default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 08.08.2022, 03:42


Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 4748 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 20:33
Dünya’nın kendine özgü doğal bir gücü ve enerjisi bulunuyor. Dünya her şeyiile yaşayan bir organizma gibi düşünülür ve havası, toprağı, mineralleri, suyu,canlıları ile bir bütün olarak görülürse, onun bioelektrik enerjisinin varlığıyadsınmaz. İnsan bedenini saran sinir sisteminde akan enerji gibi, dünya yüzeyialtında da negatif ve pozitif radyasyon akımları var. Bunlar, yerin jeolojikyapısının elektriksel girdabından doğuyor ve enerji ağları olarak dünya’yısarıyor. İşte bu; bir tür “Yaşam Gücü”dür.


Bu güç alanlarına ‘’Ley Hatları’’ adını veren Arkeolog Alfred Watkins olmuş.Antik haritalarda, önemli yapıların hep ayni hatlarda hizalanarak dönem dönemüst üste yapılandığını görmüş. Bu durumda, insanların topraktan akan enerjiakımını tıpkı Akupunktur yönteminde olduğu gibi belirlemeye çalıştıkları ortayaçıkıyor. Watkins’e göre, ley hatları düz ve paralel bir şekilde yürüyordu.Böylece İngiltere’de yer alan birçok hattı belirledi. Stonehenge anıtı gibi(MÖ.2300) özel dikilmiş taşlarla, eskinin yapıtları bu gizemli enerjininbelirgin noktaları veya radyo alıcıları gibiydi. Aslında insanların, onlarauğurlu gelmeyen, sıklıkla kaza, hastalık ve sıkıntılara uğradıkları bir yerdentaşındıklarında rahatladıklarını biliriz. Zira o mekan, onlara negatif gelenbir radyasyon akımı üzerindedir.


Batıda ‘’Ley Hatları’’, Çin’de ise ‘’Ejderha Patikaları’’ olarak anılan bukanallar, iki ayrı enerji ya da girdabın akışı ile oluşuyor. Negatif hatlarKara Akım, Pozitif hatlar ise Beyaz Akım Hatları olarak adlandırılıyor.Bedenimizde de benzer meridyenler vardır. Bu meridyenler, akupunktur iğneleriile uyarılarak harekete geçirilerek, şifa verilebiliyor. Belli kavşak veyanoktalarda yapılan yapıtlar da aynı şekilde enerji alanlarını kullanabiliyor.Vücudumuzda 12 merkez ve 8 özel meridyenle birlikte 20 meridyen saptanmış.Dünyamızda ise, 20 üçgen ve 12 beşgen enerji alanı belirlenmiş. Elbette, dünyada tıpkı insan Aura’sı gibi bir aura yayıyor.


[b]Kara akım[/b]
Gizemci gruplara göre, bu akım hatlarında rol oynayan etken; psişik bir bilinçenerjisinin ortaya çıkması. Elektromanyetik etkinin mi, yoksa psişik enerjininmi ağırlıklı olduğu konusu oldukça geniş. Psişik enerjiler manyetik etkidoğurabilir; elektromanyetik etkiler ise, psişik etkilenme doğurabilir. Negatifley hatlarına baktığımızda; savaş, toplu kıyım olaylarının, bu enerjiyibiriktirebildiği, akış dengesini bozabildiği görülüyor. Böylece o yerde birkara akım hattı oluşuyor. Bu, tıpkı hastalanınca enerji akışımızdaki tıkanmayabenzer bir durum. Oranın toprağı artık negatif enerji yayınlıyor. Cinayetişlenen evde bilmeden yaşayan insanların rahatsızlık duyması gibi, toprağayerleşen enerji de psişikleri uyarabiliyor. Bazen yol ve taş ocağıfaaliyetleri, ley hatlarındaki beyaz enerji akımlarını bozabilir.


Eski Çinliler bunu keşfetmişlerdi. Toprak falcıları, yeni bina yapılmadanönce özel bir toprak falı pusulasını artı-eksi akımları bulmakta kullanırdı.Sayaçlar, kazıklar, çatal dallarla radyestezi uzmanları 70 yıldır bu etkilerisaptayabiliyor. Duygu düşünceleri etkileyen, insanları agresif yapan Kara AkımHattı üzerinde oturmak, ev ortamını etkileyebilir. Migren, kanser ve alkolizmeneden olabilen gizemli enerjiyi iyileştirebilmek için, Radyestezi uzmanları,toprağa bakırla kaplı ince teller ve kazıklar monte ederek atmosferden elektrikçekmeyi ve toprağa akan yeni enerjinin, eskiyi değiştirebilmesinihedeflemişler. Ancak, her zaman bu yollarla sağaltılamayan güçlü kara akımhatları da vardır. Dünyanın bu doğal gücü, bazen gizli amaçlarla kullanılmayaçalışılmıştır.


[b]Biçim enerjisi[/b]
Belirli bir geometriye göre inşa edilen yapılar bazı enerjileri odaklaştırmaktakullanılabilir. Dikili taşlar, menhirler, piramitler hep bu enerjileri toplamakiçin yapılmıştır. Belli düzende sıralanmış mimari yapıtlarla farklı frekanstaenerji üretmek, atmosferin elektriğini toplayabilmek de mümkündür. Bu, bir türbiçim enerjisi oluşumudur. Dikili taşların çoğu, akımın yoğun olduğu yerleribelirtmekte kullanılmıştır. Enerjiyi en fazla toplayabilen tek biçim ise,Piramidal formdur.


[b]Kabe-i Muazzama ve beyaz akım[/b]
Eski kutsal merkezler pozitif akım hatları üzerindedir ve bu yapıtlar, iyienerjiyi sürekli aktarabilir. Mekke’de bulunan Kabe ve Arafat Dağı’nın altı,gerçekte tüm beyaz akım hatlarının kesiştiği ve enerji santraline benzerbiçimde yayınlandığı en önemli merkezlerdir. Dolayısıyla Mekke’de yer alan bugüçlü akım, yalnızca almaya hazır olana yani özde ve gerçek anlamda Hac yapaninsanlara ayrıcalık tanımaktadır. Böylece farkındalıkları bu kutsal faaliyetleaçılabilir, beyaz akımla senkronize olarak pozitif enerji yayınlamaları dasüreklilik kazanabilir. Pozitif enerjinin daha çok üretilmesine, birlikbilinciyle hareket etmeye ve doğanın korunabilmesine ihtiyacımız var. Kara akımhatlarının artmaması ve doğanın dengesinin bozulmaması dileği ile.


[b]LEY HATLARI (DÜNYANIN MANYETİK KUŞAKLARI)[/b]
Ley Hatları konusu 1921 yılında Batı dünyasının gündemine ilk kez geldi.Arkeolog Alfred Watkins, aslında Britanya’nın kullandığı yollara temel olaneski Roma yollarını inceliyordu. Bunları incelerken o yolların da daha eskiuygarlıklara ait yolların üstüne kurulduğunu buldu. İnsanlar bir şekilde gözlegörülmeyen bir akışı hiç terk etmemişlerdi. Uygarlıklar uygarlıklara yerlerinidevrederken, ley hatlarına sadık kalmışlardı. Ley akışları üzerine anayollarınıkuruyor ve yol boyunca bu enerjiden hayat bulmak istiyordu. Ley akışlarınınmerkez olduğu yerlere kiliselerini, mabedlerini ve hipodrumlarını,stadyumlarını inşa etmişlerdi.


Alfred Watkins, yararlandığı antik haritalar, yer isimlerinin eskidillerdeki isimlere benzerliği ve çatal çubuk yöntemiyle ley hatlarını tespitetti. Modern haritalarda görünmeyen çoktan kaybolmuş, toprak altında kalmışeski yapılara ulaştı. Teoriyi destekleyecek şekilde, gerçekten de bugün ortada hiçbir izi görünmeyengömülmüş bu arkeolojik eserler, ley hatları üzerinde uzmanları bekliyordu. Tekyapılması gereken, leyin nereden nereye gittiğini bulup takip etmekti.


“Ley” kelimesini literatüre kazandırırken kastettiği, “toprağın temizleyicişeritleri” ya da “çayırlık” bölgeydi. Sonraları konu derinden incelenince bu eski yapıların zincir halinde Avrupaboyunca gittiği anlaşıldı. Özellikle Keltler ve Druidler doğa ruhlarına yakıninanışları ile dünya enerjilerinin güçlü olduğu yerlerde tapınaklar inşa etmiş,kurban alanları, dinlenme ve toplanma yerleri yapmıştı. İşin ilginci zamanlaAvrupa kıtasına yayılan Hıristiyanlık dini aynı yerlerin üstüne yenitapınaklarını kurmuştu. Bu ilginç adetin Türk medeniyetleri tarafından da aynenuygulandığını çok iyi bilirsiniz. Köklü kiliseler ve binalar, bugün cami olarakibadet amaçlı kullanılmaktadır.


[b]İskoçya[/b]
Avrupada’ki eski toplumlara dönecek olursak, özellikle Druidlerin ve Keltler’inAvrupa üzerinde bir omurga kemiği gibi birbirini izleyen taş yapıları,megalitleri, Altarları, dolmen ve menhirleri arka arkaya dizmeleri müthiş birhat gibidir. Bu açıdan bakıldığında Stonehenge gibi noktalar yine bu çalışmanınparçası gibi görülmelidir. Özellikle bir kaç ay önce Stonehenge yakınlarında şuanda bir gölün altında kalmış olan yine benzer bir yapı keşfedildiğinden beribu sıradışı yapılar daha bir titizlikle ilişkilendirilir oldu. Stonehenge tekörnek değildir. Bu taş dizilimi sık sık uygulanmıştır.


[b]DÜNYAYI GEZEN LEY HATLARI[/b]
Amerika kıtasında Mexico’dan başlayarak devam eden piramit serisi, sadevatandaşın sandığından çok çok fazladır. Aynı şekilde Mısır’da 3 tane piramitolduğunu düşünüyorsanız Kralllar vadisine uzanan piramit serisi sizi oldukçaşaşırtacak demektir. Ve Çin’de gizlenen piramitleri, hatta Anadolu höyükleri vebir kısmının içindeki yapılan mini piramitler başlıbaşına konular olabilir. Leyhatlarının gözle görünür simgeleri olan bu binaların dizilişi gibi, devasauzunluktaki Çin seddi de, binlerce yıllık sağlıklı bir akışın ve diğerenerjiler için blokajın kaynağıdır. Çinliler için ley hatlarının gelenekselismi Dragon çizgileri / Ejderha çizgileridir.


Çin’de ve özellikle uzakdoğu’da saygıyla uygulanan Feng Shui bilimi içinyeryüzü, üzerinde kurulacak binanın sağlığı, iyi şansı ve başarısı içintemeldir ve çok önemlidir. Bina bu enerjiyi yeryüzündeki dragon çizgilerindenalır. Topraktan akan “enerji nehri”, olumlu bir akışa ve yaşamsal bereketesahipse, artık bundan sonrası evin yapıldığı malzemeye, kapısının açıldığıyöne, içindeki eşyalara, suyun ateşin ve odaların şekline bağlı olarak evsahiplerine özellikle sağlık, mutluluk ve iyi bir hayat getirecektir. Fengshui, cansız nesnelerin mobilyaların ve dünya toprağının canlılara etkisini eniyi hale getirmek için çabalar. Bu bilim o denli ciddiye alınır ki dünyanın enuzun gökdelenlerinden ve ağırlık dengesi hareketli bir topla sağlanan mimarişaheseri Taipai 101‘e doğrudan gelen caddenin yaratacağı olumusuz enerjiakışını dengelemek için mimarlar binanın önüne su çeşmesi ve havuzyaptırmıştır.


Yine Çinliler akapunktur tedavisini binlerce yıldır uyguluyorlar. İnsanüzerinde yaşamsal enerjilerin aktığını ve bunların geçtiği merkezleri, bumerkezlerin bağlı olduğu organları biliyorlar. Örneğin kulak memesine bağlıolarak, bedene uzanan hatlardaki tıkanıklık ve fazlalıkları minik iğnelersaplayarak dengeliyorlar.
Bu gözle baktığımızda kimi kadim öykülerde bulduğumuz, zamanında dünyaenerjisindeki hastalanmaları onarmak için zinciler halinde yapılmış eskibinalar, dikilitaşlar bambaşka açılımlar getiriyor. Bu binalar akapunkturdakiminik ince iğneler gibi dünyanın belirli noktalarına saplanıp enerji akışınıyeniden düzenliyorlardı.
Hatta dünyanın her büyük şehrindeki dikilitaşları düşünürsek ve bunlarınMısır kaynaklı olduğunu düşünürsek bu görüş daha da güçlenecektir. Bildiğinizgibi İstanbul’da da bir Dikilitaş bulunmaktadır. (Dikilitaşlar hakkında detaylıbilgi için: Türkçe Dikilitaş ve İngilizce Obelisk)


[b]NAZCA ÇİZGİLERİ[/b]
Peru’da havadan bakıldığında daha doğrusu ancak bir uçakla bakıldığında görülen(Google Maps ile uydu görüntüsüne bakabilirsiniz) çizgiler uzun zaman yerdekiinsanları şaşırttı. Bir yol büyüklüğündeki devasa çizgilerin bazıları hayvanfigürlerine sahipken bazıları anlaşılmaz çizgiler şeklindeydi. Binlerce yılönce yere çizilen bu figürleri kim, neden, nasıl çizmişti? Sadece uçaklagörülen bu çizgilerin yerde nasıl yapıldığı zaten ayrı bir araştırma konusu.Ama çizgilerin varlığı ve yapısı ve LEY akışı arasında ilinti çok yüksek.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları Konusunun Linki Direkt Link
Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları Konusunun HTML Kodu HTML Link
Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları Konusu BBCode Linki BBCode Link
Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Piramitler Uzaya Enerji Işınları mı Gönderiyor? ulas 0 3,052 03.02.2014, Saat: 19:23
Son Yorum: ulas
  Ezoterik Dünya Tarihi ulas 0 2,843 03.02.2014, Saat: 19:03
Son Yorum: ulas
  Güney Amerika’da Dünya Dışı Varlıkların Bıraktığı İzler ulas 0 3,735 03.02.2014, Saat: 18:57
Son Yorum: ulas
  ABD Yeraltı Üsleri ve Dünya Dışı Genetik Deneyler ulas 0 2,450 03.02.2014, Saat: 18:35
Son Yorum: ulas
Big Grin ‘Dünya büyüklüğünde 17 milyar gezegen var’ ulas 0 3,029 20.01.2013, Saat: 20:07
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları indir, Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları Videosu, Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları online izle, Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları Bedava indir, Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları Yükle, Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları Hakkında, Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları nedir, Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları Free indir, Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları oyunu, Dünya’nın Kara ve Beyaz Enerji Akımı: Ley Hatları download


Hızlı Menü: