• Hesap Oluştur
 • Oturum Aç

Kuantum Kodlama Nedir?

hazanlisa    0


  • avatar

  hazanlisa  19.01.2013, Saat: 02:01

  Kredi:
  #1
  Kuantum kodlama, kuantum düşünce yönteminin teknik açıdan uygulamasında kullanılan kuantum olumlamalarının, bireyin kendi iradesi ile sistemli bir çalışma yaparak zihnini yeniden programlaması karşılığında kullandığımız bir terim olarak ortaya çıkmıştır.


  Zihnin yeniden, bireyin lehinde programlanması amacını taşıyan kuantum kodlama, bilinçaltı çalışma şekline paralel oluşturulan, bilinçaltı pozitif mesajların sistemli tekrarı ile gerçekleşmektedir. Birey olumlaları kullanarak, zamanla dünya algısını oluşturan zihin haritasını farklılaştırır, söz konusu zihinsel dönüşüm ise, bireyin kararlarıda, davranış şekillerinde değişime yol açarak nihayetinde bireyin kimliğini dönüştürerek, farklı bir yaşam stratejisi benimsemesini iç sesi ile sağlamaktadır.


  Söz konusu olumlu kimlik dönüşümünün amacı ise, bireyin dünya kodlarından ziyade kendi iradesi sonucu bilinçaltına hükmetmesi ile özgüven eksikliği, sosyal fobi gibi temelinde zihin düzeyinde kaydedilmiş olumsuz söylemlere, alternatif pozitif söylemleri kodlamasıdır.


  Bireyin negatif negatif temel inançlarının ( negatif çekirdek inançlar) yol açtığı, bireyin sosyal ve profesyonel yaşamındaki başarıların önünü kesen olumsuz algı, karar ve kimliğe yönelik yapılan kuantum kodlama çalışması ile söz konusu temel inanç veya çekirdek inancın dönüşümü sağlanmaktadır.


  Kuantum kodlama, zihnin programlama çalışmasıdır.


  Zihnin bir bilgisayar gibi, kayıt edilmiş programlar, kodlar üzerine kurulu bir düzeni olduğu bulgusuna dayanmaktadır.


  Zihnin işletim sistemi hangi yönde programlanırsa, zihnin algısı söz konusu program doğrultusunda şekillenir, gerçekleşen algı ise, zihnin herhangi bir konudaki kararını şekillendirir, verilen kararlar ise mekanizmanın davranış şekillerini belirleyerek nihayetinde organizmanın kimliğini ve kaderini tayin eder.
  Her geçen gün her yönden daha da iyiye gidiyorum...
  Beğeni


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kuantum Düşünce: Ne Düşünürsek Onu Yaşarız, Ne Düşünürsek O Oluruz! ulas 0 2,569 19.01.2013, Saat: 02:27
Son Yorum: ulas
Big Grin Kuantum Olumlama Nedir? Nasıl Yapılır? ulas 0 2,515 19.01.2013, Saat: 02:26
Son Yorum: ulas
  Kuantum Nedir? kaizen 0 2,467 19.01.2013, Saat: 02:22
Son Yorum: kaizen
Information Kuantum'a Katkısı Olan Bilim Adamları Ve Kuantum'un Gelişme Süreci kaizen 0 6,533 19.01.2013, Saat: 02:20
Son Yorum: kaizen
Exclamation Kuantum Sıçrama Nasıl Yapılır? hazanlisa 0 8,920 19.01.2013, Saat: 02:11
Son Yorum: hazanlisa
Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Hızlı Menü: