default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 10.08.2022, 08:59


Atlantis ve Devler

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 2232 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 19.01.2013, Saat: 04:09
Buhari’nin naklettiği bir hadise göre Hz.Adem’in boyu 60 zira idi. Aynırivayette insanların boylarının gittikçe kısaldığı da anlatılmaktadır. Burivayete göre Hz.Adem’in boyu 40 m. civarında idi. Hz.Nuh tufandan önce 950 sene tebliğgörevini yürüttüğü Kuran’da açık bir şekilde ifade edilmektedir. Seylanadasında Müslümanların Adammala, “Adem Dağı” adını verdikleri, Portekizlilerinde “Picoli Adama” dedikleri çok meşhur bir dağ mevcuttur. İnsanoğlunun atasınıncennetten “inişi” sırasında ilk defa buraya basmış olduğu rivayet edilir.Kocaman bir sağ ayak izi kayanın zirvesinde hep görülmektedir. Bu izinbüyüklüğü için batılı bir seyyah, “Beş ayak üç parmak uzunluğunda ve iki ayakbeş parmak ile iki ayak parmağı genişliğinde az derince bir çukur” demektedir.İslami rivayetlerde Hz.Adem’e atfedilen devasa boy ile orantılı olmuş olsagerek. Çünkü bu rivayetlere göre Hz.Adem’in boyu o zaman o halde idi ki, başıgöğe değiyor ve diğer ile denize basıyordu. Anadolu’da da birçok yerde devmezarları bulunmaktadır.


İstanbul’da Beykoz’da Yuşa Tepesi’nde bulunan bir mezarda, Yuşa Hazretleriadlı bir evliyanın yattığına inanılmaktadır. Mezar, 17 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğindedir.Eğer açılıp incelenirse içinden dev bir iskeletin çıkması çok doğaldır.Kadadokya bölgesinde, yani Nevşehir, Kırşehir ve Göreme civarında bu tür devevliya mezarları vardır. Ayrıca mitolojisinin devleri olan Titanları daunutmamak gerekir. M.Ö. 440’da yaşayan Empadokles Sicilya adasında devlerinyaşadığından söz eder. 14. yüzyılda yazar Boccacio, yine Sicilya’da birmağarada bulunan 10 metrelik bir dev iskeletinden söz ediyordu. 1577’deİsviçre’de 6 m.’likiskelet bulundu. Yine 1500’lerde Meksika fatihi Cortez, İspanya Kralı’naMeksika’dan getirdiği dev kemiklerini göstermişti.


Bir diğer kaşif, ünlü Macellan, 1520’de iki devle karşılaştı, başının onunbeline geldiği söylüyordu. Keşifler çağında daha birçok ünlü gezgin, devlerdensöz ettiler. 19702’lerde bir Alman bilim adamı 350000 yıl önce dev bir insanırkının yaşadığını ve bilimsel açıdan bunun yakında kanıtlanacağını söylüyordu.
Grekler’de, İskandinavlar’da, Mayalar’da ve İnkalar’da ilk yaratılan ırkın,devler ırkı olduğuna ilişkin ortak bir inanç vardır. Meksika Toltekleri’ninkozmogonik inançlarında bir dizi depremden sonra nesilleri yeryüzünden silinmişolan “Kinamet Devleri”nden söz edilmektedir. Kuzey Cermen efsanelerindenEda’larda Niflheim(1) ve “Buzul Devlerinin” kuzeyde olduğu kabul edilir.Edalar’da, Hymir’in ataları olduğu, “Devler Soyu”nun Ases’ten (İskandinaviyilik tanrılarından) daha eski bir geçmişe sahip olarak görünmeleri ileHindular’da Asura’lar ile Deva’lardan daha eski kabul edilmeleri arasında birilişkisellik vardır. Bir yoruma göre, “Devler” soyunun bir kadınlabirleşmesinden, semavi Ases’in doğmasıyla yarı-tanrısal bir çağ başlamış vebunlar “Devlerle” savaşa tutuşarak önce onları yenmişler, daha sonraları,savaşçı olmaktan ziyade barışçı olan kutsal soy Wanen’lerle birleşen “Devler”tarafından mağlup edilmişlerdi.


Devlerden söz eden önemli kaynaklardan biri de Tevrat’tır. Eski Ahidin “Tekvin”bölümünde, “Yeryüzünde Nefilim (Devler) vardı, bunlar eski zamandan (Atlantisliler)zorbalar, şöhretli adamlardı” denmektedir. Tevrat’ta ismi geçen Filistinli(Gittit’li) dev Golyat’ın boyu 2,74 m. idi. Golyat “Gath” isimli bir Filistin şehrindengeliyordu. Tevrat’ta Golyat’tan başka, Bashan kralı “Og”dan da söz edilir. Og’unboyu ise 3,96 m.idi. Og, bir devler ırkı olan “Rafait”lerin sonuncusu idi. Tevrat’takireferanslar onun “Rafa” kökenli bir grup dev’den biri olduğundan söz eder.Ammonit’ler bu halk’a “Zamzummim” diyorlardı ki, bu çabuk ve anlaşılmaz sözanlamındaydı. Gerçekten de devlerin konuşmaları diğer insanlar tarafındananlaşılmıyordu. Tevrat’taki “Rafait” kelimesi de ölüm, güçsüzlük ve ölümünçaresizliği anlamına gelmekteydi.


Orta Amerika’da bir zamanlar yaşamış olan “Olmekler” de zenci devlerdi.Olmekler, diğer bir dev grubu olan “Tiwanakanlar” ile birlikte Peru’daki devasayapılarda kullanılan köle devlerdi. Tevrat’ta Refait’lerden başka bir grupdevden daha söz edilir ki, bunlar da “Anakim”lerdi.(2) Anakimler Rafait’lergibi, Kenan ülkesinin dağlık ülkesinin dağlık bölgesinde yaşıyorlardı.Tevrat’taki ifadelerden anlaşıldığına göre, M.Ö. 1300 yıllarında devlerin neslitükenmişti. Heredot, diyotorus Sicilus, Homeros, Pliny, Plutarch vePhilostratus gibi antik tarihçileri, çağlar önce ölmüş olan devlerdenbazılarının iskeletlerini bizzat görmüş olduklarından söz etmişlerdi.


Efsanevi Atlantisliler de kendi dördüncü alt ırklarının ortalarına doğrufiziki güzelliklerinin ve güçlerinin zirvesine ulaşmış olan “devler” idi.Tibetli Bilgilerin Dzyan kitabında “Atlantisliler kendi fizik bedenlerininbüyülüğünde olan 8m. boyunda dev heykeller inşa ettiler” diye yazmaktadır.Dzyan kitabının “Himalaya ötesi bölgede” ortaya çıktığı ileri sürülür. Buönemli gizli öğreti, başlangıçtan beri var olan “Kadim Kelamı”, yaratılışformülünü vermekte kalmazi beşeriyetin milyonlarca yıllık evrimini de belirlibölümlerden anlatır. Bu bölümler içerisinde “Devler ırkı”ndan dabahsedilmektedir. Dzyan kitabının, yaklaşık bir asır önce, Güney Tibet’te,Himalayalar’daki bir inziva yerinde, ünlü Rus medyum Madam Blavatsky tarafındangün ışığına çıkarıldığı iddia edilmektedir. M. Blavatsky “Gizli Öğreti” adınıverdiği bu gizemci (Okült) öğretiye göre, dünyamızda muhtelif kök ırklaryaşamıştı. Okült öğretiye göre, “Round” denilen her büyük dünya devresinde 7kök ırk yaşar ve her kök ırk da 7 alt ırka ayrılır. Şu anda 4. Round’dabulunmaktayız 


Madam Blavatsky’in “Kök Irklar” doktrini şöyle özetlenebilir.


[b]1)[/b] İlk kök ırk, metafizik düzeyde, yani astral düzeyde varolmuştu.


[b]2)[/b] İkinci kök, fiziksel bedenlere sahip olmamasına rağmen, Grönland’da fizikselbir yurda sahiptiler.


[b]3)[/b] Üçüncü kök ırkı Lemuryalılar, yani Lemurya kıtasında meskun olan insanlaroluşturuyorlardı. Lemura, bugünkü Hint Okyanusu ile
Avustralya arasında bir yerde idi. İlk Lemuryalılar, bir çeşit maymunabenzeyen denizanaları idi ve daha sonra bunların alt ırklarından kahverengiderili ve 4,57 m.uzunluğunda dev insan ırk türemişti. Kötü yollara düşen Lemuryalılar, yüksektanrılara yakardılar ve bunun sonucunda “Bilge Yılanlar” ve “Işık Ejderhaları”dünyaya geldiler.
Bunların neslinden gelen “İlahi Krallar” insanlara bilimi öğrettiler.Venüs’ten gelen bu “İlahi Krallar” Lemuryalılara ölümsüzlük ve kişiselreenkarasyonu öğrettiler. Ayrıca insanlara tarımı ve metalleri işlemesini deyine bu krallar öğretmişlerdi.


[b]4)[/b] Dördüncü kök ırk, 70 milyon yıl önce, sürüngenler çağının sona ermesindensonra ortaya çıkan Atlantislilerdi. İlk Atlantisli alt ırk olan Rmoahal’ler 3,66 m. uzunluğunda ve siyahderili devler idiler. Bunların soyundan gelenler Taş devrinin ünlü “Cro Magnon”insanını oluşturdular. İkinci Atlantisli alt ırk, Tluatlis, kırmızı derili birhalktı. Üçüncü Atlantisli alt ırk ise, üstün insan üstadları tarafındanyönetilen Toltek’lerdi. Dördüncü alt ırk, Çobi çölünde büyük bir medeniyeti kuransavaşçı Asyalı Turan’lılardı(Türklerdi). Bunların bazıları Meksika’ya giderekAztek, Maya ve İnka kültürlerinin oluşmasında önemli bir rol oynadılar. Beşincialt ırk Sami’lerdi. (Bugünkü Sami’lerle karıştırılmaması gerekir). Altıncı altırk Akatlı’lardı. Bask’lar Akatlı’ların uzak akrabaları idiler. Yedinci altırk, bugünkü Çinli’lerin ve Asya’ya göç eden yüksek bir kültür düzeyine sahipTuranlıların oluşturduğu Moğol ırkı idi.


[b]5) [/b]Beşinci ve son kök Ayranlardı ve bunlar Sami’lerden türemişlerdi (BugünküSamiler değil!!). Aryanlşar göze çarpan entelektüel güçlere sahiptiler ve“İlahi Öğretmenlerin” rehberliğinde spiritüel bakımdan en gelişmiş olanlarıAsya’ya göç etmişlerdi. Atlantis’in tedrici batışı sırasında bütün altırklardan sağ kalanlar, dünyanın birçok bölgesine göç ederek kültürlerini debirlikte taşıdılar. Ayrıca bunların içlerinden seçilenler ise, kuzeydengöçederek Beşinci kök ırkı, yani Ayranları başlattılar. Ana Atlantis kıtasıMiyosen devrinde yok olduktan sonra, bir zamanların büyük Atlantisinin Pitosendevrine ait kısımları da tedricen batmaya başladı. Bu sırada başka kıtalaryüzeye çıkmaya başlamıştı. Aryan ırkının Beşinci kök ırk ilk kez ortayaçıkışından, Eflatunun bahsettiği küçük Atlantis adasının sulara gömülüşünekadar, Aryan ırkları, ilk dev insanların neslinden gelenlerle sürekli olaraksavaştılar. Bu savaş, hemen hemen günümüzden 5000 yıl önce başlayan Kali Yuga(Son Adem ile başlatılan dönem)dan önce gelen çağın kapanışına kadar sürdü.Hindistan tarihinin ünlü Mahabbarata savaşı işte buydu.(3)


Teozofi öğretisine göre, Atlantis ırkları ile bizler arasında ortakgörüntüler mevcuttur. Mısır’ın 3. alt ırkı ile bizler arasında da benzerliklermevcuttur. Bizler büyük eski ırkların yani Lemurya’nın, Atlantis’in ve tufansonrası büyük ırkların Turan torunlarıyız. Yine Teozofi öğretisine göre,hızlandırılmış tekamül seyri şeması konik şekilde bir yay gibi, tabanda geniş,zirvede ise nokta haline gelen bir yay gibi çizilebilir. Tekamülümüz esnasındabizden önceki ırkların etkisi altındayız. Bunu şöyle açıklayabiliriz:


[b]1)[/b] Hint ırkı gelecekteki 7. ırk (ruh-insanlar) ile kesişecektir.


[b]2)[/b] İran ırkı gelecekteki 6. ırk (Seçilmişler-Tanrı Erleri) ile kesişecektir.


[b]3)[/b] Mısır-Kalde ırkı, 5.ırk (Bizimki) ile kesişmektedir.


[b]4)[/b] Grek-Latin ırkı, bizlerin, yani envölüsyon (düşüş) perdesini kapayıp 7. kökırk nihayetinde gerçekleşecek olan dünyanın sona ermesinden önce evolüsyona(yükseliş, tekamül) kurtuluşa doğru tırmanmaya başlayacak olan 5. ırk’ın ilkgüçte birlik döneminde etkili olmuştur.


Beşinci Kök Irk’ın sona ermekte oluşu ve envolüsyondan (düşüş) evolüsyonageçiş noktasına bulunmanın bir icabı olarak bizler, yani günümüz insanlığı tambir gerileme içindeyiz. İçine dalmış olduğumuz şeytan kazanından bir diğerırkın, yani 6. ırkın (Tanrı Erlerinin) mayası çıkacaktır.
“Altın Çağı” yaşayacak olan ırk bizler değil, 6. ırk’a mensup insanlarolacaktır. 20. yüzyıl insanının bedensel ve pisişik yapısı, ruhsal görüşeyeniden kavuşmasını engelleyecek derecede yoğundur. İşte bu yüzden 5. ırk büyükdoğal afetlere maruz kalacak ve sonunda sarı ırkın istilasına uğrayacaktır veher ırkın sonuna damgasını vuran tufan, bir kez daha dünyayı temizleyecektir.Bu, tüm toplulukların kutsal kitaplarında yazılıdır.


[b]Blavatsky[/b]
Blavatsky’in Teozofisi’ne göre, “Gizli Üstadlar” veya “Nezaretçiler”Aryan’lardı. Hitlerin 3. Reich’ının milliyetçi programında Aryan ırkı, evriminen üst basamağındaki ırk olarak tanıtılıyordu. Nazilerin Teozofi yorumuna göre,Yahudiler Sami kökenli olmakla beraber, 4. ve 5. kök ırkların anormal ve gayri bağlantıları(Bu ırkların dejenere olmuş karışımları) olarak görülüyorlardı. Hitlerdöneminin inançlarını ortaya koyan insanların kökeni ile ilgili en önemlikitaplardan biri de Edgar Dacque’ın “Urwelt Sage und Menscheit” (İlk DünyaEfsanesi ve İnsanlık) adlı kitabıdır. Dacque 1878’de doğmuştu ve MünihÜniversitesi’nde Tarih öncesi Profesörü idi. Dacque, Blavatsky’in bir hayranıve okültistti. Yukarda adı geçen kitabında ki, 1924’de basılmıştı, tarih öncesiOrtodoks görüşü, okült bakış açısıyla bağdaşılmıştı. Hitler’in gençlik devrininarka planına baktığımız zaman, onun “Yeni Tapınakçılar” örgütünün muhtemel birüyesi olduğuna inanıyorum. Tapınakçıların arındaki gizli güç aslında“Illuminati” mi idi?
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Atlantis ve Devler Konusunun Linki Direkt Link
Atlantis ve Devler Konusunun HTML Kodu HTML Link
Atlantis ve Devler Konusu BBCode Linki BBCode Link
Atlantis ve Devler Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin ‘Kayıp şehir Atlantis’ bulundu mu? ulas 0 2,385 19.01.2013, Saat: 04:14
Son Yorum: ulas
Big Grin Atlantis’in İzinde ulas 0 2,299 19.01.2013, Saat: 04:13
Son Yorum: ulas
Big Grin Atlantis Efsanesi ve Kafkasya ile İlişkisi ulas 0 2,320 19.01.2013, Saat: 04:11
Son Yorum: ulas
Big Grin Atlantis ve Ademoğulları ulas 0 2,025 19.01.2013, Saat: 04:10
Son Yorum: ulas
Big Grin Atlantis’in Bilimsel Kanıtları ulas 0 2,631 19.01.2013, Saat: 04:08
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Atlantis ve Devler indir, Atlantis ve Devler Videosu, Atlantis ve Devler online izle, Atlantis ve Devler Bedava indir, Atlantis ve Devler Yükle, Atlantis ve Devler Hakkında, Atlantis ve Devler nedir, Atlantis ve Devler Free indir, Atlantis ve Devler oyunu, Atlantis ve Devler download


Hızlı Menü: