default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 24.07.2019, 05:39


Barbados Adası’ndaki Tabutlar

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1493 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 01:10
Olaylar 1807 -1820 tarihleri arasında meydana geldi.
Batı Hint adalarındaki Barbados adalarında, Christ kilisesinin güzel birmezarlığı vardı, Barbados’un zenginlerinin aile mezarları bulunurdu.
1807 Temmuz’unda Bayan Thomasina Goddard’ın cesedi basit, ahşap bir tabutlamezar odasının en üst katına konuldu. Daha sonra, delilik, intihar ve cinayetgibi kötü şöhrete sahip Chase ailesi kondu. Ailenin reisi kötü biriydi,kölelerine karşı öyle zalimdi ki, adamı ölümle tehdit ederlerdi.

22 Şubat 1808′de bebek Mary öldü, büyük ihtimalle babası, bebeği kızgın biranında öldürmüştü! Zavallı bebek, ağır, metal bir tabutla mezara kondu.
Birkaç ay sonra, ailenin delikanlısı, tuhaflığıyla bilinen Dorcas, kendinibahçedeki bir dolaba kilitleyip, havasızlıktan öldü. O da aynı mezara kondu.Dış kapıya geldiklerinde, iki zenci kapıyı açtı, ağıtlar yakarak tabututaşıyanlar onu takip ettiler, taş basamaklara yöneldiler, sadece el fenerininışığı vardı, mezarın iç kapısı açıldı ve herkes korkuyla bağırdı. BebekChase’in tabutu, konulduğu yerin tam karşısında ve baş kısmı yukarıda olarak,dik duruyordu! Ağıt yakanlar, tabutu düzelttiler, ve Dorcas’ı kızkardeşininyanına koydular. Bir ay sonra, albay Chase kendini öldürdü. O da aynı mezarlığakondu.

8 yıl sonra, Chase’lerden olan bir çocuk öldü ve mezarlığa getirildi. Bu süreiçinde, menteşeler paslanmıştı, kapıyı iki zenci ancak açabildi, içeri girenlerkorkuyla kala kaldılar! Bayan Goddard’ın tabutu normal yerindeydi ama Chaseailesinin tabutları ortalığa saçılmıştı! Bu çok tuhaftı zira her birini dörtkişi anca kaldırabiliyordu!

Bir ay sonra, mezarlığa çiçek koyan bir kadın ‘çatırtı’ sesleri ve ‘inliyenbirinin sesi’ni duydu. Kadının atının ağzından korkudan köpükler gelmeyebaşladı ve sonradan veterinerde tedavi görmek zorunda kaldı. Ertesi Pazar,kilisenin dışında bağlı duran atlar, korkuyla dörtnala tepeler kaçmayabaşladılar, ve oradan da denize, ölüme atladılar!
Mezarlığın adı gittikçe kötüye çıkıyordu. Sırada Samuel Brewster’in cenazesivardı, kimi Küba, kimi Haiti’den gelen, 1000 kişilik kalabalık bir cenazeydi.Şiddetli bir fırtına vardı ve dört zenci köle, kurşun tabutu taşıyorlardı ki,yine, insanın kanını donduran aynı manzarayla karşılaştılar, tabutlar yineortalığa saçılmıştı.

Bu noktada, işe adanın valisi Lord Combermere, karıştı, sonraki cenazeyebizzat katıldı, bu hani tabutunun yeri hiç bozulmayan Thomasino Goddard’ın kızıThomasino Clarke’ın cenazesiydi. Vali, mezarlıkta bir yeraltı dehlizi olupolmadığına baktı (ki, hiç yoktu), adamlara, yeni tabutu getirmeden önce, tersçevrilmiş tabutları düzeltmelerini emretti, sonra zemini ince kumla kaplattı vekapıya yeni bir kilit taktırdı. Son olarak kapı, alçıyla mühürlendi, vali veadamları alçı ıslakken, yüzüklerini iz bırakacak şekilde bastırdılar.

18 Nisan 1820′de güneşli bir günde, vali son kez mezarı açtı. Kapıdaki mühürbozulmamıştı. Ustalar alçıyı kırdılar, ama kapıyı ancak biriki santimaçabildiler çünkü kapıya bir şey dayanıyordu, zorlayınca kapı açıldı, ağır bircisim basamaklara çarparak düştü, tabii ki bu bir tabuttu. Mezaragirdiklerinde, Dorcas Chase’e ait bir kol kemiği gördüler, tabutun kenarından dışarısarkmıştı. Bayan Goddard’ın tabutu dahil, bütün tabutlar yine rastgeleyerdeydi, vali pes etti. Cenazeyi başka bir yere gömdürdü.
Londra Bilim Müzesi ve Fizik Araştırmaları Derneği’nden araştırmacılar olayıaraştırdılar ama hiçbir cevap bulunamadı.

Tabutlar, yer hareketlerinden dolayı devriliyor olamazdı çünkü mezar bir mercanyatağına yaslanıyordu, giriş kapısından başka hiçbir yeraltı dehlizi yoktu,kapıdaki mühür bozulmadığına göre, birinin gizlice içeri girmesi imkansızdı,mezara konulan mücevherlere dokunulmamıştı, dolayısıyla mezar hırsızlarının işide değildi. Elliot mezarlığı bir daha asla kullanılmadı.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Barbados Adası’ndaki Tabutlar Konusunun Linki Direkt Link
Barbados Adası’ndaki Tabutlar Konusunun HTML Kodu HTML Link
Barbados Adası’ndaki Tabutlar Konusu BBCode Linki BBCode Link
Barbados Adası’ndaki Tabutlar Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Barbados Adası’ndaki Tabutlar indir, Barbados Adası’ndaki Tabutlar Videosu, Barbados Adası’ndaki Tabutlar online izle, Barbados Adası’ndaki Tabutlar Bedava indir, Barbados Adası’ndaki Tabutlar Yükle, Barbados Adası’ndaki Tabutlar Hakkında, Barbados Adası’ndaki Tabutlar nedir, Barbados Adası’ndaki Tabutlar Free indir, Barbados Adası’ndaki Tabutlar oyunu, Barbados Adası’ndaki Tabutlar download


Hızlı Menü: