default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 27.07.2021, 05:29


Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri”

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 2316 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 20:32
[b]Tarih biliminin yanılgılarının ve eski uygarlıkların gizemlerininancak “Âdem uygarlıkları” olgusu ile çözülebileceği belirtiliyor. Ancak bu türbir evrensel bakış açısı tarihin kayıp halkalarını ortaya çıkarabilecektir.Aşağıdaki yazıda Cem Çobanlı’nın incelemesini okuyacaksınız.[/b]


[b]Kur’an-ı Kerim: “Görmediler mi onlardan önce nice nesiller yok ettik.Hem onlara size vermediğimiz şeyleri vermiştik ve göğü de üzerlerine bol bolboşaltmıştık…” (En’âm – 6)[/b]


[b]YERYÜZÜNÜN VE İNSANOĞLUNUN[/b] bi*linen tarihi büyük çelişkilerle doludur. Öyle ki.daha “dün” denebilecek kadar kısa bir süre önce bilim adamları Dünya’nın tümgeçmişi*nin yirmi-otuz bin yıllık olduğunu tahmin edi*yorlardı. Bilim alanındadev adımlar atıldıkça bu süre giderek büyümeye başladı. Bugün Dünya’nın yaşının4,5 milyar yıl olduğu söyle*niyor. Belki 100 yıl sonra bu rakam 8 milyaraçıkacak. Dünya’nın Fizik yaşının saptanması açısından bu alanda yapılançalışmalar, olumlu adımlar olarak nitelenebilir. Fakat bu o kadar önemli değil.İster 4,5 milyar, ister 8 milyar yıl olsun, bu süreç içerisinde insanın ortayaçıkışını nereye koymak gerekiyor?


[b]Bitmeyen çelişkiler[/b]
Bu alandaki çelişki öylesine ilginç boyutlarda ki, yazılı tarih, piramitlerin3000-3500 yıl önce yapıldığını öne sürüyor, oysa çeşitli kaynaklar bu tarihi80.000 yıl öncesine götürüyor. Yine yazılı tarihe göre ilk insan 2 milyon yılönce ortaya çıktı deniliyor, oysa Tiahuanaco kalıntılarında insan eliyle yapıl*mış100 milyon yıllık kabartma resimler bulu*nuyor. Yine bir tür yazılı tarihkitabı olan Tevrat’ın Tekvin bölümünde Adem’in ilk ortaya çıkışının 7.000 yılönce olduğu söyleniyor, Kanada’da 15 milyon yıllık bir ayak izi bulunuyor. Vebu tür örnekler bitip tükenmek bilmeden uzayıp gidiyor, hem de her geçen günyenilerini de ardı sıra sürükleyerek.


[b]Âdem kimdir?[/b]
Tıpkı bir parçalı bulmacada olduğu gibi, biz bulmacayı tamamlamak için yeniparçaları ona ekledikçe, sonuca varacağımıza her şeyin altüst olduğunugörüyoruz. Fakat tüm bu karmakarışıltık içerisinde, bu çelişkilerden kendinikısmen kurtarabilmiş bir şey var: Adem. Tüm kutsal metinlerde geçen bu sözcük,insanoğlu*nun yeryüzünde ilk ortaya çıkışını ifade ediyor. Etmesine ediyor da,bugün yeryüzünde yaşayan yaklaşık 6 milyar insanın sadece bir dişi ve erkektenortaya çıkıp çoğalmasını açıklamak pek akla yatkın görünmüyor. Bizim atamızhangi Âdem idi, 7.000 yıl önceki mi, 80.000 yıl önceki mi, yoksa 100 milyon yılönceki mi?


[b]Çok Âdem’ler geçti[/b]
Ünlü İslam düşünürü Muhiddin Arabî bu sorunun cevabına ışık tutabilecek ilginçbir olayı aktarıyor. Muhiddin Arabî bir gün Kabe’de tavaf ederken oradakarşılaştığı ve tanımadığı uzun boylu birisi ile arasında şöyle bir konuşmageçiyor. Yabancı, Arabi’ye, “Biz de bir zamanlar sizin gibi Kabe’yi tavafederdik” diyor. Muhiddin Arabi’nin, bu,”Bir zamanlar” ifadesi dikkatini çekiyorve “Bu dediğiniz ne zamandı?” diye merakla soruyor. Aldığı cevap ise onu dahada şaşkınlık içeri*sinde bırakıyor: ” 120.000 yıl önce.” Muhiddin Arabi bu kez,“Nasıl olur. bizce Adem’in ortaya çıkışı 6000-7000 yıl öncesine dayanır”deyince yabancı şu ilginç karşılığı veriyor:
“Sen hangi Adem’den söz ediyorsun’.’ Size yakın olan Adem’den mi, yoksa bizeyakın olan Adem’den mi? Bu dünya üzerinden çok Adem’ ler geçmiştir.”


[b]Âdem uygarlıkları[/b]
İşte parçalı bulmacamızın en önemli parçası! Eğer bu parça doğru bir şekildeyerine yerleş-tirilebilirse, yukarıda “çelişki” olarak ele aldı*ğımız birçokolay değişik bir kimliğe bürünecek ve bir anlam kazanacaktır. Daha öncedeğinilen Adem uygarlıkları bir kez daha karşımıza çıkıyor. Adem uygarlıklarıolgusu ile, yazılmayan tarihin gizemleri ya da Kur’an-ı Kerim’de sözü edilenyok edilmiş kavimlerin öyküsü kısmen çözülebilir.


[b]Kur’an-ı Kerim’de anlatılıyor[/b]
Kuranı Kerim’de dünyanın çok eski geçmiş*leri olduğu, dolaylı da olsabelirtilir: “Önceki kavimlerin sayısını Allah’tan başkası bilemez” (İbrahimsuresi-14, ayet:9). Bir yoruma göre bu ayet ile insanoğlunun yeryüzündeki mil*yonlarcayıllık geçmişi anlatılır. Kuranı Kerim’in yaklaşık 60 ayetinde yok edilenuygarlıkların öyküsünden sözedilir. Bunların en ilginçlerinden biri şöyledir:“Görmediler mi onlardan önce nice nesiller yok ettik. Hem onlara sizevermediğimiz şeyleri vermiştik ve göğü de üzerlerine bol bol boşaltmıştık.Fakat günahlarından ötürü onları helak ettik ve onla*rın peşinden başka birnesil yarattık.” (Enam Suresi-6, ayet: 6).


[b]Eski bir minyatürde Âdem, Havva ve on üç ikizi görülüyor. Ruhçu görüşegöre, dünyanın çok eski geçmişleri vardır. Her geçmiş, yaklaşık 26.000 yıllıkbir “devre” olarak kabul ediliyor. Her devrenin de yeni bir Âdem’i olduğu kabulediliyor.[/b]
[b]“Göğün boşaltılması”[/b]


Kuranı Kerim’in özellikle bu ayeti birçok olayı ve bilgiyi kapsamaktadır.Öncelikle çok sayıda kavmin yok edildiği vurgulanır. “Onlara size vermediğimizşeyleri de vermiştik” ifadesinde ise eski insanların, geliş*miş bir uygarlıkdüzeyinde oldukları anlatıl*mak istenir. “Göğün, üzerlerine bol bolboşaltılması” ise bazı araştırmacılara göre, geçmiş uygarlıkların Dünyadışızekâlarla kurdukları uzaysal ilişkileri anlatmak ister. Günahlarından ötürüinsanların yok edilmesi olayına ise hemen hemen tüm kutsal metin*lerderastlanır.


[b]Ad, Semud, Ress, Medyen[/b]
Yine Kuranı Kerim’de bu yok edilen kavim*lerden bazılarının adı da verilir:“Ad, Semud ulusları Ress kavmini ve bunların arasında birçok nesilleri helakettik.” (Furkan Suresi-25, ayet:38)
“Ad ve Semud uluslarını da yok ettik.” (Ankebut Suresi-29 ayet:38)
Bazı Arap tarihçileri Kuranı Kerim’in bir*çok yerinde adı geçen, Ad, Semud,Ress ve Medyen kavimlerinin Arap Yarımadası’nda yaşadıklarını öne sürerler.Araştırmacı yazar Charles Berlitz ise Ad’ın Atlantis olduğunu belirtir. Dahabaşkaları ise Semud’un Mu Uygarlığı olduğunu öne sürerler. Ad, Semud, Atlantia,Mu, Lemurya kısacası bildiğimiz ya da bilmediğimiz tüm bu kavimler acaba Ademuygarlıkları mıdırlar?


[b]Bir devre 26.000 yıldır[/b]
Adem uygarlıkları spiritualist literatürde dev*reler olarak adlandırılır. Bunagöre Dünya bir tekâmül okuludur. Evrenin her yanında olduğu gibi Dünya da,ruhların evrimleşmele*rine olanak sağlayan bir kozmik okuldur. Evrenin heryanında ruhların evrimsel sıçra*maları periyodik devreler içerisinde oluşur.Bu, dünya için de geçerlidir. Dünya’nın ekseni, hareket düzlemi ile 23.5derecelik bir açı meydana getirir. Buna dönme ekseninin presesyon hareketidenir. Bu olayın süresi yaklaşık olarak 26.000 yıldır.


[b]Dünya okulu[/b]
Dünyamız şimdiye kadar anlatıldığı gibi bir*çok 26.000 yıllık devrelergeçirmiştir. Bu dev*reler içerisinde ruhların öğrenimi ve öğretimi sürdürülür.Bu yöntem, belirtildiğine göre evrenin her yanında böyledir. Her devre, ken*dineözgü öğretim yöntemleriyle ruhları eği*ten okullar ve bir tür laboratuvarlardır.Her devre, içinde olduğu sistemin genel devre*sinde bir sınıftır. Bu şekildedevreler açılır kapanır. Her devre eğitimi öğretilecek olanın niteliğine uygunkoşulları ve içerikleri taşır. Ruhlar ihtiyaç duydukları bilgileri, kendile*rineuygun devreler içerisinde öğrenirler. Atlantis ve Mu Uygarlıkları bundan öncekibizim bilebildiğimiz devrelerin uygarlıkla*rıdır.


[b]Kaynak:[/b]
[b]Bilinmeyen, Sayı:67[/b]
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” Konusunun Linki Direkt Link
Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” Konusunun HTML Kodu HTML Link
Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” Konusu BBCode Linki BBCode Link
Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ezoterik Dünya Tarihi ulas 0 2,564 03.02.2014, Saat: 19:03
Son Yorum: ulas
  Güney Amerika’da Dünya Dışı Varlıkların Bıraktığı İzler ulas 0 2,913 03.02.2014, Saat: 18:57
Son Yorum: ulas
  ABD Yeraltı Üsleri ve Dünya Dışı Genetik Deneyler ulas 0 2,098 03.02.2014, Saat: 18:35
Son Yorum: ulas
Big Grin ‘Dünya büyüklüğünde 17 milyar gezegen var’ ulas 0 2,294 20.01.2013, Saat: 20:07
Son Yorum: ulas
Big Grin Eski Uygarlıklarda Tufan Efsaneleri ulas 0 1,684 20.01.2013, Saat: 18:55
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” indir, Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” Videosu, Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” online izle, Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” Bedava indir, Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” Yükle, Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” Hakkında, Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” nedir, Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” Free indir, Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” oyunu, Dünya’nın çok eski geçmişleri vardı: “Adem Uygarlıkları – Önceki Adem Nesilleri” download


Hızlı Menü: