default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 17.09.2021, 10:12


Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce

Yazar Konuyu Başlatan: hazanlisa - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 2909 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

hazanlisa
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 204
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 17


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 19.01.2013, Saat: 02:08
Kuantum fiziğinin bulguları sadece fizik alanına değil aynı zamanda insan düşünce sisteminin ürettiği sosyal gerçekleri inceleyen sosyal bilim alanında da büyük etkiye sahiptir.


Kuantum fiziği, fizik ile felsefenin, bir diğer deyişle fizik ile insan düşünce gücünün iç içe geçtiği bir bilimdir. Bu akımın gerçekliği ise, kuantum fiziğinin “ herşeyin bir bütünün parçaları, herşeyin bir özün üretimi olduğu” bulgusuna dayanmaktadır. Yani, düşünce yetisi ile donatılmış insan, düşüncesini orataya koyduğu andan itibaren, fiziki ve sosyal gerçeği etkilemektedir… vice versa.


Kuantum fiziği bizleri klasik katı maddenin, enerjiden ibaret olduğu (enerjiye dönüştüğü) alana sokar. Artık bu alanda, fiziki madde, hızla hareket eden atomaltı parçaçıklarından ibarettir.


Bunun da ötesinde, bu alandaki enerji, insan düşüncesinin yaydığı enerjiye yanıt verir. Yani, gözlemci veya katılımcı olarak değerlendirebileceğimiz insan ve onun düşüncesi ile atomaltı enerji birbirinden bağımsız, kopuk şeyler olmadığı ortaya çıkmıştır. Klasik fizikle kıyaslandığında; kuantum fiziği; fiziğin insan düncesinden bağımsız, dışarıda keşfedilmeyi bekleyen mutlak gerçeklerden ibaret omadığı bulgusuna ulaşılır.


Aksine…


Heisenberg’in belirsizlik veya olasılıklar alanı şeklinde adlandırdığı bu alan insan düşüncesinin transfer ettiği varsayımlar, söylemler ile hayat bulur veya varlıklaşır. Atomaltı alanın, makro evrenin düzenini belirlediği bulgusu ise, insanın düşüncesinin yaydığı enerjinin tüm alanları etkilediği gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Bir diğer deyişle, insanoğluna verilen düşünce gücü her ne kadar olasılıklar ile dolu ve göreceli ise, fiziki dünnya ve sosyal gerçekler de bu paralelde görecelilik arz etmektedir ve mutlaklık taşımaz.


Kuantum düşünce yönteminin temelinde kuantum fiziğinin bulguları yatmaktadır. “İnsanların kişilikleri, kimlikleri ve sıfatları, dışarıda keşfedilmeyi bekleyen mutlak gerçekler değildir, insanın zihin haritasında örülü söylem kalıplarının var ettiği göreceli gerçeklerdir” düşüncesi kuantum düşüncenin, kuantum fiziği ile kesiştiği en keskin noktadır. Kuantum düşünce yönteminde, bugünkü kimliğimizin, zihin haritamızın söylem ve varsayımlarının tayin ettiğini ve düşünce sisteminde gerçekleşen bir değişimin tüm kimliğimiz ve içinde bulunduğumuz çevre üzerinde etkiye sahip olacağı gerçeği ile karşılarız, ziraa ne zihin haritamız, ne de bugünkü kimliğimiz statik veya mutlaktır.
Her geçen gün her yönden daha da iyiye gidiyorum...


Konu Bağlantı Araçları
Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce Konusunun Linki Direkt Link
Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce Konusunun HTML Kodu HTML Link
Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce Konusu BBCode Linki BBCode Link
Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kuantum Düşünce: Ne Düşünürsek Onu Yaşarız, Ne Düşünürsek O Oluruz! ulas 0 3,357 19.01.2013, Saat: 02:27
Son Yorum: ulas
Big Grin Kuantum Olumlama Nedir? Nasıl Yapılır? ulas 0 4,713 19.01.2013, Saat: 02:26
Son Yorum: ulas
  Kuantum Nedir? kaizen 0 3,321 19.01.2013, Saat: 02:22
Son Yorum: kaizen
Information Kuantum'a Katkısı Olan Bilim Adamları Ve Kuantum'un Gelişme Süreci kaizen 0 10,259 19.01.2013, Saat: 02:20
Son Yorum: kaizen
Exclamation Kuantum Sıçrama Nasıl Yapılır? hazanlisa 0 12,026 19.01.2013, Saat: 02:11
Son Yorum: hazanlisa

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce indir, Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce Videosu, Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce online izle, Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce Bedava indir, Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce Yükle, Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce Hakkında, Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce nedir, Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce Free indir, Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce oyunu, Kuantum Fiziği ile Kuantum Düşünce download


Hızlı Menü: