default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 08.08.2022, 03:35


Ezoterik Dünya Tarihi

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 2843 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 03.02.2014, Saat: 19:03
Gezegenimizin  bilinen tarihi arkeolojik verilere dayanır. Hepimizin bilinen tarih ile ilgili genel bilgilerimiz vardır ama ya bilinmeyen/ezoterik tarihi?
Binlerce yıldır kuşaktan kuşağa kadim öğretiler ve bilgelik okulları ve öğretiler aracılığıyla aktarılan ezoterik tarih şu an için bilinmeyen bir tarih ama ya gelecek bu tarihi doğrulayacak yeni olaylara ve oluşumlara hazırlanıyorsa?


Sümer’lerin, Aztek/İnka/Maya  ya da Afrika’daki Dogon yerlilerinin  binlerce yıl önceden bugüne aktardıkları ve günümüz biliminin sınırlarını zorlayan bilgileri bize ne işaret etmek istiyor, kökenlerimiz hakkında hangi büyük gerçekleri saklı tutuyorlar. Ezoterik tradisyonlar gezegenimizin iki, üç milyar yıl önce oluştuğunu iddia ediyorlar. Bu gezegen üzerinde milyonlarca yıldır nice nice görkemli uygarlıklar evrim süreçlerinden geçtiler.

Tradisyonlara göre son iki, üç miyar yılda dünya haritasında büyük değişiklikler ortaya çıktı. İlk başlangıçta tüm karalar büyük bir okyanusun ortasında tek bir kıta halindeydi. Bu kıtanın adı “Pangea” idi. Pangea sonradan parçalanarak o günkü dünya haritasını meydana getiren kıtalar çıktı. Sonra o kıtalar defalarca battı, çıktı. Bugünkü kıtaların ilkel biçimleri belirdi.
pangea.jpg?w=453&h=449
[b]PANGEA[/b]
Kuzey Amerika’yı meydana getiren Laurasia, Güney Amerika’yı oluşturan Gondwana, Avrupa, Kuzey ve Orta Asya, Hindistan, Antarktika, Afrika. Bunlar Akdeniz’le birbirinden ayrılmış durumdaydı. Uzun çağlar boyunca Laurasia ve Gondwana bir uçtan bir uca ormanlarla kaplıydı. Bu topraklar sonra buzullarla parçalandı. Dünyanın manyetik alanında birçok değişmeler oldu ve söz konusu topraklar birçok değişimlerden sonra bugünkü dünya haritasını oluşturdular.

Eskilerin inançlarına göre, ilk uygarlık buzul çağından önce uzak kuzeyde kurulmuştu. Işık ve güzellik diyarı olan bu bölgeye “Tanrıların Toprakları” adı verilmişti. Çinliler imparatorlarının gücünü Ejderha Tanrı’dan aldıklarını düşünürlerdi. Mısırlılar, “Parlak İnsanlar”ın , Ejderha takımyıldızı doğrultusunda Kuzey Kutup yıldızını işaret ettiğini söylerlerdi. Bazı Hint inançlarına göre, Aryanlar uzak kuzeyde bulunan Sveta-dwipa (Beyaz Ada) dan gelmişlerdi.
Eskimolarda kuzeyli “Parlak Ruhlar” a inanırlardı. Sioux yerlilerinde ise atalarının kuzeyde bir adada oturmuş olduklarını söylemi hakimdi. Bazı öğretilerde, şimdi buzlarla  kaplı bulunan kuzey topraklarının dünya beşeriyetinin beşiği olduğu inancı vardı.
sioux-courtship.jpg?w=317&h=450
Tradisyonlar, gezegende dünya insanlığının ikinci döneminin kutuplar civarında bulunan Hiperborea kıtasında başladığını söylerler. Hiperboreonlar’ın uzun boylu, kumral tenli, açık mavi gözlü, kumral saçlı güzel insanlar oldukları söylenir. Tufandan önce kutup bölgelerinin oldukça sıcak alanlar olduğu ezoterik tradisyonların genel bir kabulüdür. Tufandan önce, kutup bölgeleri oldukça sıcak alanlardı çünkü dünya, güneşe daha yıkan bir yörüngede dönüyordu, ekseni dikti. Dolayısıyla mevsimler yoktu.

Ezoterik bilgilerin aktardıklarına göre Hiperboreonlar, dünyanın bu yörüngesini kendi orijinal gezegenlerine benzeterek iskan etmiş olan parlak insanlardı. Ve beyaz ırkın da ilk atalarını oluşturuyorlardı ve eski İngiltere’nin Hiperborea ülkesi olduğu öne sürülür. Hatta Maya ve Hint tradisyonlarında Hiperborea Tanrılarıyla Lemurya majisyenleri arasındaki savaşın anlatıldığı metinler vardır. Bu savaş o kadar büyük ve etkileyici olmuştur ki, dünya üzerinde büyük iklim değişiklikleri meydana gelmiş ve buzul çağına girilmiştir.

Astroset
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Ezoterik Dünya Tarihi Konusunun Linki Direkt Link
Ezoterik Dünya Tarihi Konusunun HTML Kodu HTML Link
Ezoterik Dünya Tarihi Konusu BBCode Linki BBCode Link
Ezoterik Dünya Tarihi Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DÜNYANIN BİLİNMEYEN TARİHİ DÜNYANIN UNUTULMUŞ TARİHİ ulas 0 2,845 26.07.2014, Saat: 23:56
Son Yorum: ulas
  Güney Amerika’da Dünya Dışı Varlıkların Bıraktığı İzler ulas 0 3,735 03.02.2014, Saat: 18:57
Son Yorum: ulas
  ABD Yeraltı Üsleri ve Dünya Dışı Genetik Deneyler ulas 0 2,450 03.02.2014, Saat: 18:35
Son Yorum: ulas
  İnsan Irkının Saklı Tarihi kaizen 0 3,051 02.02.2014, Saat: 20:24
Son Yorum: kaizen
Big Grin ‘Dünya büyüklüğünde 17 milyar gezegen var’ ulas 0 3,028 20.01.2013, Saat: 20:07
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Ezoterik Dünya Tarihi indir, Ezoterik Dünya Tarihi Videosu, Ezoterik Dünya Tarihi online izle, Ezoterik Dünya Tarihi Bedava indir, Ezoterik Dünya Tarihi Yükle, Ezoterik Dünya Tarihi Hakkında, Ezoterik Dünya Tarihi nedir, Ezoterik Dünya Tarihi Free indir, Ezoterik Dünya Tarihi oyunu, Ezoterik Dünya Tarihi download


Hızlı Menü: