default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 29.05.2022, 09:08


Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1705 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 20:55
Antartika, 1820 yılında keşfedilmiş olup bugün hala her yeri araştırılmışdeğildir.Flem-Ath çifti ve diğer bir çok araştırmacı, her geçen gün şu teorinindaha çok gerçeklik payı olduğunu savunuyor: Antartika’nın buzlarının altındakayıp bir uygarlığın kanıtları olabilir.
Harika bir ülkeydi.Denizcilikle meşgul gelişmiş tekniğe sahip bir uygarlığaaitti.Ayrıca harika bir mimarlık ve göz alıcı bir başkent.
İnsanlar materyalist ve aldatıcı olduktan sonra, yıldızlar yerlerindenoynamaya başladı, güneş diğer taraftan doğdu. Depremler yeri yardı, yanardağlarlav püskürttü. Herşey üzerinde bulunduğu toprakla birlikte denize gömüldü vesonsuza dek haritadan silindi.


[b]20 YIL SÜREN ARAŞTIRMA[/b]
Bu, eski yunan filozofu Plato’ nun M.Ö. 400’de bahsettiği Atlantisefsanesinin kısa bir özetiydi.Şimdi, 2000 yıl sonra Plato’ nun bahsettiği bukayıp ülke, Kanadalı çift Rand ve Rose Flem-Ath’ ın topladığı delillerden sonragerçekten var olmuş olabilir.Çiftin araştırması 20 yıl sürdü ve Kanada’ danLondra’ ya British Museum’ a geldiler.
Çift burada, uğraşılarının sonuçlarını almaya başladı.Modern biliminbuluşları ve eski yazıtlar ve bilgiler, haritalar ve mitler sayesinde, sonsundaradikal teorilerini destekleyen delillere ulaştılar.Sonuçta şu ortayaçıkıyordu:


M.Ö. 10.000’den beri kayıp uygarlık Atlantis, buzların altında Antartika’ da gömülüduruyordu.
Plato’ ya göre Atlantis M.Ö. 9600 yıllarında (modern toluluklardan 1000 yılönce) büyük bir doğa felaketinden sonra yerle bir olmuştu.Flem-Ath çifti, doğafelaketleriyle Atlantis’ in yok oluşunu birbirine bağlayan ilk kişilerdeğildi.Amerikalıların efsaneleri uzak doğudakilerle benzerlik gösteriyor,Yahudi ve Hristiyan incilleride aynı ayrıntıları taşıyordu.Bir tsunami sonrasıyok olan bir ülke.
Rand Flem-Ath 1976’da Charles Hapgood’un “Eski deniz kırallarınınharitaları” adlı kitabını okudu.birden Antartika’da eski bir uygarlıkolabileceği fikri ile heyecanlandılar.Daha sonra Antlantis’i arama macerasınaatıldılar.
1982’deki ölümüne kadar 5 yıl boyunca Hapgood tarafından bilgisel olarakdesteklendiler. Londra’da oturdukları zamanlar kitapları”gökyüzü düştüğünde”için bir çok araştırma yaptılar.


[b]ESKİ TEORİLER[/b]
Flem-Ath çifti, Atlantis’ in Atlantik’ te ve Akdeniz’ de olduğu hakkındakiteorileri çok iyi incelemişlerdi.Ve başka ihtimaller üzerinde durmalarıgerektiğinide görmüşlerdi.Onların yeni teori için çıkış noktası, 1953 yılındaAmerikan akedemisyeni Charles Hapgood tarafından öne sürülen ve sadece AlbertEinstein tarafından desteklenen jeolojik bir teoriydi.
Hapgood, bir zaman sonra artan ağırlığı sebebiyle, kutup buzunun karaparçalarına doğru, bir portakal kabuğunun meyve üzerinde kayması gibi,kayacağına inanıyordu.O, bunu, “yer kabuğunun yer değiştirmesi” şeklinde adlandırıyordu.1958 yılında “kayan yer kabuğu” adlı kitabını yazdığında Albert Einstein bircevap yazdı.
Günümüzde bu, bilimadamları tarafından “kıtaların hareketi ve tektonikharaketler” olarak adlandırılmaktadır. Fakat böyle büyük kara parçalarınınkayması her 1 milyon yılda ancak 16 km. olmaktadır.Hapgood, daha radikal bir şeyle geldi.Onagöre, kara parçası aniden hızlı ve yok edici bir şekilde haraket edebilirdi.Bubatık uygarlıklar böyle ortadan kaybolmuşlardı.
lato’nun Atlantis hikayesinin temeli Mısırlı Rahiplerin Solon’a anlattıklarınadayanıyor. Atlantis’in başkenti halkalardan oluşan bir görünüme sahipti.Buradaki yaşama merkezleri, dükkanlar ve kraliyet arazisi birbirinebağlanmıştı.


[b]KAÇIŞ[/b]
Eğer 10.000 yıl önce, bu kadar gelişmiş özelliğe sahip uygarlık varolduysa,böyle bir felaketin gelişini görebilmeleri ve bir kaçış ve tahliyeplanı yapmış olabilmeleri gerekiyor.
Diğer yandan, başka bir ihtimalle, topluluktan bazı insanlar büyükdalgaların ulaşamayacağı yüksek yerlere kaçmş olablirler.Böyle yüksek yerler,And dağlarındaki Titicaca gölü civarı ve Taylan’ ın ve Etyopya’ nın yüksekyerleri olabilir.Bu yerlerde tarım kendiliğinden M.Ö. 9600 yıllarında ortayaçıkmıştır.Bu tarih, Flem-Ath çiftinin dikkatini çekti. Aynı zaman dlimindePlato’ nun bahsettiği Atlantis sulara gömülmüştü.Bu tarım olayı acaba Atlantis’ten kurtulanlar tarafından başlatılmış olabilirmi?
Piri Reis’in haritasının temel alındığı kayıp eski haritalar denizcilikleuğraşmış bir uygarlığın eseri olmalıdırlar. Harita Afrika’yı, Güney Amerika’yıve Bugün buzlarla kaplı olan Antartika’yı göstermektedir.Harita yarım dereceyekadar hassasiyetle çizilmiştirki bu 1735’ e kadar imkansız görünüyordu.
Oronteus Finaeus’un yaptığı haritada eski haritalardan temel alınarakyapılmıştı.Bu haritada Antartika (sağdaki kara parçası) dağlar ve nehirlerlebirlikte çizilmişti.Buda gösteriyorki Antartka buzlarla kaplanmadan önce,insanlar tarafından ziyaret edilmiş hatta yaşama mekanı olarak kullanılmıştır.Bukıta “modern insan” tarafından ancak 1820 yılında keşfedilmiştir.


[b]HARİTALARIN GİZEMİ[/b]
Şöyle bir düşünelim. Bu felaketten kurtulan insanlar, kendileriyle birliktebaşka şeyleri batık ülkelerinden kurtarmış olabilirler mi?Böyle bilgi parçalarıdaha sonraki insanların eline geçmiş olabilir mi? Mesela eski haritalardanyararlanarak kendi gizemli haritasını 1513’ te yapan büyük denizcimiz Piri Reis gibi.1956 yılında harita Hapgood’ un masasına gelince önemi ortaya çıktı.
1513 yılında yapılmasına rağmen harita nasıl oluyorda Güney Amerikasahillerini gösteriyordu? Ve bir bölümü haritada çizili olan Antartika ancak1820 yılında keşfedildi. Daha sonra haritanın incelenmesi için Amerikan HavaKuvvetleri’ ne ( USAF ) gönderdi. 1949 yılında yapılan ve Antartikanın buzlarlakaplı olmadan önceki halini gösteren haritayla Piri Reis’ in haritasınıkarşılaştırdıklarında, ikisininde aynı olduğunu gördüler.


Varılan sonuca göre, Antartika’ nın deniz kıyısındaki bölümlerini gösterenharitadaki kısım, bu bölgenin buzlarla kaplanmadan önceki halinigösteriyordu.Şu anda aynı yerdeki buz kalınlığı 1,5 km. dir. Anlayamadığımıznokta, nasıl oluyorda 1513’deki coğrafya bilgisiyle yapılan böyle bir harita günümüz bilgisiyle yapılanharitalarla aynı oluyor?
Bu arada Hapgood diğer bir “imkansız haritayı” incelemeye ald.Bu harita 1531yılında Oronteus Finaeus tarafından yapıldı.Bu harita Antartika’ yı dikkatiçeken detaylı bir şekilde, dağlarıyla, ovalarıyla ve nehirleriylegösteriyordu.Bu detaylar 1949 yılında yapılan haritayla ve Plato’ nun 2000 yılönce yazdıklarıyla uyuşuyordu.
Bu haritalar gerçek.Bu haritaların yararlandığıo daha eski haritalarıngünümüz teknolojisine ve bilgisine tarihin çok daha eski zamanlarında erişmişbr topluluk tarafından yapıldığı akla gelen ilk önyargısız çözümdür. Kendisinigeliştirebilmesi için bu topluluğun bulunduğu kıtanın ılıman bir iklime sahipolması, topluluğun yiyecek ihtiyacını karşılaması açısındanda gereklidir. EğerAntartika’ yı 3200 km.kuzeye kaydırırsanız, bunun sonucunda denizci bir topluluktan bahsedebiliriz.


Eğer dünya kabuğu 10.000 yıl önceki gibi 3200 km. yer değiştirirseAntartika bölgeside kayacaktır.Bu noktadan yola çıkarak, Plato’nunda bahsettiğiAtlantis gibi Antartika’da okyanuslarla çevrili bir yer oluyor.
Bilimadamları Antartika yüzeyinden reinlere doğru borularla aldıklarıbuzkalıplarını inceliyorlar.Buna göre M.Ö. 4000 yıllarında Antartika’danehirler akıyordu.Oronteus Finaeus’ un haritasında belirtildiği gibi.
Piramitlerin konumu Orion takım yıldızındaki yıldızların M.Ö.10.450’dekikonumuyla aynı. Buda gösteriyorki bizim bilmediğimiz tarih dönemlerinde bazıuygarlıklar teknolojik bakımdan oldukça gelişmiş olabilirler.


[b]MISIR İLE BAĞLANTI[/b]
Eski Olmek kafası.Orta Amerika’da bulunmasına rağmen yüz hatları itibariylebulunduğu yerle uyuşmuyor.Bazı arkeologlar bu kafa heykellerinin Mısır’ınSfenksiyle karşılaştırıldığında , eski uygarlıklardan bazılarının bizimbilgimizin ötesinde çok uzak yerlere yolculuk edebildildiği sonucunuçıkarıyorlar.
M.Ö. 10.000 yıllarında teknolojik olarak gelişmiş bir uygarlığın varlığı,bugün bütün dünyada karşımıza çıkan gizemli eski yapıtlarıaçıklayabilir.Bunlar, Aztekler ve Mayalar tarafından kurulmuş olan Güney veOrta Amerika’ daki antik şehirlerdir. Onların bilgisinin temel alındığı eskibilgiler Atlantis’ in hayatta kalanlarındanmı gelmişti?
Plato’ nun Atlantis hikayesi Eski Mısır’ada uygulanabilir. Bu eski uygarlıkpiramitleri inşa etme bilgisine sahipti.Bazı arkeolojik kanıtlar, Sfenks’insandığımızdan çok daha eski olduğunu gösteriyor.Yüzündeki yağmur erezyonu bununen az 10.000 yıl önce yapıldığını gösteriyor.


Bilim adamları ayrıca piramitlerin konumunun Orion yıldız takımının birkopyası olduğunun farkına vardılar.Fakat bu günkü konumunun değil M.Ö. 10.450yılındaki konumunun bir kopyasıdır. Yıldızlar her yıl biraz yerdeğiştiriyorlar.Çünkü dünya çevresinde düzgün bir şekilde dönmüyor.Sankimerkezine göre biraz sallanıyormuş gibi haraket ediyor.
Antartika’daki Ross Island’da bulunan aktif volkan Erabus Dağı, Atlantislilerinmuhtemel enerji kaynağı vazifesini görmüş olabilir.Bitki fosilleriningösterdiğine göre Antartika bir zamanlar ılıman bir iklime sahipti.


[b]GEÇ KALAN FELAKET[/b]
Bu yerkürenin “sallanması”, manyetik kutupların kaymasına yol açıyor. Her500.000 yılda bir dünyanın manyetik kutupları yer değiştirmektedir. Sonuncusu780.000 yıl önceydi. Ve bu yüzden bilimadamları bir sonraki kaymanın çokgeciktiğini belirtiyorlar.
Bu kutupların yer değiştirmesi, birden bire olacak ve çeşitli doğafelaketlerine yol açacaktır.Burada Hapgood’ un teorisini hatırlıyoruz.Neysebunu zaman gösterecek.
Eski Olmek kafası.Orta Amerika’da bulunmasına rağmen yüz hatları itibariylebulunduğu yerle uyuşmuyor.Bazı arkeologlar bu kafa heykellerinin Mısır’ınSfenksiyle karşılaştırıldığında , eski uygarlıklardan bazılarının bizimbilgimizin ötesinde çok uzak yerlere yolculuk edebildildiği sonucunuçıkarıyorlar.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık Konusunun Linki Direkt Link
Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık Konusunun HTML Kodu HTML Link
Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık Konusu BBCode Linki BBCode Link
Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin ‘Kayıp şehir Atlantis’ bulundu mu? ulas 0 2,248 19.01.2013, Saat: 04:14
Son Yorum: ulas
Big Grin İlk Kayıp Kıta: Hiperborea ulas 0 2,472 18.01.2013, Saat: 20:50
Son Yorum: ulas
  Tarihte Bir Kırılma Noktası ve Sonucu: “Yanlış Uygarlık” ulas 0 2,162 18.01.2013, Saat: 19:51
Son Yorum: ulas
Big Grin Nemrut ve Kayıp Kardeşlik Örgütü ulas 0 2,081 18.01.2013, Saat: 14:34
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık indir, Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık Videosu, Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık online izle, Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık Bedava indir, Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık Yükle, Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık Hakkında, Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık nedir, Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık Free indir, Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık oyunu, Buzulların Altındaki Kayıp Uygarlık download


Hızlı Menü: