default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 17.09.2021, 21:33


Mayalarda Zamanların Başlangıcı

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1169 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 19.01.2013, Saat: 04:04
Mayalar 2012 için ‘zamanların sonu’ diyor. Ancak bu yok oluş anlamında birson değil fiziksel ve ruhsal bir değişim. Mayalara göre; 2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak.


Günümüzün en çok konuşulan konularından biri olan 2012 Kehanetleri konusunu mercek altına almak istedik. Konuya öncelikle Maya Kehanetleri açısından yaklaşmak daha sonra ezoterik astroloji ve bilgilere uygun bir yorum yapmak daha doğru olur.


Konuyu araştıran herkes görür ki, Maya Kehanetleri’ne göre 22 Aralık 2012tarihi dünya için çok önemli. Çünkü bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak. Mayaların şifreleyerek günümüze taşıdığı, büyük bir tufanla gelecek olan bu yeni çağın ipuçlarını bilim adamlarının verileri de destekler konumda, iklimsel değişimleri şimdiden hepimiz zaten gözlemleyebiliyoruz. Özellikle tufan da gerekli değil. Bir göktaşı ya da Marduk adını verdikleri gezegenin yaklaşımı ve atmosferi etkilemesi de değişimlere yol açar ama yöresel ve bölgesel değişimlerdir bunlar, tüm dünyayı yok etmez. Dünyayı yok ederseniz değişimin ne anlamı kalır ki?


Ezoterik tradisyonlara göre, “Beşinci kutupsal kayma” olarak adlandırılan bu değişiminde daha önceki değişimlerde olduğu gibi yine kutupların manyetik alanının değişmesiyle meydana geleceği söyleniyor. Tabii ki, böyle durumlarda hipotezler çoktur ve farklı farklıdır. Bilim adamlarının görüşleri ezoterik bilgiler ,astrolojik ve astronomik verilerle de uyumlu aslında.


“Kutuplar yer veya açı değiştirdiğinde kutuplarda buzlar eriyor. Küresel ısınma sonucu şu anda Kuzey Kutbu’ndaki buzullar erimeye başlamış durumda. Mayalar’a göre de daha önce yaşanan dört çağda tıpkı bu şekilde sona erdi. Olayları iyi gözlemlemek ve aralarındaki bağları, benzerlikleri iyi takip etmek gerekir.”


Dünyanın en az dört kez kutupsal kayma (kuzey ve güney kutbu) yaşadığı bilimsel verilerle kanıtlandı. Bunun da en büyük nedeni güneşte meydana gelen değişimler. İlginç olan Mayalar bunu biliyordu. Konunun bir diğer yanı da Mayaların bununla da yetinmeyip, gelecekte tüm insanlığı etkileyecek trajediyi bizlere şifreli bir şekilde duyurmuş olmalarıdır. Mayaların kriptolarına göre dünya için 2012 yılı çok önemli. Daha sonraki zamanlarda 22 Aralık 2012’nin haritası üzerinde de konuyu daha detaylı yorumlamak mümkündür çünkü insan, ülke ya da gezegen hiç fark etmez; haritalarda bu veriler çok rahat gözükür. Bazı değişimler öyle sarsıcıdır ki, eğer iyi yorum yapamazsanız bu sarsıntıyı bir doğal afet olarak algılayabilir ve kıyamet kopuyor diye çığlıklar atabilirsiniz. Nasreddin Hoca’nın deyişiyle yanıt vermek en güzelidir: “ Hangi kıyamet? Büyük mü küçük mü? Yani gezegenin doğal değişimi mi yoksa senin içindeki yargıların değişimi mi? Bu feryat kime ait sana mı gezegene mi?”


[b]2012 Yeni Başlangıç mı?[/b]
Mayalar 2012 için ‘zamanların sonu’ diyor. Fakat bu anlatımlar da sembolik. İyi yorumlamak gerekir. Dünyanın yeni yaşayacağı dönemler için hepimizin az çok ezoterik bilgileri olursa ya da bu tip ezoterik konularda doğru yorumlar yapan kaynaklara başvurursak, aslında rahatlarız çünkü pek çok şey yanlış anlaşılıyor. Gezegenin top yekun yok oluşu değil, bir fiziksel ve dolayısıyla ruhsal değişim söz konusu. Daha önce yaşanan tufanlar gibi düşünebiliriz. Bu fiziksel değişimlerle birlikte ruhsal değişimler de birbirleriyle orantılı devam ediyor. Her bir büyük fiziksel değişimlerle birlikte insanlık ruhsal değişimde yaşıyor. Şu ana kadar insanlar aşağıya inişi yaşadı. Birincisinde biraz daha kabalaştı, ikincisinde biraz daha, üçüncüsünde biraz daha… Dördüncünün sonunda tam anlamıyla bir dip yaptı. 


Bu yüzden 2012′yi Mayalar insanlığın yeniden yukarı çıkışın yaşanacağı bir çağ olarak tanımlıyor. Hatta çeşitli dinler bundan Altın Çağ, vaat edilen cennet veya Nirvana, Aydınlanma Çağı diye söz ediyor. 2012′nin önemi burada. Aşağıya inen insanlık tekrar yukarı çıkışın ilk adımlarını atmaya başlama zamanının geldiğini anlayacak olabilir.Yani daha açıkçası, ruhsal değerlerin, sevginin kardeşliğin, dayanışmanın, insanı insan olarak kabul edip sevmenin, günlük yaşamı ruhsal yasalara uygun yaşamanın zamanı diye anlamaya çalışmak bizleri daha ileriye götürücü, bir basamak daha yükseltici bir anlayış olarak kabul edilebilir ve kimseye de zararı yoktur.Bunun da ilk basamağı 2012′dir diyor Mayalar.


[b]Kıyamet nedir?[/b]
Kıyamet kavramı da pek çok spekülasyonlara konu günümüzde. Kavramın dejenere olmaması için sade ve doğru bir bakış açısı oldukça önemli. Bildiğimiz kadarıyla bu kıyamet süreci başladı zaten. Şu anda hepimiz bir uyanışın içindeyiz. Uyanışımıza hizmet edecek çeşitli olaylar yaşıyoruz. Belki 2012 bir tür final olabilir. Ya da çıkışın, yükselişin bir başka basamağı. Bu bir süreç. Ancak doğal afetlerle kıyameti birbirine karıştırmamak lazım. Kıyamet ruhsal bir değişim, doğal afet ise gezegenin fiziksel bir değişimi demektir. Kıyamet hem sufi hem de ezoterik (gizli öğreticilik) kaynaklara göre ayağa kalmak ve uyanmak demektir. Bu uyanıştan kastedilen ruhsal aydınlanmadır. Böylelikle dinsel metinlerin içindeki sembollerin anlamları da çözülebilecek ve dinsel metinlerde gizlenen gerçeklerle herkes yüz yüze gelebilecek, uygulamalarını sevinçle ve bilerek, anlayarak, şartlandırılmaların üstünde bir şuur haliyle yaşabilecek.


Mayaların yakın geleceğimize ilişkin kehanetleri tüm ezoterik bilgilerle örtüşmektedir. Bu nedenle verilen tarihin önemi olabilir. Ancak bu tarihlemede iki yıllık bir hata payı bulunabileceği de göz ardı edilmemelidir. Bunun sebebi Maya Takvimi’nin bizim kullandığımız Gregoryen Takvimi’ne çevrilişinde MÖ 1′denMS 1′e geçilmiş olmasıdır. Aradaki 0 atlanmıştır. Yaptığı araştırmada Astrofizikçi Cotterel de bu konuya dikkatleri çekmiştir.


[b]Mayalara ait bilgiler[/b]
Mayaların Kehanetleri ile tüm bu bilgiler, dünyaca ünlü Astro fizikçi Coterelli’nin bilgilerini BBC muhabiri Adrian Gilbert’in derleyerek dünya kamuoyuna duyurması ile halka mal odu. En önemli buluş da eski Maya kenti Palanque’deki Yazıt Tapınağı’nda buldukları mezar taşının kapağındaki şifreyi çözmeleriyle oldu.


[b]Şifre Çözümü[/b]
Simetriyle ilgili bilgileri çözerek çok önemli sonuçlara ulaştılar. Kapağın üzerindeki şerit motiflerini simetrik bir şekilde yan yana getirdiklerinde ortaya Jaguar ve bunun üzerinde de bir Yarasa sembolünün ortaya çıktığını gördüler. Mayalar’ın sakladıkları bu sembollerin bir anda belirmesi Cotterel’i şaşkına çevirmişti. Çünkü Mayalar’ın mitolojik yazıtlarında Jaguar beşinci yani bizim çağımızı, yarasa ise ölümü sembolize etmekteydi!… Kapağın üzerinde açık bir şekilde görülen “Güneş Haçı”nın üzerindeki ilikler ise Güneş’in manyetikiliklerini temsil etmekteydi.


[b]Ne Yapılabilir?[/b]
Bu da Mayaların gizli mesajıydı. Yaşanacakların asıl nedeni Güneş’te meydana gelecek olan manyetik değişimlerdir diyordu Mayalar bize!.. Tabii Mayaların günümüze dek etkisini sürdüren bu bilgileri, şifreleme yöntemleri pek çok soruyu da akla getiriyor. ‘Kimdi bu Mayalar, nereden gelmişlerdi ve bazı kozmik denebilecek bilgilere nasıl sahip oldular? Elbette ilerleyen zaman ve yeni bulgular bu sorulara da yanıt verecektir… Astrolojik verilerin de desteklediği tüm bu yenilenme ve değişim hareketlerine bakış açımızın değiştirilmesi, esnemesi, çağın getirdikleri ile uyumlanması bizleri çok yakından ilgilendiriyor!…
Yaşanacakları korkutucu bir felaket olarak tanımlamak da mümkün, gezegenin veüzerinde yaşayanların yeni bir soluk alabilmesi, bir tür astrangement yani yeni yerleşim, yeni soluklanma; yaşayabilmesi için çok gerekli doğa olayları olarak kabul etmek de!…
Bugünlerde kendimize sorulacak en iyi soru: ”Ben bireysel gelişimim için tümbu olup bitenlerden nasıl yararlanabilirim, hangi yönümü ya da hangi bakışaçımı acil olarak değiştirmeliyim ?… ” sorusudur !
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Mayalarda Zamanların Başlangıcı Konusunun Linki Direkt Link
Mayalarda Zamanların Başlangıcı Konusunun HTML Kodu HTML Link
Mayalarda Zamanların Başlangıcı Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mayalarda Zamanların Başlangıcı Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Mayalarda Zamanların Başlangıcı indir, Mayalarda Zamanların Başlangıcı Videosu, Mayalarda Zamanların Başlangıcı online izle, Mayalarda Zamanların Başlangıcı Bedava indir, Mayalarda Zamanların Başlangıcı Yükle, Mayalarda Zamanların Başlangıcı Hakkında, Mayalarda Zamanların Başlangıcı nedir, Mayalarda Zamanların Başlangıcı Free indir, Mayalarda Zamanların Başlangıcı oyunu, Mayalarda Zamanların Başlangıcı download


Hızlı Menü: