default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 01.07.2022, 23:38


Antarktika Donmadan Önce..

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 1444 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 21:06
Antarktika, 1820 yılında keşfedilmiş olup bugün hala her yeri araştırılmışdeğildir.Flem-Ath çifti ve diğer bir çok araştırmacı, her geçen gün şu teorinindaha çok gerçeklik payı olduğunu savunuyor: Antartika’nın buzlarının altındakayıp bir uygarlığın kanıtları olabilir.


[b]Antarktika Donmadan Önce Uygarmıydı ?[/b]
Harika bir ülkeydi.Denizcilikle meşgul gelişmiş tekniğe sahip bir uygarlığaaitti. Ayrıca harika bir mimarlık ve göz alıcı bir başkent.
İnsanlar materyalist ve aldatıcı olduktan sonra, yıldızlar yerlerinden oynamayabaşladı, güneş diğer taraftan doğdu. Depremler yeri yardı, yanardağlar lavpüskürttü. Herşey üzerinde bulunduğu toprakla birlikte denize gömüldü vesonsuza dek haritadan silindi.


[b]20 YIL SÜREN ARAŞTIRMA[/b]
Bu, eski yunan filozofu Plato’ nun M.Ö. 400’de bahsettiği Atlantisefsanesinin kısa bir özetiydi.Şimdi, 2000 yıl sonra Plato’ nun bahsettiği bukayıp ülke, Kanadalı çift Rand ve Rose Flem-Ath’ ın topladığı delillerden sonragerçekten var olmuş olabilir.Çiftin araştırması 20 yıl sürdü ve Kanada’ danLondra’ ya British Museum’ a geldiler.
Çift burada, uğraşılarının sonuçlarını almaya başladı.Modern bilimin buluşlarıve eski yazıtlar ve bilgiler, haritalar ve mitler sayesinde, sonsunda radikalteorilerini destekleyen delillere ulaştılar.Sonuçta şu ortaya çıkıyordu:


M.Ö. 10.000’den beri kayıp uygarlık Atlantis, buzların altında Antarktika’ da gömülüduruyordu.
Plato’ ya göre Atlantis M.Ö. 9600 yıllarında (modern toluluklardan 1000 yılönce) büyük bir doğa felaketinden sonra yerle bir olmuştu. Flem-Ath çifti, doğafelaketleriyle Atlantis’ in yok oluşunu birbirine bağlayan ilk kişiler değildi.Amerikalıların efsaneleri uzak doğudakilerle benzerlik gösteriyor, Yahudi veHristiyan incilleride aynı ayrıntıları taşıyordu. Bir tsunami sonrası yok olanbir ülke.


Rand Flem-Ath 1976’da Charles Hapgood’un “Eski deniz kırallarının haritaları”adlı kitabını okudu.birden Antarktika’da eski bir uygarlık olabileceği fikriile heyecanlandılar.Daha sonra Antlantis’i arama macerasına atıldılar.
1982’deki ölümüne kadar 5 yıl boyunca Hapgood tarafından bilgisel olarakdesteklendiler. Londra’da oturdukları zamanlar kitapları”gökyüzü düştüğünde”için bir çok araştırma yaptılar.


[b]ESKİ TEORİLER[/b]
Flem-Ath çifti, Atlantis’ in Atlantik’ te ve Akdeniz’ de olduğu hakkındakiteorileri çok iyi incelemişlerdi.Ve başka ihtimaller üzerinde durmalarıgerektiğinide görmüşlerdi.Onların yeni teori için çıkış noktası, 1953 yılındaAmerikan akedemisyeni Charles Hapgood tarafından öne sürülen ve sadece AlbertEinstein tarafından desteklenen jeolojik bir teoriydi.
Hapgood, bir zaman sonra artan ağırlığı sebebiyle, kutup buzunun kara parçalarınadoğru, bir portakal kabuğunun meyve üzerinde kayması gibi, kayacağınainanıyordu.O, bunu, “yer kabuğunun yer değiştirmesi” şeklinde adlandırıyordu.1958 yılında “kayan yer kabuğu” adlı kitabını yazdığında Albert Einstein bircevap yazdı.
Günümüzde bu, bilimadamları tarafından “kıtaların hareketi ve tektonikharaketler” olarak adlandırılmaktadır. Fakat böyle büyük kara parçalarınınkayması her 1 milyon yılda ancak 16 km. olmaktadır.Hapgood, daha radikal bir şeyle geldi.Onagöre, kara parçası aniden hızlı ve yok edici bir şekilde haraket edebilirdi.Bubatık uygarlıklar böyle ortadan kaybolmuşlardı.


[b]KAÇIŞ[/b]
Eğer 10.000 yıl önce, bu kadar gelişmiş özelliğe sahip uygarlık varolduysa,böyle bir felaketin gelişini görebilmeleri ve bir kaçış ve tahliyeplanı yapmış olabilmeleri gerekiyor.
Diğer yandan, başka bir ihtimalle, topluluktan bazı insanlar büyük dalgalarınulaşamayacağı yüksek yerlere kaçmş olablirler.Böyle yüksek yerler, Anddağlarındaki Titicaca gölü civarı ve Taylan’ ın ve Etyopya’ nın yüksek yerleriolabilir. Bu yerlerde tarım kendiliğinden M.Ö. 9600 yıllarında ortayaçıkmıştır. Bu tarih, Flem-Ath çiftinin dikkatini çekti. Aynı zaman dlimindePlato’ nun bahsettiği Atlantis sulara gömülmüştü.Bu tarım olayı acaba Atlantis’ten kurtulanlar tarafından başlatılmış olabilirmi?


Piri Reis’in haritasının temel alındığı kayıp eski haritalar denizcilikle uğraşmışbir uygarlığın eseri olmalıdırlar. Harita Afrika’yı, Güney Amerika’yı ve Bugünbuzlarla kaplı olan Antarktika’yı göstermektedir.Harita yarım dereceye kadarhassasiyetle çizilmiştirki bu 1735’e kadar imkansız görünüyordu.


Oronteus Finaeus’un yaptığı haritada eski haritalardan temel alınarakyapılmıştı.Bu haritada Antarktika (sağdaki kara parçası) dağlar ve nehirlerlebirlikte çizilmişti.Buda gösteriyorki Antartka buzlarla kaplanmadan önce,insanlar tarafından ziyaret edilmiş hatta yaşama mekanı olarakkullanılmıştır.Bu kıta “modern insan” tarafından ancak 1820 yılındakeşfedilmiştir.


[b]HARİTALARIN GİZEMİ[/b]
Şöyle bir düşünelim. Bu felaketten kurtulan insanlar, kendileriyle birliktebaşka şeyleri batık ülkelerinden kurtarmış olabilirler mi? Böyle bilgiparçaları daha sonraki insanların eline geçmiş olabilir mi? Mesela eskiharitalardan yararlanarak kendi gizemli haritasını 1513’ te yapan büyükdenizcimiz Piri Reis gibi. 1956 yılında harita Hapgood’ un masasına gelinceönemi ortaya çıktı.
1513 yılında yapılmasına rağmen harita nasıl oluyorda Güney Amerika sahillerinigösteriyordu? Ve bir bölümü haritada çizili olan Antarktika ancak 1820 yılındakeşfedildi. Daha sonra haritanın incelenmesi için Amerikan Hava Kuvvetleri’ ne( USAF ) gönderdi. 1949 yılında yapılan ve Antartikanın buzlarla kaplı olmadanönceki halini gösteren haritayla Piri Reis’ in haritasınıkarşılaştırdıklarında, ikisininde aynı olduğunu gördüler.


Varılan sonuca göre, Antartika’ nın deniz kıyısındaki bölümlerini gösterenharitadaki kısım, bu bölgenin buzlarla kaplanmadan önceki halini gösteriyordu.Şu anda aynı yerdeki buz kalınlığı 1,5 km. dir. Anlayamadığımız nokta, nasıloluyorda 1513’deki coğrafya bilgisiyle yapılan böyle bir harita günümüz bilgisiyle yapılanharitalarla aynı oluyor?
Bu arada Hapgood diğer bir “imkansız haritayı” incelemeye aldı. Bu harita 1531yılında Oronteus Finaeus tarafından yapıldı.Bu harita Antarktika’ yı dikkatiçeken detaylı bir şekilde, dağlarıyla, ovalarıyla ve nehirleriyle gösteriyordu.Bu detaylar 1949 yılında yapılan haritayla ve Plato’ nun 2000 yıl önceyazdıklarıyla uyuşuyordu.
Bu haritalar gerçek. Bu haritaların yararlandığı daha eski haritaların günümüzteknolojisine ve bilgisine tarihin çok daha eski zamanlarında erişmiş brtopluluk tarafından yapıldığı akla gelen ilk önyargısız çözümdür. Kendisinigeliştirebilmesi için bu topluluğun bulunduğu kıtanın ılıman bir iklime sahipolması, topluluğun yiyecek ihtiyacını karşılaması açısındanda gereklidir. EğerAntarktika’ yı 3200 km.kuzeye kaydırırsanız, bunun sonucunda denizci bir topluluktan bahsedebiliriz.
Eğer dünya kabuğu 10.000 yıl önceki gibi 3200 km. yer değiştirirseAntartika bölgeside kayacaktır.Bu noktadan yola çıkarak, Plato’nunda bahsettiğiAtlantis gibi Antarktika’da okyanuslarla çevrili bir yer oluyor.


Bilimadamları Antarktika yüzeyinden derinlere doğru borularla aldıklarıbuzkalıplarını inceliyorlar.Buna göre M.Ö. 4000 yıllarında Antarktika’danehirler akıyordu.Oronteus Finaeus’ un haritasında belirtildiği gibi.
Piramitlerin konumu Orion takım yıldızındaki yıldızların M.Ö.10.450’dekikonumuyla aynı. Buda gösteriyorki bizim bilmediğimiz tarih dönemlerinde bazıuygarlıklar teknolojik bakımdan oldukça gelişmiş olabilirler.


M.Ö. 10.000 yıllarında teknolojik olarak gelişmiş bir uygarlığın varlığı,bugün bütün dünyada karşımıza çıkan gizemli eski yapıtları açıklayabilir.Bunlar, Aztekler ve Mayalar tarafından kurulmuş olan Güney ve Orta Amerika’daki antik şehirlerdir. Onların bilgisinin temel alındığı eski bilgilerAtlantis’ in hayatta kalanlarındanmı gelmişti?
Plato’ nun Atlantis hikayesi Eski Mısır’ada uygulanabilir. Bu eski uygarlıkpiramitleri inşa etme bilgisine sahipti.Bazı arkeolojik kanıtlar, Sfenks’insandığımızdan çok daha eski olduğunu gösteriyor.Yüzündeki yağmur erezyonu bununen az 10.000 yıl önce yapıldığını gösteriyor.
Bilim adamları ayrıca piramitlerin konumunun Orion yıldız takımının bir kopyasıolduğunun farkına vardılar.Fakat bu günkü konumunun değil M.Ö. 10.450 yılındakikonumunun bir kopyasıdır. Yıldızlar her yıl biraz yer değiştiriyorlar.Çünküdünya çevresinde düzgün bir şekilde dönmüyor. Sanki merkezine göre birazsallanıyormuş gibi haraket ediyor.


[b]GEÇ KALAN FELAKET[/b]
Bu yerkürenin “sallanması”, manyetik kutupların kaymasına yol açıyor. Her500.000 yılda bir dünyanın manyetik kutupları yer değiştirmektedir. Sonuncusu780.000 yıl önceydi. Ve bu yüzden bilimadamları bir sonraki kaymanın çokgeciktiğini belirtiyorlar.
Bu kutupların yer değiştirmesi, birden bire olacak ve çeşitli doğafelaketlerine yol açacaktır. Burada Hapgood’ un teorisini hatırlıyoruz.Neysebunu zaman gösterecek.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Antarktika Donmadan Önce.. Konusunun Linki Direkt Link
Antarktika Donmadan Önce.. Konusunun HTML Kodu HTML Link
Antarktika Donmadan Önce.. Konusu BBCode Linki BBCode Link
Antarktika Donmadan Önce.. Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Antarktika Donmadan Önce.. indir, Antarktika Donmadan Önce.. Videosu, Antarktika Donmadan Önce.. online izle, Antarktika Donmadan Önce.. Bedava indir, Antarktika Donmadan Önce.. Yükle, Antarktika Donmadan Önce.. Hakkında, Antarktika Donmadan Önce.. nedir, Antarktika Donmadan Önce.. Free indir, Antarktika Donmadan Önce.. oyunu, Antarktika Donmadan Önce.. download


Hızlı Menü: