default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 01.07.2022, 23:19


Nostradamus'un Kehanetleri

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 3017 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 19.01.2013, Saat: 05:39
Tüm zamanların en tanınmış kahini Michel de Nostradamus'un kehanetlerinin bazıları dünyanın çeşitli yörelerindeki uzmanlar tarafından 2001 yılı için uyarlandı; bu ilginç araştırmanın bazı bölümlerini sizlere iletiyorum. Yanlız dikkat edilmelidir ki, Nostradamus'un kehanetleri her uzmanın kendi yorumlarına bağlıdır ve birkaç örnek dışında hiçbir zaman genelleştirilememiş ve tam anlamıyla çözülememiştir. Örneğin geçen yılın başında Suriye Devlet Başkanı Hafız Esad'ın 69 yaşında öleceği kehaneti başarılı yorumlardan birisi olarak kabul edilmekte ama Saddam'ın öldürüleceği kehaneti başarısız kabul edilmektedir. Yine de son karar sizlerin olacaktır.
[hr]
[b]Sonia Gandhi veya Priyanka Gandhi Vadra Hindistan Başbakanı olacak.[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Nostradamus'un 2/54 no'lu kehanetinde Avrupa'dan uzak bir ülkede "Romalı" yani İtalyan kanı taşıyan bir kız lider olacak. Sonia Gandhi, öldürülen eski Başbakan Rajiv Gandhi'nin İtalyan eşinden olma kızıdır. Ama Sonia'nın kızı 27 yaşındaki Priyanka Gandhi Vadra'da yarı İtalyan'dır. Fakat görüldüğü kadarıyla genç kız Nehru-Gandhi mirasına gönüllü değildir. Fakat bir milyardan fazla Hintli'ye göre genç kızın olağanüstü karizması lider olması için yeterlidir ve desteklenmektedir. Ve yorumlara göre 2001 Ocak ayı içinde durum açıklık kazanacaktır.
[hr]
[b]Los Angeles, San Francisco veya Seattle'de büyük bir deprem ya da patlama olacak.[/b]


[u][b]Yorum[/b][/u]: Bir diğer önemli kaynak olan "Uyuyan Kahin" Edgar Cayce'e göre, içinde bulunduğumuz dönem yani 1998-2001 arası depremlerin, volkanik patlamaların ve kasırgaların artış dönemidir. Nostradamus'da benzer kehanetlerde bulunmuştur. Fakat ilgili dörtlükte (1.87) "Arethusa" adlı bir yerden de söz etmektedir. Bu isim Yunan Mitolojisi'nin ünlü bir su perisinin (Nymph) adıdır ve heykeli bugün İtalya Siracusa'da bulunmaktadır yani Etna Yanardağı'nın yakınındadır. Ve ABD'nin batı kıyısında da Etna isimli bir yer vardır. Ama bazı yorumculara göre kasdedilen yer ABD değil, İtalya'daki Etna'dır.
[hr]
[b]SÜP400 yıldan sonra ilk kez bir süpernova çıplak gözle görülecek ve Papa değişecek.[/b]
[b]ERNOVA ve PAPA[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Nostradamus'un öngördüğü "7 gün boyunca günler ve gecelerde gökte parlayacak" dediği kozmik olay bu süpernova olabilir mi? Eğer oysa Kahin, bu olayın hemen ardından Papa'nın (John Paul II)'i Vatican'ı terkedeceğini söylüyor yani Papa belki de yaşamını yitirebilir. Buna karşın bazı uzay bilimcilere göre Süpernovaların ne zaman oluşacağını bilmek asla mümkün değildir, bunun yerine iki yıldızın çarpışması veya bir kuyruklu yıldızın patlaması türünden başka bir kozmolojik olay gerçekleşecektir. Ama sonuçta önemli olan gökteki parıltı olacaktır.
[hr]
[b]Kuzey İtalya, Londra ve İngiltere'nin önemli bir bölümü dev depremlerle sarsılacak hatta Britanya Adası'nın bir bölümü denize batacak.[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Yoruma göre İtalya'da depremin merkezi Mortara yani Milano'nun üç mil kuzeybatısı. Aynı anda Güney İtalya'da sarsılacak ve Floransa büyük zarar görecek. Sismik zincirleme reaksiyon sonucunda İngiltere'de etkilenecek, iki St George Adası olan Cornwall ve Scilly Adaları batacaklar. Nostradamus'un kehanetinde (9.31) Mortara ve St. George Adaları ismen geçiyorlar. Ama bir de "Easter Day" yani Paskalya sözcüğü var. O zaman 2001 veya 2002'nin Paskalyaları'ndan söz ediliyor da olabilir.
[hr]
[b]ROC Çok ünlü bir rock şarkıcısı bir uçak kazasında yaşamını yitirecek.[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Yorumculara göre Şubat ayında tüm grubu ile beraber uçarak bir konsere giden çok ünlü bir rock şarkıcısının yaşamı tehlikede. Bu kaza 1999'da atlatılmış. Peki kim olabilir? Rolling Stones, Red Zeppelin, eski Beatle'lar, Lou Bega mı? Ya da John Mellencamp, John Fogerty, veya Elton John mu? Ama Elton John hakkında başka bir kehanet var. Bir yorumcu Ricky Martin adını veriyor. Ama bir başkası hayır, o değil diyor. ...
[hr]
[b]Hafız Esad'ın yerine geçen oğlu Beşir Esad, bir darbeye düşürülecek.[/b]


[u][b]Yorum: [/b][/u]Darbe Baas Partisi ve ordu tarafından yapılacak.
[hr]
[b]Kosova'da ve Makedonya'da yeni çatışmalar. Ama en önemlisi Sırp Lider Slobodan Milosevic'in öldürüleceği.[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Yorumculara göre bu defaki çatışma merkezi Voyvodina olacak. Sırplarla çatışacak olan Kosova Özgürlük Ordusu savaşı başlatacak. İşe Arnavutluk'ta karışacak ve tabii iş NATO'ya kalacak. Bunun bir adı da I II. Dünya Savaşı olabilir diyor bazı yorumcular.Veya savaşın çıkış nedeni Milosevic'in öldürülmesi olacak. Ama bazı uzmanlara göre Sırp Lider doğal nedenlerle de ölebilir fakat rağmen çatışmalar başlayacaktır.
[hr]
[b]Saddam Hüseyin bir kaza geçirip, ölecek.[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Yoruma göre Saddam'ın yerine oğlu Uday geçecek. Haziran'da ise bir darbe teşebüsü olacak ama Uday darbeyi bastıracak.
[hr]
[b]Afrika'da savaş[/b]


[u][b]Yorum: [/b][/u]Yorumcular Nostradamus'un Cezayir ve Fas önce büyük iç savaşların ardından da İran'ın tahrikiyle kıtaya yayılacak bir savaştan söz ediyorlar. İddiaya göre Mısır, Sudan, Eretria ve Somali savaşa katılacaklar. Bu arada İtalya, Fransa ve İspanya'da terör olayları yaşanacak. Savaşı ABD ve Kanada'nın müdahalesi sonlandıracak.
[hr]
[b]Prenses Diana yüzlerce tanığın önünde görünecek ve özel bir mesaj verecek.[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Yorumculara göre Diana bir alev şeklinde görünecek. Nostradamus'un (4.24) no'lu kehanetine göre yorum yapılıyor; "Kutsal yerden Lady'nin zayıf sesi gelecek-İlahi ses insani ateş gibi parıldayacak-Bunun nedeni kanı yerde kalmaması için olacak-Kutsal tapınak kirletilip, zarar görecek." Peki acaba bu olay kahramanı Diana'mı? Yoksa bir simge mi? Bazı yorumcular bunu cinayetin içyüzü aydınlanacak, şeklinde yorumluyorlar. Kutsal tapınak ise kilise yani komplonun içinde din adamlarının da yer almaları.
[hr]
[b]Bir Arap uçağı düşecek.AK KAZASI[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Tahminler Irak veya Libya'ya yönelik. Kaza bir Orta Doğu hava limanında olacak. Bir başka yorumda İsrail yine suçlanıyor, başka birine göre ise kaza Mısır ya da Suudi Arabistan'da.
[hr]
[b]Doğu Anadolu tehlikede[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Doğu Anadolu'da ve Japonya'da 7 Richter'in üzerinde iki deprem olacak.
[hr]
[b]Mavi Türbanlı Lider yani Mehdi geliyor[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Nostradamus'un kehanetlerinin birçok yerinde geçen "Mavi Türbanlı Müslüman Lider" bu kez ortaya çıkacak. Uzmanlara göre adayların arasında Beşir Esad da var. Yeni bir Nasır olacak denen bu lider, Arap Birliği'ni yeniden oluşturacak. İran, Afganistan Irak, Suudi Arabistan, Yemen, Libya ve bazı Orta Asya ülkeleri birleşecekler. Arap Federasyonu kurulacak ve Batı'ya karşı tavır alacak. İran, Türkiye'ye saldırıp, Trabzon'a kadar gelecek, Fas'ta büyük savaşlar olacak. İran'da Hatemi devrilecek yerine bir ihtimal yine İran dışından Humeyni gibi bir lider gelecek. Bu kişi Usame bin Ladin veya Ahmed Şah Mesud da olabilir. Bu kehanet çok eski ve Mavi Türbanlı Lider çoktandır bekleniyor ama hala çıkmadı. Ama gerçekten de Nostradamus'un (5.27) no'lu kehanetinde Persler'in Trabzon'a gelecekleri, Mısır'ın ve Midilli'nin korkuyla titreyeceği, Adriatik'in Arap kanıyla sulanacağı yazıyor.
[hr]
[b]İran, Suudi petrol boru hatlarını bombalayacak.L BORU HATLARI[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Yorumculara göre İran'ın amacı Türkiye'ye yönelik petrol desteğini kesmek. Bir diğer iddia ise İranlı,Afgan ve Azeri teröristlerin bu işi yapacakları şeklinde ve sonuçta
büyük bir petrol krizine girilecek.
[hr]
[b]Petrol krizi sonucunda, küresel bir ekonomik kriz başlayacak.[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Suudiler ile İran arasındaki çatışma çıkınca petrol krizi oluşacak, aynı süreçte İsrael ve Suriye arasında da savaş başlayınca önce ABD'de borsa çökecek daha sonra ise ekonomik kriz küresel boyutlara ulaşacak.
[hr]
[b]ABD Başkan Yardımcısı yaşamını yitirecek.[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] ABD yeni Başkan'nını ve Yardımcısını yeni seçti ama yorumculara göre Başkan Yardımcısı (Chaney olduğu belirlendi) doğal nedenlerle yaşamını yitirecek.
[hr]
[b]Tüm Kuzey Afrika ve Akdeniz kıyıları Cezayir merkezli depremle sarsılacak[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Kaddafi ile NATO arasındaki olası bir anlaşmazlığın hemen ardından, Cezayir'de 7.3 Richter'in üzerinde bir deprem olacak ve tüm Akdeniz'de hissedilecek.
[hr]
[b]İsrail Suriye'ye saldıracak.[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Önce sınır çatışmaları olacak, Suriye ve Lübnan'daki önemli kentler bombalanacak. Anlaşmazlıkta bir tarafta Türkiye, Mısır, Ürdün, Küveyt, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan, öteki tarafta ise Suriye, Lübnan, Yemen, Libya, Filisin, Irak, İran, Afganistan ve Pakistan yer alacaklar. İsrail BM Güvenlik Konseyi'nde kınanacak, Rusya ve Çin ekonomik baskı uygulayacaklar. Buna karşın ABD, İngiltere ve Fransa karşı çıkacaklar. Filistinli gerillalar Kudüs'in batı kesiminde ve Ürdün'de eylemler yapacaklar. Burada Suriye'nin durumu kritik; Eğer Nostradamus'un kasdettiği gizemli Arap Lideri Beşir Esad ise, önceki kehanet daha da güç kazanabilir. Kahin'in "Alus"diye şifrelediği ismin "El Essad" olduğunu düşünen yorumculara göre, bu çatışma tüm Orta Doğu'ya yayılacak ve hatta Saddam Hüseyin tarafından Tel Aviv'e kimyasal silahlarla saldırılacaktır. Şam ve diğer önemli Suriye kentleri İsrail tarafından bombalanırken Ürdün ve Suudi Arabistan, Irak ve İran'la çatışacaklar. Senaryoya göre bu arada ABD, İngiltere ve Türkiye deniz ve hava güçleri ile savaşa müdahale edecekler. Eğer bu tarihte Beşir Esad hala iktidarda olursa, yani 2001'in ilk üç ayındaki darbe teşebbüsünü atlatırsa büyük güç kazanabilir ama başka yorumculara göre gizemli lider Esad'ı deviren bilinmeyen kişi olacaktır. Bakalım, göreceğiz..
[hr]
[b]Elton John bir saldırıya uğrayacak.[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] Yorumcular ünlü İngiliz pop şarkıcısı Elton John'un fanatik bir hayranı ve aşığı tarafından saldırıya uğrayacağı görüşündeler. Hatta saldırının ölümle sonuçlanacağı belirtilmekte. Yorunculara göre Elton John, 1980'lerin başında benzer bir tehlikeyi atlatmış ve kurtulmuştu ve şimdi aynı etki yinelenecek. Bir diğer yoruma göre ise, aynı suikast tehlikesi Beatle George Harrison, Sean Lennon, John Mellencamp, John Fogerty, Olivia Newton-John ve aktör Jack Lemmon için de geçerli. Ayrıca Kurt Cobain, John Lennon ve aktör George Reeves'in de aynı konumda yaşamlarını yitirdikleri belirtiliyor ve buna " Üçlü Ölüm Laneti" adı veriliyor.
[hr]
[b]Rus askerleri Azerbaycan'a girecekler[/b]


[u][b]Yorum:[/b][/u] İran'ın Azeri Kürtler'le birleşme niyetine karşı Rus Ordusu bölgeye gönderilecek. Bu arada Ruslar Çeçenistan, Dağıstan, Gürcistan ve Ermenistan'ı kontrol altına almaya çalışacaklar. Başka bir Rus askeri birliği ise, Türkmenistan'a girecek ve kanlı savaşlar olacak. Sonuçta çatışmalar Rus-Müslüman çatışmasına dönüşecek. Yorumculara göre bunun bir diğer anlamı Rusya'nın eski gücünü arama ve yeniden elde etme çabaları şeklinde.A A
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Nostradamus'un Kehanetleri Konusunun Linki Direkt Link
Nostradamus'un Kehanetleri Konusunun HTML Kodu HTML Link
Nostradamus'un Kehanetleri Konusu BBCode Linki BBCode Link
Nostradamus'un Kehanetleri Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin En ünlü kahinler ve kehanetleri AZİZ MALAKİ ulas 2 4,920 20.01.2013, Saat: 03:16
Son Yorum: kaizen
Big Grin En ünlü kahinler ve kehanetleri SHİPTON ANA ulas 0 9,591 19.01.2013, Saat: 05:39
Son Yorum: ulas
Big Grin En ünlü kahinler ve kehanetleri MAURİCE BARBANELL ulas 0 2,863 19.01.2013, Saat: 05:38
Son Yorum: ulas
Big Grin En ünlü kahinler ve kehanetleri LEONORA E.PİPER ulas 0 2,588 19.01.2013, Saat: 05:36
Son Yorum: ulas
Big Grin En ünlü kahinler ve kehanetleri Eileen garrnet ulas 0 2,323 19.01.2013, Saat: 05:35
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Nostradamus'un Kehanetleri indir, Nostradamus'un Kehanetleri Videosu, Nostradamus'un Kehanetleri online izle, Nostradamus'un Kehanetleri Bedava indir, Nostradamus'un Kehanetleri Yükle, Nostradamus'un Kehanetleri Hakkında, Nostradamus'un Kehanetleri nedir, Nostradamus'un Kehanetleri Free indir, Nostradamus'un Kehanetleri oyunu, Nostradamus'un Kehanetleri download


Hızlı Menü: