default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 29.05.2022, 07:45


Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1297 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 20:22
[b]Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi[/b]
Bu cümlenin temelindeki düşünce, dünyamızın çok uzak geçmişte. başka birdünyanın canlıları tarafından ziyaret edildiğidir. Böyle bir şeyi nedendüşünelim veya ne için bu düşünce aklımıza geldi? Bugün hâlâ çözülmeyeçalışılan, yani antik dünyadan kalan ve bu tür bir yaklaşımla açıklanılmayaçalışılan gizemler vardır. Bilinen en iyi örnekler, Sfenks ve GizaPiramitleri´dir. Ama iş piramitlerle bitmiyor


Geleneksel arkeoloji ve tarih piramitlerin eski Mısırlılar tarafından ilkelaletler kullanılarak yapıldığını anlatır. İtalya´daki antik mağara çizimlerindegörülen karakterler, törensel giysiler içindeki eski insanlar olaraktanımlanırlar. Özetle geleneksel arkeolojiyi savunanlar geçmişin fantastikaçıklamalarla anlatılmasından hoşlanmamaktadırlar. Ama “Mısırlılar´ınPiramitler´ini başkaları yapmış olamaz mı?”, sorusunu yine de sorabiliriz. Bubizim hakkımızdır. Mağaranın duvarına bakar ve sorarız; “Resimdeki insan uzaygiysisi giymiş bir insanımsı olabilir mi?” Geleneksel arkeolojinin göründüğükadarıyla, bu bulmacaları çözmeye yönelik bir çabası ya da niyeti yoktur, amadünyanın her yerinde gözardı edilen veya görmezliğe gelinen kesin ve bilimselkanıtlara karışmış ve bir olayın olmadığı tarihte gösterildiği (anakronizm)örnekler gerçekten vardır. Örneğin antik çağlardan kalma piller, kablolufloresant ampuller, Sümer kökenli rafineriler söz konusu edilmektedir.


Bunları yok saymanın ve yorumdan kaçınmanın yerine geleneksel arkeologların tümolasılıklara açık olmaları ve geçmişteki teknolojilerin tarafsızca araştırılmasıdaha iyi olmaz mıydı? Ama bu yol kapamış ya da belki kapanmaktadır. Gelenekselarkeoloji okulda öğrettiklerinden hiç vazgeçmemekte, hayal gücünü ve merakgüdüsünü iyice bastırarak hatta ezip geçerek işin kolayına gitmekte ve “Niçinbu basit açıklamaya inanmıyorsunuz? Büyük Piramitler, Mısırlılar tarafındanyapılmıştır…” demektedirler. Fakat aynı soru onlara da yani tutuculara dasorulabilir; “Niçin mağara duvarlarındaki uzay giysili insanımsılarainanmıyorsunuz?”


[b]Efsanelerde Saklanan Geçmişin Gerçekleri[/b]
İncil, “Babil Kulesi” nin insanların göklere ulaşması için yapıldığınıanlatır. Gerek Sitchin´e göre gerekse de Alford´a göre antik metinlerdekullanılan “shem” sözcüğü sanıldığı gibi kutsal bir isim değil, tanrılarınarabaları anlamındadır. Babilliler´in bir roket yapmaya çalıştıkları biledüşünülmektedir. İnsanların kıskançlık, rekabet ve hırs nedeniyle her çağdasavaştıklarını kimse reddemez.


Yazarlarımız, iki büyük çatışmadan söz ediyorlar; birisi Afrika´da, diğeri iseMezopotomya´dadır. Sina´daki ilk uzay üssünün nükleer silahlarla yok edildiğiyine onların bir iddiasıdır. Bu yaklaşım bize Tevrat´ta anlatılan Sodom veGomorra´nın yok olması açıklamasına götürebilir. Antik Hint metinleri tanrılararasında uçan makinelerle yapılan savaşları, yok edilen kentleri ve milyonlarcacanlıyı bir anda yok eden silahları anlatır. Daha da kötüsü, tanrıların teknolojisinininsanlar tarafından yine onlara karşı kullanıldığıdır. Yok olan her uygarlığınardından bir diğeri gelmiştir. Herkes kutsal her kaynaktaki “Tufan” efsanesinibilir. Mısırlılar ve Sümerler uygarlığı yok eden Tufan´dan birçok kez sözederler. Yine yaklaşıma göre Atlantis adlı batık kıta ve üzerindeki gelişmişuygarlık bir Tufan sonucunda batmıştır. Mısır ve Hindistan´daki uygarlıkyeniden başlarken, Güney Amerika´da uygarlık ortaya çıkmaya başlamış,Mısır´dakilere çok benzeyen dev megalitik yapılar İnka ve Maya uygarlıklarındaortaya çıkmıştır. Bu uygarlıkların astronomi, zamanın ölçümü ve izlenmesikonusunda çok istekli ve başarılı olmaları yıldızların dünyadan izlenebilmesianlamındadır. Alford, eski dünyanın sular altında kalmasıyla, Amerika´laragöçen kurtulanların yeniden yapılandıkları görüşündedir.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi Konusunun Linki Direkt Link
Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi Konusunun HTML Kodu HTML Link
Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi Konusu BBCode Linki BBCode Link
Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin Mars’ta antik nehir yatağı bulundu ulas 0 2,674 18.01.2013, Saat: 21:23
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi indir, Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi Videosu, Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi online izle, Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi Bedava indir, Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi Yükle, Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi Hakkında, Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi nedir, Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi Free indir, Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi oyunu, Antik Astronotlar ve Arkeo Astronomi download


Hızlı Menü: