default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 08.08.2022, 04:34


Bilinmeyen Yeraltı

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 2361 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 21:03
Yeraltındaki insanlar en yüksek bilgiye ermişlerdir… Bizim çılgıninsanlığımız onlara karşı bir savaş başlatacak olursa, gezegenimizin yüzeyinihavaya uçurabiliriler.”
(Ferdinand Ossendowski, Beats, Men and Gods, 1924, V)
İç Dünya teorisine göre, mağara ve tünel sistemleri, dış ve iç dünya arasındakibağlantıları sağlamaktadır. Bu sistemlerin bazıları doğal yapılardır, bazılarıise insan elinden çıkmadır. 1902 yılında Malta adasında Casa Paula köyüyakınlarında bir tünel sistemi keşfedildi. Bir okulun sınıfından 30 öğrencihiçbir iz bırakmadan bu tünelde kaybolunca, giriş tamamen kapatıldı.


Toronto (Kanada) daki Parliement caddesinde bir yer altı şehrine giden küçükbir giriş vardır. Ayrıca bu şehirde “Elektromanyetik alan” üreten tesislervardır. Bu elektromanyetik alanlar Toronto’nun bazı semtlerinde çok nadirgörülen manyetik etkilere neden olmaktadır. Bu yer altı şehri, çevrede yaşayan yerli efsanelerinin de bir parçasıdır. Brezilya’da nerelere kadar uzandığı bilinmeyen tünel sistemleri mevcuttur.Ponte Grosso ve Rincan yakınlarında (her ikisi de Parana şehrindedir) butünellere giriş bulunmaktadır.


[b]Anadolu’da yeraltı ülkesi:[/b]
1960’li yıllarda Nevşehir’in Kaymaklı ve Derinkuyu kasabaların altında yer altıkentleri ortaya çıkarıldı. Nevşehir’in 27 km. güneyindeki Derinkuyu’da 20 yıldan fazlasüren kazılar sonunda, toplam 6 kat ortaya çıkarıldı. Odalar tünellerlebirbirine bağlanmıştı. Derinlerde henüz ulaşılamamış birçok katın da bulunduğuanlaşıldı. Bölgede kazılar sürdü. Nevşehir’in 18 km güneyindeki Kaymaklıkasabasını altında da bir başka yer altı kenti bulundu. Burada katların sayısı8’di. her birinde 15 oda vardı. Hem Derinkuyu’da hem de Kaymaklı’da ortayaçıkarılan yer altı kentleri incelendiğinde, ortaya bir mühendislik mucizesiolduğu anlaşıldı. Mükemmel bir havalandırma sistemi ile ısı daima sabit kalıyordu. Kayalarınyapısı yumuşaktı. Fakat makine kullanmadan bunları oymak imkansız gibi görünüyordu.Basamaklar ve dehlizler yoluyla bütün odaların birbirleri ile bağlantısı vardı.Yapılan araştırmalar sonunda, bu yeraltı kentlerinde, Romalılardan kaçanHıristiyanların saklandığını tespit edildi.


Hıristiyanlar buralarda yaşamış olabilirler, ama kentleri yapmış olamazlar.Çünkü o dönemin bilinen mühendislik tekniği bu kentleri inşa edecek düzeydedeğildi.
“Tanrıların Arabaları” adlı kitabıyla bütün dünyada tanınan İsviçreliAraştırmacı Erich von Daniken 1982 yılında Türkiye’ye geldi. Kaymaklı ve Derinkuyu’daincelemeler yaptı. Daniken’e göre, bu yer altı kentleri havadan gelensaldırılardan korunmak için inşa edildi. Peki ama insanlara saldıranlarkimlerdi?


Daniken “Bunlar, bir zamanlar dünyayı idare etmiş uzaylılardı” diyor. İddiagerçekten çok ilginçtir. Çünkü Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerininbugünkü halini inceleyen mühendisler, buraların mükemmel sığınaklarolabileceğini ileri sürdüler. Hem de toplam 50.000 kişinin barınabileceği birsığınak!… Kaymaklı ve Derinkuyu köylüleri arasında yaygın bir amaç var. Onlar neDaniken’i tanıyorlar, ne de onun tarihi ve bilimi altüst eden ünlü tezlerini… Köylüler, dedelerinden duydukları, dedelerinin de dedelerinden duymuş olduklarıöyküleri anlatıyorlar.


Buna göre, çok eski zamanlarda bu topraklarda melekler yaşıyormuş. Bu meleklerburaya göklerden uçarak gelmişler. Ülkeyi çok beğenmişler ve yerleşmeye kararvermişler.
Fakat bir süre sonra göklerden başka ziyaretçiler de gelmiş. Bunlar kötücinlermiş ve amaçları iyi melekleri yok etmekmiş. Uzun zaman çarpışmışlar amamelekler kötü kuvvetli cinlerle baş edememişler. Onların etkilerinden korunmakiçin sihirle yer altı kentlerini yapmışlar ve dünyanın içine saklanmışlarmış. Melekler hâlâ saklanıyorlarmış. Köylüler onların bazı geceler nurdan ışıklarhalinde göğe yükseldiğini görüyorlarmış. Arkeologlar, Nevşehir bölgesinde henüz ortaya çıkarılamamış bir çok başkayer altı olduğunu tespit ettiler. Bu iddiaya göre, eğer bu doğruysa-Anadolu’nun altında bir yer altı ülkesi var demektir!…


Norveç’teki Dolsten mağaralarının yeraltından ve denizaltından İskoçya’ya kadaruzandığı iddia edilir. Ernst Betha’a göre, Güney Harz dağlarındaki bir girişİran’a kadar uzanmaktadır. Mısır’da yayınlanan “Bilinmeyen Dünyaya Giden Esrarlı Yol” adlı kitapta, GizePiramidi’nin altındaki sonsuz bir tünelden söz edilir. Bu tünel dünyanın içinekadar uzanmaktaydı. Bilim adamları, Batı Afrika’da Atlantik Okyanusunun altından geçen bir tünelgirişi keşfetmişlerdi. Moskova şehrinin altında Stalin tarafından yaptırılmış bir yer altı sistemivardır. Burası yüzbinlerce insanı barındırma kapasitesine sahip, askeri komutamerkezleri, tamirhaneleri, hastaneleri, mühimmat depoları ve demiryolları iletam bir yer altı kenti manzarası arz etmektedir. Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in caddelerinin 15 m. altında, bütün girişleribirbirine bağlı olan bir mağara şebekesi mevcuttur. Bu tip mağaralara Cordobave Parana gibi Arjantin şehirlerinin altında da rastlanmaktadır.


Newyork’ta yeraltında bulunan metronun yanında üçgen şeklindeki bir tünelsistemi mevcuttur. Diğer bir tünel sistemi ise, Manhattan’ın altındadır. Japon yazar Shun Akiba, “Teito Tokyo Kakusareta Chikamono Himitsu”(İmparatorluk Şehri Tokyo: Gizli Yer altı Şebekelerinin Sırrı) adlı kitabında(2002) Tokyo şehrinin altında bir yer altı şebekesi olduğunu iddia etmektedir.(Kaynak: The Japan Times, 1 Mart 2003) Macaristan’daki Eger şehri yakınlarında oldukça eski ve 60 km. uzunluğunda, yüksekbir teknoloji kullanılarak açıldığı sanılan tünelin kimler tarafından yapıldığıbilinmiyor. Afganistan’ın kuzeyinde, Atlantis’ten kaçabilen insanlar tarafından yapıldığıiddia edilen, tünel ve bunker harabeleri bugün bile görülmektedir. Efsanelerdeburalarda “Agarti” denmektedir.


ABD’li araştırmacı Dr. Ron Anjard “Pursuit Magazine”de yerlilerin efsanelerinideğerlendirdiği bir makalesinde (1978) ABD’de 44 adet yer altı şehri olduğunuiddia etmişti. Bu kabilelerden “Anjard” kabilesi, yer altı şehirleri ve onlarlailgili medeniyetler hakkındaki bilgilerini halen gizli tutmaktadır. 1895 yılında Kaliforniya’da bulunan Yosemit Vadisinde araştırma yapan bir grupbilim adamı, 2.50 m.boyunda bir kadın mumyası bulmuştu. Nevada’da bir insana ait dev bir uyluk kemiği bulunmuştu. Bu kemiğinbüyüklüğünden, o insanın 3 m.boyunda olduğu ortaya çıktı. J. C. Brown, 1904’de Cascade dağlarında (Wilson/Arizona yakınlarında) bulunanbir mağarada dev insan kemikleri buldu.
ABD’de Dr. R. F. Bruce, 1964 yılında, Colarado çölündeki Panamit Dağı’nıngüneyinde 80.000 yıl öncesine kadar uzanan eski bir medeniyete ait mağaralarsistemi buldu. Dr. Bruce’un buluntuları değerlendirmesine göre, buralardayaşayanlar 2.70-3.10 m.boyunda dev insanlardı!… Dr. Bruce bu insanların yok olan Mu imparatorluğundayaşamış olduklarını iddia etmişti. İddialara göre, 10 Nisan 1963’de Amerikan “Trasher” nükleer denizatlısı, denizaltındaki geçitleri ve mağaraları incelerken iz bırakmadan kaybolmuştu.


Kaliforniya’daki ünlü “Ölüler Vadisi”nin altında da yer altı olduğu iddiaedilmektedir. Buna benzer iddialar, Güneybatı Nevada, Grand Canyon vePennsylvania için de ileri sürülmüştür. Washington’daki ünlü “Beyaz Saray”ın altında da eski bir tünel sistemi olduğuiddia edilmektedir. Peru’daki Cuzco şehri yakınlarındaki devasa tünel sistemine giriş, bir grupbilim adamının 1923’de burada kaybolmasının arından polisçe kapatılmıştı. Tibet’te ve Keşmir’in kuzeydoğusundaki Karakurum’da yer altı şehirleri vardır.Bunlar “Taklamakan Altın şehirleri” diye anılırlar. “The East Caves of Syracuse” adıyla anılan Syracuse, New york’ta bir tünelsistemi mevcuttur. Bu tünel sisteminin girişi deniz tabanının altındadır veAmerika’nın doğu kıyısı ile İngiltere’yi birleştirmektedir.


Güney Almanya ve Avusturya’da rastlanılan esrarengiz mağaralar ve mağarasistemlerini burada belirtmeden geçemeyiz. Bunların yapay olması da başka birgariplik arzetmektedir. Çünkü bu mağaralar normal bir insan için oldukça basıkve dardır. Ayrıca Avusturya/Steirmarkt’da 1912 yılında bu mağaralarda yapılanbir araştırmada, küçük yapılı insanlara ait olduğu sanılan iskeletlerbulunmuştu. ABD’deki Salt Lake City’in altında çok eski zamanlardan kalma tüneller vekatakomb’lar ağı vardır. (U.S Public Law 100-691) ABD yasaları yer altı tesisleri ve mağaralarla ilgiliher türlü bilginin kamuoyundan gizli tutulmasını emretmektedir. Bu yasayla “İçDünya” ile ilgili her türlü bilgi kamuoyundan gizlenmektedir.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Bilinmeyen Yeraltı Konusunun Linki Direkt Link
Bilinmeyen Yeraltı Konusunun HTML Kodu HTML Link
Bilinmeyen Yeraltı Konusu BBCode Linki BBCode Link
Bilinmeyen Yeraltı Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DÜNYANIN BİLİNMEYEN TARİHİ DÜNYANIN UNUTULMUŞ TARİHİ ulas 0 2,845 26.07.2014, Saat: 23:56
Son Yorum: ulas
  ABD Yeraltı Üsleri ve Dünya Dışı Genetik Deneyler ulas 0 2,450 03.02.2014, Saat: 18:35
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Bilinmeyen Yeraltı indir, Bilinmeyen Yeraltı Videosu, Bilinmeyen Yeraltı online izle, Bilinmeyen Yeraltı Bedava indir, Bilinmeyen Yeraltı Yükle, Bilinmeyen Yeraltı Hakkında, Bilinmeyen Yeraltı nedir, Bilinmeyen Yeraltı Free indir, Bilinmeyen Yeraltı oyunu, Bilinmeyen Yeraltı download


Hızlı Menü: