default avatar Hoşgeldin, Ziyaretçi: Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Unuttum?  Yardım  Üye Ol Tarih: 29.05.2022, 09:30


Anadolu’nun Dev Mezarları

Yazar Konuyu Başlatan: ulas - Görüntüleme - Okunma Okunma Sayısı: 2406 - Yorum Toplam Yorumlar: 0
Konu Kalitesi: %
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ulas
Super Moderatör
*****
Super Moderatör Grubu
user avatar
Durum: Çevrimdışı
Konu Sayısı:
Yorumları: 391
Kayıt Tarihi: 17.01.2013
Rep Puanı: 8


Kişisel Bilgileri: v
#1
Konu Tarihi: 18.01.2013, Saat: 15:08
Dünyanın birçok yerinde devlere ait olduğu belirtilen mezarlar bulunuyor.Yapılan kazılarda dev iskeletlere ve kemiklere rastlanıyor. Türkiye’de de butür mezarların ve kemiklerin bulunduğu belirtiliyor. Araştırmacı-yazar Dr.Gültekin Caymaz’ın araştırmalarını Ata Nirun derledi.


HEMEN HEMEN tüm inanç sistemlerinde, devlerden söz eden masallara, mitlere,efsane ve öykülere rastlanır. Hangi çocuk, devleri bilmez ki? Dev masallarıylabüyüdük ve aynı masallarla çocuklarımızı büyütüyoruz. Bu masalları bizekuşaklar boyu anlatanlar, nere*den öğrendiler? Onlara kim öğretti? Nasıl olduda, devler tüm sınırları aşıp, tüm uygar*lıklarda aynı biçimlerde yer aldılar?


Konunun birçok araştırmacılarına göre, dev öykülerinin ardında, insanoğlunununut*tuğu, sadece masal ve mitlerde kalan bir ger*çek yatıyor. Kısacası, devlergerçekten yaşadılar ve hatta hala yaşayanları da olabilir. Bu görüşün savunucularındanve bilinmeyen olayların izleyicisi, Dr. Gültekin Caymaz,ın görüşleri :
Dr. Caymaz: “Evet. Bu konudaki araştırmala*rıma göre yaşadılar. Eğer tufan.10.000 yıl önce olduysa devler yaklaşık 15.000 yıl kadar önce yaşadılar.Mitolojilerde Tanrılarla devler ara*sındaki savaşlardan söz edilir. Bu Tanrılarbizim anladığımız manada Tanrılar değildirler. Onlar üstün insanlardı amadünyayı yaratanlar değillerdi. Bizim boylarımızda ama üstün teknolojileri olaninsanlardı. Devler ise büyük ama zekaları az yaratıklardı. Belki de bu savaşuzaylı bazı yaratıkların aralarında yaptıkları bir savaştır. Bize kalan anısalizler masala dönüşmüştür. Nasıl tufan olayı ve Nuh bir efsane olduysa devler demasal olarak kaldı.


Benim gördüğüm ve incelediğim dev çene kemiği ve dev dişler Antalya yakınla*rındakiKarain mağarasında bulundu. Yapılan çalışmalar kalıntıların 50.000 yıllıkolduğunu gösteriyor. Öyleyse bunlar halen yaşayan bir canlı türüne aitolamazlar.
Fotoğrafını çektiğim 5 dev dişinin boyutla*rına bakılırsa 7-8 metre boyundaki devinsanların yaşamış olduklarına inanmak gerekiyor. Bu çene kemiğini bulanlarındaha başka buluntular da ele geçirdikleri söyleniyor.


[b]Depo dolusu dev iskeleti[/b]
Dr. Caymaz: “Polatlı’da yaşayan ve otobüsçü*lük yapan Yılmaz isimli biri banailginç bir olay anlattı. 1950-1951 yıllarında iken kendisi at arabasıyla askeribir kazadan çıkarılan dev insan iskeletlerinin kemiklerini taşımış. Kemiklerinçok büyük olduklarını söylüyor ve bir askeri depoya istiflendikleriniekliyordu.
Ama sonrası, bilinemiyor.


1980′li yıllarda, Ankara Kalesi’ndeki, Ana*dolu Medeniyetleri Müzesi’ninpaleolitik bölü*münde, benzer bir diş gördüm. Elimin orta parmağı boyundaydı.Fakat yüzde elli daha kalındı. Sorduğumda bu dişin de, Antalya’da Karainmağarasında bulunduğunu söylediler. Sonuçta şunu söyleyebilirim ki, böyle devinsan kalıntılarının bulunduğunu, resmi kuruluşlar merak ederlerse,Polatlı’daki depoyu bulup inceleme yapsınlar.”


[b]Dev mezarlar[/b]
Dr. Caymaz: “Bu tür dev mezarlar. Anadolu’ da birçok yerde var. Enönemlilerinden biri İstanbul’da, Beykoz’da bulunuyor. Yuşa Tepesi’nde bulunanbu mezarda. Yuşa Hazret*leri adlı bir evliyanın yattığına inanılıyor. Mezar, 17 m uzunluğunda, 4 m genişliğinde. Eğer açılıp,incelenirse, içinden dev bir iskeletin çıkması çok doğaldır.”
11.6.1983′te Milliyet gazetesinde böyle bir haber çıktı. Adapazan *Kaynarcayolu üzerindeki bir yatır mezarının 9,5 m boyunda olduğu yazılıydı. O mezar daincelenebilir.
Yine, Kapadokya bölgesinde, yani Nevşe*hir, Kırsehir ve Göreme civarında bu türdev evliya mezarlan var. İnançlara göre, bu mezar*ların rahatsız edilmemelerigerekiyor. Ben, böyle inançlara saygı duyuyorum ve yerlerini saklı tutuyorum.Fotoğrafını çektiğim mezar*ların boyu 7-8 metre idi. Van ve Sinop dolayla*rında da devmezarlar bulunuyor. Ankara’nın çok yakınında bir dev mezan inceledim. Köylü*ler,beni sıkı sıkı uyardılar, sakın bir şey alıp gitme, yoksa felaketler olurdediler. Bu uyarıya saygıyla uydum.
Birkaç yıl önce Günaydın gazetesi de, Filipinler’de 8 m boyunda bir dev iskeletininbulunduğunu yazmıştı. Demek ki, devler, yalnız Anadolu’da değil, birçok yerdeyaşadılar. Filipinler’ de bulunan iskeleti bilim adamları incelediler. Bizdede, aynı tür bir araştırma yapılabilir.”


“Öncelikle bu araştırma, arkeolojik ve turistik yönden çok önemli olabilir. Amadaha da önemlisi, kutsal kitaplarda sözü edilen devlerin bir masalolmadıklarının anlaşılması olacaktır. Sonuçta, kutsal kitapların insanlaradaima doğruyu gösterdiği anlaşılır. Belki o zaman, insanlar haksızlık vekötülük*lerden biraz olsun kaçarlar.”


” Ankara’da MTA merke*zindeki, Prehistorik Eserler Müzesi’ne gidin, oradabirçok dev hayvanların dişleri var. ilkçağ öncesi ve ilkçağ döneminde yaşayandev hay*vanların kalıntıları bulunuyor. Göreceksiniz ki, bu dişlerin onlarlahiçbir benzerliği yok. Bunlar sadece insan dişlerine benziyorlar ama devboyutlardalar. “


[b]Daniken devlerin izinde[/b]
Nisan 1982′de Dr. Gü!tekin Caymaz, Türkiye’ye gelen araştırmacı Erich vonDaniken’le Ankara’da devlerle ilgili bir
konuşma yapıyor. 29 Nisan 1982 tarihli Barış gazetesinde yayınlanan konuşmanınbir bölümü şöyle:
Dr. Caymaz: Kutsal kitaplarda devlerden söz ediliyor. Günümüzde bazı kalıntılarbulunu*yor. Sizce dev insanlar yaşadılar mı? Daniken: “Evet, yaşadılar bence.Bu konuyu, ‘Yıldızlara Dönüş’ adlı kitabımda inceledim. Ama zamanın uçurumlarıarasında, bu dev insanlar unutulup gittiler ve bir masal yaratığı oldular. ”
Dr. Caymaz: Bu dev dişi fotoğraflarına ne dersiniz?


Daniken: “Çok ilginç, olaylara bir anlam geti*riyor. Ben de devlerle ilgili birkitabın çalışması içindeyim. Zaten olay, dünyanın her yeriyle ilgili, ben başkaülkelerde bu tür yüzlerce dev kalıntı ve dev mezarlar gördüm.”


[b]Kutsal kitaplarda[/b]
Devler her ırkta ve her inançta yer alır. En güçlü. kaynaklardan birisi Tevrat.Birkaç bölümü inceleyelim:
“Orada gördüğümüz halk çok uzun boylu adamlardı. Ve orada, Nefilim’den olan,Anak oğullarını, Nefilim’i gördük. Biz kendi gözü*müzde çekirgeler gibiydik,onların gözünde de öyleydik.” (Sayılar Bölümü Bap: 13, 32, 33).
“İnsan arşınına göre, onun demir yatağı*nın uzunluğu dokuz arşın, eni dörtarşındı.” (Tesniye Bölümü 3/11).
Yine Tevrat ve ardından Kur’an-ı Kerim, dev Golyat’ı öldüren DavutPeygamber’den söz ederler. Golyat’ın mızrağı metrelerce uzunluğundadır. Aynca,mitolojinin ünlü Herkül’ü, Samson’u da birer devdirler. Yunan mitolojisinindevleri olan Titanlan da unut*mamak gerekir.


[b]Yakın tarihteki devler[/b]
Bilimsel tarih, devlerden söz ediyor mu? Hiç yaşayan devler bulduk mu? Evet,diyebiliriz. İlk kaynak, M.Ö. 440′da yaşayan Empadok*les’tir. Sicilya adasındadevlerin yaşadığından söz eder. 14. yüzyılda yazar Boccacio, yine Sicilya’dabir mağarada bulunan 1O metrelik bir dev iskeletinden söz ediyordu. 1577′deİsviçre’de 6 metrelik bir iskelet bulundu. Uzun araştırmalardan sonra bunun birfil iskeleti olduğu iddia edildi.
. Yine 1500′lerde, Meksika fatihi Cortez, Ispanya Kralı’na Meksika’dangetirdiği kemikleri gösterdi. Bir diğer kaşif, ünlü Macellan, 1520′de iki devlekarşılaştı, başının onun beline geldiğini söylüyordu. Keşifler çağında dahabirçok ünlü gezgin, devlerden söz ettiler.


Dr. Caymaz’ın evliya mezarlarına benzer dev mezarlara, Amerika’da, Java’da,Tunus’ ta ve Çin’de rastlandı. 1887′de Nevada’da 1metrelik bir bacak kemiği,1891′de Arizona’ da 3 metrelik bir mezar bulundu.
Ama olaylar bitmedi. Hala yaşayan devler var mıydı? 1963′te üç Amerikalı 4m’lik bir yaratık gördüler. Yine o yıllarda bir Ameri*kalı gazeteci, 40 cm uzunluğunda, 15 cm eninde ayak izlerininfotoğraflarını yayımladı.
1970′lerde bir Alman bilim adamı, 350.000 yıl önce dev bir insan ırkının yaşadı*ğınıve bilimsel açıdan bunun yakında kanıt*lanacağını söylüyordu.


[b]Gerçekten yaşadılar mı?[/b]
Bugün insanlığın geçmişi ile ilgili klasik bilgi*ler artık sarsılmış durumda.En yetkin bilim adamları bile “Hayır, dev insanlar yaşamamışlardır”diyemiyorlar. Dev insanla*rın kesinlikle yaşadıklarını söylemek de müm*kündeğil. Belki de şu soruyu sormak gerekiyor. Acaba insanlığın gerçek tarihiyazıldı mı?


[b]Bilinmeyen, Sayı:27[/b]
Daha fazla bilgi için:
Dr. Güıtekin Caymaz, Know Thysel’, K ültür Matbaası, 1981.
Türkiye Gizemleri, Bilim Araştırma Merkezi, 1982. Murat Uraz, Türk Mitolojisi,1967.
Erich von Daniken, Yıldızlara Dönüş, Cep Kitapları, 1984.
Ben Düşüncelerimin Efendisiyim...


Konu Bağlantı Araçları
Anadolu’nun Dev Mezarları Konusunun Linki Direkt Link
Anadolu’nun Dev Mezarları Konusunun HTML Kodu HTML Link
Anadolu’nun Dev Mezarları Konusu BBCode Linki BBCode Link
Anadolu’nun Dev Mezarları Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Big Grin Anadolu ve Avrupa Mitolojisinde İçerik ve Motif Karşılaştırması ulas 0 1,466 19.01.2013, Saat: 05:13
Son Yorum: ulas

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

Anadolu’nun Dev Mezarları indir, Anadolu’nun Dev Mezarları Videosu, Anadolu’nun Dev Mezarları online izle, Anadolu’nun Dev Mezarları Bedava indir, Anadolu’nun Dev Mezarları Yükle, Anadolu’nun Dev Mezarları Hakkında, Anadolu’nun Dev Mezarları nedir, Anadolu’nun Dev Mezarları Free indir, Anadolu’nun Dev Mezarları oyunu, Anadolu’nun Dev Mezarları download


Hızlı Menü: