default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 22.03.2018, 16:27


İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1287 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 6


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 14:44
Birçok dini yazılar, efsaneler ve mitolojilerde dünya kabuğunun altında birdünya olduğundan bahsedilir. Örneğin, Sümer ve Babil dönemi efsanevi kahramanıGılgamış, atası Utnapiştim’i aramak için dünyanın içine gider. Orfeus,Eurydike’nin ruhunu ararken yer altı dünyasına inmişti. Dyonisos bir mağaradabeslenmişti. 


Jüpiter bir mağarada doğmuştu, Hermes veya Adonis de aynı şekildebir mağarada dünyaya gelmişlerdi.“Boş dünya” ile ilgili eski efsaneler, dünyanın içinde muhtelif devyaratıklar, cinler, küçük insanlar ve barışçı insanımsı yaratıklarınyaşadıklarından söz eder.Bazı araştırmacılar, dünyanın içinde (Lemurya (Mu) ve Atlantis kıtasındansağ kalanların yaşadığına inanmışlardır. Birçok eski yazılarda “Yer altıdünyasının”, dinlerde ve efsanelerde “Cehennem” olarak belirtilmesine rağmen,gerçekte mevcut bir yaşam alanı olduğu belirtilir.Eski Yunanlılar ve Romalılar, tanrı ve tanrıçalarının iç dünyadaki birmedeniyetin temsilcisi olduklarına inanmışlardı. Doğuda, ilk insanınyeraltındaki bir dünyadan geldiğine ilişkin bir efsane vardır. Adem’in yurdu“Dünyanın merkezinde” idi ve misyonu bunu yerüstüne açıklamaktı. 


Bir Hintsöylencesinde, Adem büyük bir felaketten sonra dünyanın içine kaçan bir grupinsanın kralı olarak belirtilir. Adem daha sonra dünyanın üzerine çıkarak,insan ırkını yeniden başlatmıştı.Çok eski bir efsaneye göre, güçlü İnka imparatorluğu, Peru’daki Cuzcoşehrinin doğusunda bulunan Pacari-Tmbo’daki bir tünelden çıkan küçük bir grupinsan tarafından kurulmuştu. İlginçtir ki bu uzun boylu ve beyaz tenliinsanlar, kendilerinin çok eski bir tanrılar ırkından geldiğini ilerisürüyordu.Güney Amerika efsanelerinde Mexico’nun kuzeyinden Peru’ya giden tünellerden”ve orada yaşayanlardan söz eder. “Timaeus” adlı eserinde şunları söylemektedir;“Apollo’nun gerçek vatanı ebedi yaşamın olduğu uzak-kuzeydeki Hyperborea’dır.O, merkezde, dünyanın göbeğinde oturur ve insanlığın bütün dinlerininyorumcusudur.


”“Dünyanın Göbeği” ifadesi, boş dünya teorisi yandaşları tarafından, bu büyükdüşünürün yeraltında bir dünyaya inandığı şeklinde yorumlanmıştır.Hecataeus’a göre, Apollo’nun annesi Leto, Arktik Okyanus’taki bir adada,kuzey rüzgarlarının çok ötesinde doğmuştu. İrlanda efsanelerinde adı geçen ikidüşman ırk, dev Fomorian’lar ve Tuatha Dé Danann’lar boş dünya efsaneleri ilebağlantılıdır.Hindistan’daki eski Konkan Krallığının hüküm sürdüğü yerlerde yapılanar aştırmacılarda bir dizi mağara işaretlerin rastlanmıştı. 


Bu işaretler birgrup insanın “Boş Dünya”dan dünyanın yüzeyine çıktıklarını anlatmaktadır.Efsaneye göre, dünya yüzeyinde ortaya çıkan ilk insanlar yer altı dünyasındangelmişlerdi.Amerikan eski yerli kabilelerinden ikisinde insanların kökenin yer altıdünyası olduğuna dair efsaneler mevcuttur. Mandan yerlileri atalarının birzamanlar bir yer altı köyünde yaşadığına inanırlar. Sioux yerlileri arasındayaygın bir efsaneye göre, onlar dünya yüzeyine çıkmadan önce bir yer altıbölgesinde yaşıyorlardı.İsviçreli matematikçi Leonhard Euler’in (1707-1783) inancına göre, dünyaboştu ve iç dünya merkezi bir güneş tarafından aydınlatılıyordu.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler Konusunun Linki Direkt Link
İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler Konusunun HTML Kodu HTML Link
İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler Konusu BBCode Linki BBCode Link
İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ezoterik Dünya Tarihi ulas 0 1,623 03.02.2014, Saat: 19:03
Son Yorum: ulas
  Güney Amerika’da Dünya Dışı Varlıkların Bıraktığı İzler ulas 0 1,971 03.02.2014, Saat: 18:57
Son Yorum: ulas
  ABD Yeraltı Üsleri ve Dünya Dışı Genetik Deneyler ulas 0 1,522 03.02.2014, Saat: 18:35
Son Yorum: ulas
Big Grin ‘Dünya büyüklüğünde 17 milyar gezegen var’ ulas 0 1,428 20.01.2013, Saat: 20:07
Son Yorum: ulas
Big Grin Dünya Dışı 223 Gen ulas 0 1,262 20.01.2013, Saat: 18:47
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler indir, İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler Videosu, İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler online izle, İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler Bedava indir, İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler Yükle, İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler Hakkında, İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler nedir, İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler Free indir, İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler oyunu, İç Dünya İle İlgili Mit ve Efsaneler download


Hızlı Menü:


İletişim | Şimdi Değişme Zamanı Eğitim Ve Koçluk | Yukarı Git | Arşiv | RSS | Sitemap