default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 17.09.2021, 22:44


Astral Alem Ve Kademeleri

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 5945 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 21:42
Astral alemde 7 seviye vardır, bunların herbiri öncekinden daha az maddi ve daha incedir. Bu durumda insan arzu edilen yaşam şekline ve zihinsel ve spiritüel gelişimine uygun bir seçim yaparak istediği kademeye çıkıp orda eğitimine devam edebilir.


[u][b]Birinci seviye[/b][/u] (Araf olarak da adlandırılır) Bu bölümde ölüm sonrası karışık düşüncelerin temizlenmesi ve düşünsel gelişme sağlanır. Fizik dünyada yetersiz bilgi almış ve bilinçi yeterince gelişmemiş olan insanların, ölümü, hayatın sonu ve kötü bir olay olarak algılar ve bu durum olduğunda çok karışık düşüncelere sahip olurlar, tam olarak ne olduğunu anlayamaz ve bundan korku ve izdırap çeker. Bu seviye Astral alemin en yoğun bölümüdür ve fizik dünyada ne varsa herşey çevremizdedir. Bu fizik dünyaya benzerlik ve rehber varlıklar yardımıyla bakış açısının değişmesi sağlanır, yani, insan görmeye başlar. Bir dersi sadece bir kez öğrenmemiz gerekir çünkü bu bilgiler ¤¤¤¤¤¤¤un alt kademelerinde tam olarak farkında olmasak da kozal bedenin “Bilgi Haznesinde” toplanır ve bunun sonucunda karakterin değişmesi nedeniyle gelecekte birçok dertten ve hatadan uzak durulur.


[u][b]İkinci seviye[/b][/u] Araftan biraz daha az maddidir. Ancak, yine alt düzeydeki bilgi ve deneyim sahibi olan insanların eğitilmesi için olup gelişmiş ve belirli bir spiritüel görgüsü olan bir insan için şartlar pek de uygun değildir.


[u][b]Üçüncü Seviye[/b][/u] Yaratıcı bireylerin (sanatçı ve bilim adamları) bulunduğu ilk bölümün en altıdır.


[u][b]Dördüncü seviye[/b][/u] Üçüncü seviyenin devamı gibidir, düzeyi daha yüksektir. Burada artık fizik faaliyetlerden çok düşünsel faaliyetlere rastlanır. Mental alemin özelliği olmasına rağmen sözle ifade edilmeden sohbetler yürütülebilinir. Artık insanın belli bir gelişme gösterdiği görme’nin farklılaştığı bir alandır. Dolayesi ile insan kendine yabancı geliyor diye bir fikri hiç bir zaman red etmemeli, aksine bu fikirden kendine sonuçlar çıkarmalıdır.


[u][b]Beşinci seviye[/b][/u] Meditasyon yaparak insanlara yardım edebileceğine inanan mistikler ve belli bir dini inanca veya doğmaya bağlanıp ilerleyebileceğine inanan kişiler bulunur. Dinsel içerikleri insanların yararına kullananların her ne kadar tam gerçek bilgiye ulaşamamış olsalar da bu dinsel öğretiler gelişmelerine yardımcı olur, yeter ki insanlara karşı suç işlemesinler. Buradaki eğitim devam ettiği için zaten bunlar da sitemi anlamaya başlarlar.


[u][b]Altıncı seviye[/b][/u] Beşinci seviyenin devamı gibidir, daha yüksek düzeyde olup burada oluşturulan insanlara yararlı fikirler fizik dünyadaki insanların beyinlerine zerk edilir (ilham yoluyla) ve dünyada yeni fikir ve yöntemler geliştirilimesine sebep olur.


[u][b]Yedinci seviye[/b][/u] Astral alemdeki yaşamları sona eren ve Mental seviyeye geçmeleri gereken insanların ve evrim yolundaki ilerlemenin inzivaya çekilemek suretiyle olacağına inananların bulunduğu seviyedir. Bu seviyeye çıkan insanlara “rehber varlıklar” Astral alemi terketmek üzere olanlara bu “ikinci ölümü” anlatmak ve Mental aleme hazırlamak ve yardımcı olmak için bulunurlar. Astral seviyede başka deneyimler edinmesine gerek kalmadığı zaman Astral beden terkedilir. Bu ve bundan önceki yaşamda gerçekleştirilen zihni çalışmaları pekiştirmek ve bunları önceki tüm yaşamları temsil eden “Bilgi Haznesine” katarak Mental aleme geçilir.


[b]Mental Alem[/b]
Mental alemdeki olup bitenlerle fizik dünyada olup bitenler arasında benzerlik bulmak ve bunları kıyaslamak çok zordur. Mental alemdeki herşey “düşünce” ile ilgili olduğundan fizik yaşamdan son derece farklıdır. Buradaki madde düşünce yoluyla yaratılır ve bir önceki seviye olan Astraldakinden daha da incedir. Mental beden bireyin düşünce formudur ve düşünceler Mental alemin tek gerçekleridir. Buraya geçen insan bilinç seviyesine ençok uyan bir kademeye geçer ve benliğin daimi yurdu olan Kozal seviyeye geçecek bilgiye ulaşana kadar burada kalır.


[b]Kozal Alem[/b]
Bir insanın sahip olduğu yegane daimi bedene burada bürünür. İnsan bu bedene bireyselleşerek hayvanlar alemini terkettiği ve bağımsız bir beşeri varlık haline geldiği zamandan beri sahiptir. Kozal bedene “Bilgi Haznesi” de denir, insanın en son enkarnasyonunda biriktirdiği deneyim ve bilgiler buraya eklenerek her yaşamda gelişir. Kozal alem “ego” nun doğal ortamıdır ve daha alt seviyelerdeki enkarnasyonlar esnasında burada kalır. Enkarnasyon esnasında “ego” nun yalnızca bir parçası daha alt seviyelerde enkarne olur ve bu süreç tekrar doğma zorunluluğunun sona erdiği, gerekli bilgi ve deneyimleri kazandığı zaman sona erer. Don Juan’ın Nagual; duygular, varlıklar ve özlerin barışcıl ve değişmeden sonsuza dek salındığı yerdir tanımlaması Kozal elemi tarif ediyor gibidir, sonra yaşam tutkalı birkaçını yapıştırır ve ortaya bir varlık çıkar, açıklaması ise re-enkarnayonun açık bir ifadesi gibidir.


Evrimleşmiş bir insan Bilgi haznesine istediği zaman bağlantı kurabilir ve geçmiş yaşamlarının deneyimlerini fizik veya diğer alt seviyelere çekebilir.


Kozal alemde insan geçmiş yaşamlarının tüm kayıtlarını görebilir, böylece yapılan hataları ve bunların sonuçlarını açık olarak anlar. Gelecekteki bir yaşamda benzer sorunlarla ilgili kararlar alınacağında bu “Bilgi Haznesi” ne başvurarak benzer hataların yapılması önlenir, bunu biz “vicdan sesi” olarak tanımlayabiliriz.


Kozal seviyeden re-enkarne olmak için fizik dünyaya inmek durumunda olan insanın alt seviyelerdeki bedenleri taşıması gerekir, Kozal bedeni çıplak “ego” olarak tanımlarsak Mental beden gömlek, Astral beden ceket ve fizik beden palto gibidir, dolayisi ile fizik dünyada insan tüm bu üst bedenleri de taşır ama çok azı bunun bilincindedir ve daha da azı bu bedenlerin yeteneklerini kullanabilmektedir. Mental ve Astral bedenler bir önceki yaşamımızdaki bedenlerin benzeridir, bir tek farkla ki son yaşamda edinilen bilgi ve deneyimlerin sonuçlarını da ihtiva ederler, zaten evrimleşmek de budur. Tabiidir ki o ana kadar üstünde çalışılmayan konular hakkında bilgi yoktur veya eksiktir, zaten onun içindir ki insan re-enkarne olmak ihtiyacındadır. Diğer kademelerin aksine Fizik bedenin bir önceki yaşamdakinden daha iyi olma gibi bir gereği ve sonucu yoktur, burdaki bedenin yapılacak çalışma ve edinilecek bilgilere uygun bir şekilde tekrar oluşması gerekmektedir.


İnsan fizik dünyaya geri döndüğünde daha önceki yaşamlarında öğrendiği bilgi ve deneyimlerden başka bir varlığı olmayan bir çocuk olarak gelir. “Yüksek Benliği” tarafından “Bilgi Haznesinde” depolanan bu bilgiler evrimleştikçe fizik seviyeye indirmeye daha yetenekli olur. Ancak, hatalarından arınmış olarak doğan insanın aynı arzulara ve işlediği suçlara yenik düşme ihtimali de mevcuttur, yani her eylem serbest iradenin sonucudur.


Kozal alemden sonra bir üst aleme geçmek insanın pek çok re-enkarnasyon geçirip bu alemlerde olabilecek tüm bilgileri tamamen öğrendikten sonra mümkün olabilecektir ki bu oldukça az varığa nasip olan bir durumdur. Aslında nihai amaç budur ve buna “[b]Bilgi İnsanı[/b]” deriz
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Astral Alem Ve Kademeleri Konusunun Linki Direkt Link
Astral Alem Ve Kademeleri Konusunun HTML Kodu HTML Link
Astral Alem Ve Kademeleri Konusu BBCode Linki BBCode Link
Astral Alem Ve Kademeleri Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Musical tone associated with astral travel? johntimber 0 1,007 24.07.2018, Saat: 17:36
Son Yorum: johntimber
Wink Astral Seyahat Nedir? ulas 0 2,707 18.01.2013, Saat: 21:54
Son Yorum: ulas
Wink Astral Seyahat Tekniklerine Giriş ulas 0 2,398 18.01.2013, Saat: 21:53
Son Yorum: ulas
  Astral Seyahat Teknikleri 4. Bölüm ulas 0 2,223 18.01.2013, Saat: 21:52
Son Yorum: ulas
Wink Astral Seyahat Teknikleri 3. Bölüm ulas 0 2,593 18.01.2013, Saat: 21:51
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Astral Alem Ve Kademeleri indir, Astral Alem Ve Kademeleri Videosu, Astral Alem Ve Kademeleri online izle, Astral Alem Ve Kademeleri Bedava indir, Astral Alem Ve Kademeleri Yükle, Astral Alem Ve Kademeleri Hakkında, Astral Alem Ve Kademeleri nedir, Astral Alem Ve Kademeleri Free indir, Astral Alem Ve Kademeleri oyunu, Astral Alem Ve Kademeleri download


Hızlı Menü: