default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 29.05.2022, 09:13


Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1427 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 20:05
Dünyanın en büyük harikaları olan piramitler ve piramitlerin içinden çıkaneserler, elbette çok yüksek bir medeniyetin belgeleridir. Fakat mumyalarınonları rahatsız edenlerden intikam almaları nasıl izah edilecek? O yüksekmedeniyet, mumyalara intikam alma gücünü nasıl verdi? Bu soruya Oakbridge AtomDairesi profesörlerinden Louis Bulganin cevap verdi ve bu cevap, bilimdünyasında çok geniş yankılar uyandırdı. Atom uzmanı Profesör Louis Bulganin,şöyle diyor;«Firavunlar devrinin bilginleri, nükleer enerjiyi biliyorlardı.Tutankhamon‘un mezarı, atomla korunuyordu. Hiçbir şüpheye yer kalmayacakşekilde inanmış bulunuyorum ki, piramitleri açanların, mumyaya dokunanlarınhepsi, bir atom tuzağına düşmüş bulunuyorlar. Mısırlı rahipler, uranyum tozunupiramidin içine serpiştirmiş ya da tabutların üzerine gizli bir usullekoyabilmişler. Böylece binlerce yıl sonra bile, firavunu rahatsız etmekisteyenlere kurtulamayacakları bir tuzak kurmuşlardır.»


Profesörün bu açıklamasından sonra bilim adamları, mumyaların sırrınıçözebilmek için konuyu bu açıdan ele aldılar ve daha ilk aşamada öteden berikendi kendilerine sordukları bir sorunun da cevabını bulmuş oldular: EskiMısırlıların aydınlatma aracı, neydi? Işığı nereden ve nasıl elde ediyorlardı?
Piramitlerin Karanlık odalarının duvarlarında tavan ve tabanlarında öyle büyükustalıkla ve incelikle yapılmış şekiller, renkler vardı ki, bunları yapmak,ancak gündüz gibi ışık veren bir lamba sayesinde mümkün olabilirdi. Bunlar,dışarıdan yapılıp içeriye sokulabilecek şeyler değildi. Demek ki karanlık odayıgündüz gibi aydınlatan bir enerjiye sahiptiler. Elektrik olmadığına göre,aydınlatma aracı olarak nükleer enerjiyi kullanmış olabilirler. Çünkü başkahiçbir yakıt, bu kadar ışık veremez.
Öldürüyor; Ama Şifa Da Veriyorlar


Mumyanın kendine dokunan meraklıları ölüme sürüklemesi, nasıl herkesihayrete düşürüyorsa; ağır yaralıları, yanıkları, veremli olanlarıiyileştirmeleri de günümüz bilim adamlarını öylesine şaşkına çeviriyor.Gerçekten de mumyaların “öldürücü” oluşları yanında “şifa verici” özellikleride var. Bunlar, abartılı söylentiler değil; bilim adamlarının ciddiyetleüzerinde durdukları konulardır.
Tarih okumayı sevenler bilir: Eski Romalılar, zehirlemek istediklerikimselerin yemeklerine mumyadan bir parçayı ufaltıp atarlardı. Bunu yiyenler,eğer ölürse günahkâr, ölmezse suçsuz sayılırdı.


Prof. William O’Connel’in söylediklerine göre, mumyaların sargılarında bugünküpenisiline benzeyen kimyevî bir madde vardır. Şifayı veren bu olabilir. Ortaçağ’danitibaren mumya parçaları, hastalara eritilerek şurup gibi verilmeye, mumyalı suile banyo yapılmaya başlandı. Bu şekilde birçok hastalığın tedavi edilebileceğibiliniyor. O zamandan kalma görenek olarak bugün bile mumya tozları, şifa verenilaçlar gibi kullanılmaktadır. Bir hayli rağbet gördüğü için Mısır, mumya tozuyetiştiremez duruma düşmüş bulunuyor.
Sonuç olarak; mumyalar, kendilerini rahatsız edenlerden intikam alsın ya daalmasın; mumya tozları, hastalıkları iyileştirsin ya da iyileştirmesin;piramitler, piramitlerde bulunan heykellere kadar bir sanat, teknik ve tıpharikası sayılmaktadırlar.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı Konusunun Linki Direkt Link
Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı Konusunun HTML Kodu HTML Link
Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı Konusu BBCode Linki BBCode Link
Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin Eski Uygarlıklarda Tufan Efsaneleri ulas 0 1,863 20.01.2013, Saat: 18:55
Son Yorum: ulas
Big Grin Eski Mısır “Ne Kadar” Eski ? ulas 0 2,901 20.01.2013, Saat: 18:52
Son Yorum: ulas
Big Grin En eski galaksi’ tartışması büyüyor ulas 0 1,949 18.01.2013, Saat: 21:36
Son Yorum: ulas
Big Grin Büyük Kanyon ve Eski Mısır İlişkisi ulas 0 2,246 18.01.2013, Saat: 20:43
Son Yorum: ulas
Big Grin Tarihten Gizemli Eski Yazı Türleri ulas 0 2,006 18.01.2013, Saat: 20:41
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı indir, Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı Videosu, Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı online izle, Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı Bedava indir, Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı Yükle, Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı Hakkında, Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı nedir, Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı Free indir, Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı oyunu, Eski Mısırlılar Nükleer Enerjiyi Biliyorlardı download


Hızlı Menü: