default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 01.07.2022, 23:38


Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1785 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 19.01.2013, Saat: 04:05
İnsanların yüksek toplumcu değerler, ahlak ve bilgelik ile yaşadığı halkkitlelerinin yaşam düzeyleri gayet yüksek ve olgun bir evrim sürecioluşturur.Böyle sosyetelerin bireylerinin vücut yapıları gayet güzel,psikolojik ve spritüel yapıları kozmik yasa ve enerjilerle ahenktar ve üzerindeyaşadıkları ülkelerin iklimsel ve doğa yapıları da öylesine cennetimsidir.
İşte MU uygarlığı ve MU ahalisi, böyle görkemli bir evrim süreci veortamının varlıkları ve yapıcılarıydı.


[b]Mu Kıtasının Coğrafik Durumu[/b]
MU’yu anlatan eldeki belgelere göre, MU kıtası denizden yükselmiş ve insanyeryüzünde ilk defa MU kıtasında ortaya çıkmıştı. Mu kıtasında insanın ilkolarak ortaya çıktığı tarih kesin olarak bilinmemekte ise de, Mu topraklarındayüz binlerce yıl içinde çeşitli uygarlıkların gelip geçtiğisöylenilmektedir.Paskalya adası tabletleri Mu’yu “güzel” olarak nitelendirir.Troano, Lhassa ve diğer belgelerde kıtanın coğrafik görünümüne ait olarakşunlar söylenilmektedir:“Bu güzel tropikal ülke engin düzlüklerle örtülüydü.


Verimli ovalar ve vadiler boyunca işlenmiş tarlalar ve zengin otlaklaruzanıyor, tepeleri güzel bir tropikal bitki örtüsü gölgeliyordu. Bu dünyacenneti dağlar ve sıradağlardan yoksundu. Zira yeryüzünde henüz dağlaryükselmemişti. “Bu büyük ülkeyi ormanlarla örtülü tepelerin çevresi ile verimliovaların içinden kıvrılarak yavaş yavaş akan ırmak ve nehirler sulamaktaydı.Gür bitki örtüsüyle kaplı ülke yemyeşil görünmekteydi. Ağaç ve çalılıklarınüzerindeki parlak ve güzel kokulu çiçekler bu manzaraya renk ve ahenkkatıyordu. Okyanus sahillerinin bittiği yerde yer alan yüksek palmiyelernehirlerin iki yakalarını kilometreler boyunca süslüyordu. Vadilik yerlerdenehirler sığ göllere dönüşüyordu. Bu göllerin sahilleri çevresinde binlercekutsal “lotus çiçeği” suyun parıldayan yüzeyini, zümrüt yeşili fonda çok renklimücevherler gibi süslüyordu. “ilkel ormanların içinden bütün hışımlarıyla“devasa mastadon ve fil”sürüleri geçiyordu.”


“Güneyhaç” adındaki takımyıldızın MU göklerinde belirli bir açıdan görünmesiyleuzun süredir beklenen yağmurlar başlardı. Bu yağmurla birlikte ekili tohumlaryeşerir, yapraklar yeniden canlanır, yeni filizler sürer, çiçekler ve meyvelerodunlaşırlardı. O zaman MU’da bollukla birlikte genel bir sevinç hâkim olurdu.


[b]Mu Uygarlığında Halklar, Irklar Ve Yerleşim[/b]
Churchward, Mu kıtasında on ayrı kabileden oluşan 64 milyon kişinin yaşamaktaolduğunu bildiriyor. Bu kabilelerin fiziki görünümleri ve yazı dilleri farklıolmakla birlikte konuşma dili hepsinde ortaktı. Kabilelerin birleşme yerleriönceden birbirlerine yakındı. Fakat daha sonra kolonileri arttıkça ve yerleşmebölgeleri genişledikçe aralarındaki uzaklık da arttı. Bunun sonucundadillerinde de farklılaşma ortaya çıktı.


Troano’da ve Mu’yla ilgili kodekslerde MU daki ırklara ilişkin şunlarsöylenmektedir:
“başkan olan ırk beyaz ırktı. Bunlar çok güzeldiler. İri, tatlı, koyu renkligözleri vardı. Saçları siyah ve düzdü. Sarı, siyah veya kahverengi ırklar davardı.”
Churchward, MU’da iki çeşit siyah ırkın bulunduğunu bildiriyor:


[b]1-Tamiller:[/b] siyah derili ve saçları düzdür. Bunlar zenci değildir, Habeş’tir.
[b]2-Negroidler:[/b] siyah derili, kıvrık saçlı, kalın dudaklı tam zencigörünümündedirler. Anavatanları MU’nun güneybatı köşesidir.


Paskalya adasının bulunduğu MU’nun güneydoğu köşesinde ise bir beyaz ırkbulunurdu. Bunlar Karyenler ya da diğer adıyla Karalar’dır.
Mu’da köy ve kasabalarla birlikte asıl 7 büyük şehir bulunurdu. Bu kutsal altınkapılı olduğu belirtilen 7 büyük şehir ilim ve öğrenimin merkezidir. MU’dakikozmik kökenli dinin ve çeşitli bilimlerin öğretimi bu şehirlerdeyapılmaktaydı. Bu şehirlerden biri bugün Ponape adasının bulunduğu yerdeydi.Diğer şehir ve kasabalar kıtanın üç kara parçasına serpilmişti.


[b]Mu Uygarlığının Yönetimi Ve Ra-Mu[/b]
Mu topraklarında yaşayan 64 milyon kişilik nüfuzu oluşturan on kabileninhepsi aynı dinde olup, her biri ayrı fakat hepsi de tek bir yönetim altındatoplanmışlardı. Başlarında bulunan hiyerarşik şef, MU bir imparatorluğadönüştüğü zaman imparator olarak seçildi.


RA adıyla anılan güneş, Tanrının en yüksek ve kolektif sembolü idi. Hiyerarşikşef imparator olarak seçildiği zaman “RA” ismini benimsedi. Bu isme MUülkesinin adı eklendiğinde kralın unvanının tümü “RA-MU” olmuştu. Bundan sonraülkeye yeni bir ad eklendi ve MU, Güneş İmparatorluğu adıyla anıldı.


Mu halkı RA_MU’ya karşı sonsuz saygı duyardı. RA_MU dini törenlerde tanrınıntemsilcisi sayılırdı. Fakat şu açıkça öğretiliyor ki, RA-MU mukaddes olan tanrıdeğildir. Sadece onun temsilcisidir. Niven’in buldu tabletlerden birinde şunlaryazılıdır: “bu tapınak MU’nun temsilcisi RA-MU’nun hükmü altındadır. Ve o büyükyaratanın ağızlığıdır(onun sözlerini aktaran, onun ifade vasıtası)”
Bir diğer tablette de şöyle bir ifade vardır:
“yaratıcının gözleri gece ve gündüz her şeyi görür ve RA-MU’nun ağzıvasıtasıyla doğruyu söyler.”


[b]Mu’nun Diğer Kıtaları Kolonizasyonu[/b]
Eldeki bilgiler Mu’luların denizcilikte çok ileri olduklarınıbildirmektedir. Dünyanın en uzak bölgelerine bile deniz yoluyla giderlerdi.Kendi kıtalarındaki nehir ve limanlara yakın kurdukları şehir aynı zamandaticari merkezleriydi.
Zamanla anayurdun nüfusu arttıkça ve gemicilerin uzak yolculukları çoğaldıkçakolonileşme başladı. Böylece yüksek Mu kültürü, önce kolonilerine ve sonrakolonileri vasıtasıyla tüm dünyaya yayıldı. Churchward, kolonileşmeninbaşlangıç tarihi olarak MU’nun batışından 70.000 yıl öncesini gösterir.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam Konusunun Linki Direkt Link
Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam Konusunun HTML Kodu HTML Link
Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mars’ta Yaşam 1976’da Tespit Edildi!.. ulas 0 2,677 02.02.2014, Saat: 16:52
Son Yorum: ulas
Big Grin Paralel Evrene Açılan Gerçek Bir Geçit (2.Bölüm) ulas 0 2,273 23.01.2013, Saat: 16:00
Son Yorum: ulas
Big Grin Paralel Evrene Açılan Gerçek Bir Geçit (1.Bölüm) ulas 0 2,424 23.01.2013, Saat: 15:54
Son Yorum: ulas
Big Grin Atlantis Efsanesi ve Kafkasya ile İlişkisi ulas 0 2,269 19.01.2013, Saat: 04:11
Son Yorum: ulas
Big Grin Mu Efsanesi, Bölüm 1: MU Kıtası ve James Churchward ulas 0 2,114 19.01.2013, Saat: 04:07
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam indir, Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam Videosu, Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam online izle, Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam Bedava indir, Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam Yükle, Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam Hakkında, Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam nedir, Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam Free indir, Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam oyunu, Mu Efsanesi, Bölüm 3: Coğrafik Durum ve Sosyal Yaşam download


Hızlı Menü: