlamına gelir. Aynı altyapı ile 10 denemede başarısız olmak çok doğaldır.


Olumlamalar ile Bilinçaltınızı Hedeflerinize Göre Programlayın.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? Konusunun Linki Direkt Link
Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? Konusunun HTML Kodu HTML Link
Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? Konusu BBCode Linki BBCode Link
Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin Bilinçaltı Nasıl Çalışır ulas 0 4,993 19.01.2013, Saat: 03:11
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? indir, Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? Videosu, Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? online izle, Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? Bedava indir, Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? Yükle, Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? Hakkında, Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? nedir, Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? Free indir, Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? oyunu, Olumlama – Olumlama Cümleleri Nasıl Yapılır ? download


Hızlı Menü: