default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 24.04.2018, 04:11


Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1092 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 6


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 19.01.2013, Saat: 02:44
İnsan beyni manyetik alanlar ile sürekli etkileşim içerisindedir ve hepimizyeryüzünün manyetik alanı içerisinde hareket etmekteyiz. Bir pusulanın farklıyerlerde aynı yönü göstermesi de yeryüzünün manyetik alanının varlığınıgöstermektedir. Yeryüzünün manyetik alanı yer zemininden çıkıp gökyüzüne kadardevam etmektedir ve uzayda dünyamızı çevrelemektedir.


Manyetik alanlarla etkileşime en güzel örneklerden birisi kuşların manyetikalanı hissetmesidir. Örneğin bazı kuşlar göç ederken sadece Güneş ve yıldızlarınkonumuna göre değil aynı zamanda Manyetik alanın yönüne göre de göç ederler.Bilimadamlarının yaptığı bazı deneylerde başının yan tarafına mıknatısyerleştirilen bazı kuşların yollarını şaşırdıkları gözlemlenmiştir. Çünkümıknatıs farklı bir manyetik alan oluşturur ve kuşun dünyadaki doğal manyetikalanı algılamasını zorlaştırır. Ayrıca uzay yolculuğu yapan astronotların dauzun süre Dünya manyetik alanından uzak kalmaları sonucunda bazı fizikselrahatsızlıklar yaşadıkları belirtilmektedir.


Manyetik alanların sadece şiddeti değil yönü de çok önemlidir. Yeryüzününmanyetik alanı az önce belirttiğimiz gibi dikey bileşeniyle atmosfere kadardevam etmektedir. Yapılan ölçümler bazı bölge veya şehirlerin manyetikalanlarının daha güçlü olduğunu göstermektedir. Mesela maden yataklarınınolduğu bölgeler veya bazı dağlar bu güçlü bölgelere örnektir. Güçlü manyetikalanları tespit etmek için özel ölçüm cihazları kullanmalısınız veyaJeofizikçilerin daha önce farklı bölgelerde yaptıkları manyetik ölçümleriincelemelisiniz. Ya da pusula türündeki aletlerin manyetik alandakihareketlerine bakarak tahmini fikir edinebilirsiniz fakat bu son yöntemle doğruölçümlere ulaşmak çok zordur. Manyetik alanların hangi bölgelerde daha yoğunolduğu hakkında hazırlanmış Manyetik Alan Haritaları vardır ve ayrıca MadenTetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün de hazırladığı haritalar bulunmaktadır.


Bazı bölgelerin yani mekanların beynimize ve ruhsal yapımıza daha güçlütesirleri olduğuna dair dini metinlerde örnekler de vardır. Mesela Hz.Yakupbulunduğu yerden Haran’a doğru yola çıkar ve güneş batıp gece olunca ordaki biralanda uyur. Başını o yerdeki taşlardan birisine yaslar ve uyur yani başınınaltına taş koyar. Hz.Yakup uykuya dalınca mucizevi rüyalar görmeye başlar fakatbunlar sıradan rüyalar değildirler. Hz.Yakup bu bölgede uyurken rüyasındayeryüzü üzerine bir merdiven dikildiğini ve başının göklere eriştiğinigörmüştür ve onda meleklerin inip çıktığını görmüştür. Hz.Yakup uyandığında bubölgenin çok özel olduğunu ve buranın göklerin bir kapısı olduğunu söylemiştir.Aslında uyku ve rüya konuları ruhsal boyuta geçiş ile çok yakından ilgilidir.


[b]Mesela bir Kur’an ayetinde:[/b]
Allah o canları öldükleri zaman alır; ölmeyenleri de uyuduklarında. Sonrahaklarında ölüm kararı verdiklerini alıkoyar, diğerlerini belirlenmiş birsüreye kadar salıverir. Şüphesiz ki bunda düşünecek bir kavim için delillervardır. (Zümer 42.ayet)


Gördüğünüz gibi ayette uykunun aynı zamanda ölüm hadisesi ile direkt bağlantılıolduğu vurgulanmaktadır. Dolayısıyla rüyalar sadece anlamsız görüntülerdenibaret değildir ruh boyutuyla da yakından ilgilidir.


Manyetik alanların uyku esnasında beyinle etkileşimine dair ilginç örneklerde mevcuttur. Mesela yoğun manyetik alanlarının olduğu bölgelerde uyuyan birkişi hayatında görmediği netlikte ve gerçeklikte düşler-rüyalar görebilir.Hatta günahlardan arınmış insanlar bu rüyaları doğaüstü hallere kadar taşıyabilir.


Gerçekten de manyetik alanların fiziksel ve ruhsal yapımıza etkileri olupolmadığını denemek isteyenler Uyku esnasında başlarına yakın bir yerde mıknatısbulundursunlar. Çünkü mıknatısların da manyetik alanları vardır ve bu dabeynimizi yakın mesafede etkiler. Büyük bir mıknatıs bulmak biraz zor olabilir.Fakat müzik hoparlörlerinin içinde yani teyplerde sesin geldiği kolonlarıniçerisinde büyük mıknatıslar bulunur. Dolayısıyla uyku esnasında herhangi birhoparlörü de başınıza yakın tutarak bunu deneyebilirsiniz. (Teyp veyaHoparlörün elektriğe bağlı olmasına gerek yok kapalı olsun. Yani ses gelmesinegerek yok teyp çalışmasın) Ayrıca mıknatısın yani hoparlörün başa göreuzaklığı, yönü ve açısı da önemlidir (Sağ,Sol,Düz,Ters,Uzak,Yakın v.s ) Farklıdenemeler yaparak yani hoparlörün yönünü ve uzaklığını değiştirerek en uygunaçıyı ve hoparlörün yerini farklı uyku denemeleri yaparak belirleyin. Fakatbunu sürekli denemek sağlığa zararlı olabilir o nedenle sadece birkaç defadeneme maksadıyla mıknatıs kullanabilirsiniz. (7-8 defa mıknatıs kullanmanın dabir zararı olmaz)


Nitekim asıl önemli olan yer zemininin yani Doğal Manyetik alanın yoğunolduğu alanları tespit edebilmenizdir. Başta da değindiğimiz gibi doğalmanyetik alanlar yer zemininden çıkıp atmosfere kadar devam etmektedir yaniuzaya kadar ulaşmaktadır. (Mıknatıs sadece deneme içindir fazla kullanmayınızzararlı olabilir) Elektromanyetik alanlar Manyetik alanlardan farklıdır. Meselacep telefonlarından elektromanyetik dalgalar yayılır ve sağlığa zararlı olupolmadığı halen tartışılmaktadır. Fakat manyetik alanların (bizim başından beribahsettiğimiz manyetik alanların) sağlığa zararlı olduğuna dair bilimsel birbulgu yoktur.(Bizim bahsettiğimiz manyetik alana Statik yani durgun Manyetikalan da denilir) Mesela birçok hastanede MR dediğimiz Manyetik Rezonanscihazları kullanılmaktadır ve bu cihazlarda çok güçlü manyetik alanlarbulunmaktadır. Sağlığa zararlı olsaydı bu cihazlar günümüz hastanelerindekullanılmazdı. Fakat dediğimiz gibi diğeri yani Elektromanyetik alanlar zararlıolabilir.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar Konusunun Linki Direkt Link
Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar Konusunun HTML Kodu HTML Link
Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar Konusu BBCode Linki BBCode Link
Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar indir, Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar Videosu, Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar online izle, Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar Bedava indir, Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar Yükle, Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar Hakkında, Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar nedir, Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar Free indir, Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar oyunu, Beyinin Gizli Güçleri ve Manyetik Alanlar download


Hızlı Menü:


İletişim | Şimdi Değişme Zamanı Eğitim Ve Koçluk | Yukarı Git | Arşiv | RSS | Sitemap