Kuantum Nedir? | Şimdi Değişme Zamanı Eğitim & Koçluk

Orjinalini görmek için tıklayınız: Bilinçli nefeslerle sonsuz potansiyelleri açığa çıkarmak
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bilinçli nefeslerle sonsuz potansiyelleri açığa çıkarmak

Bilinç kavramı genel tanımlamada; varlığın, kendini sezişi ya da kendinin farkına varışı anlamını taşır. Algı ve bilgilerin an içinde izlenmesi süreci olarak tanımlanır. Bilinç, aklın kullanılmasıdır. Varlığın sahip olduğu bilgiyle hareket etmesidir. Bilinçli nefes almak dediğimizde bilgilerimizin getirdiği ve akli bulduğumuz şekilde nefes almak söz konusu oluyor. Orijinal nefes almak dediğimizde DNA’mızdaki bilgiye uygun nefes almak, yani doğumdan hemen sonra bebeğin ilk nefes alışları gibi nefes almak söz konusu oluyor.

Biz her zaman bilinçaltına inmekten söz ettiğimizde aslında bilinçaltını bilinçle tanımlamaktan söz etmiş oluruz. Bilinç olmadığı zaman her hangi bir şeyi tanımlamamız hatta hayal bile edebilmemiz mümkün olmaz. Bilinci, bilinçaltı ile yan yana getirebilmemiz beynin serebrak korteks dediğimiz (tutarlı bir şekilde farkları ortaya çıkararak anlamamızı sağlayan) bölgenin çalışma seviyesini beynin arkaik bölümlerinin çalışma seviyesine indirmekle mümkün olabiliyor.Arkaik bölümler kendi içinde yüksekliklere ve derinliklere sahiptir. Bilince en yakın bilinçaltı, derin bilinçaltı ve daha derin bilinçaltı derken kozmik bilince kadar gidilebilir.

Bilinci yok etmeden kozmik bilince bağlanabilmek yaratım için gerekli olan olağan üstü bilinç hallerini ortaya çıkarır. Buna imkan veren holoterapi nefeslerinde birçok şaman veya sufi nefes tekniğinde olduğu gibi belli seviyede trans halleri yaratmak ve zihnin korteks ve arkaik bölümlerini birbirine eşitlemek gerekir.

Saklı bölümlerin açığa çıkmasına izin veren ve korteksin sessiz ve sakin kalmasına yol açan bu çalışmalar; olağan dışı bilinç hallerinin, bastırılmış anıların, formpanselerin, DNA’nın sahip olduğu arşetiplerin, sırasıyla evriminin bütün aşamalarındaki bilginin ortaya çıkmasını sağlayabiliyor. Örneğin kumhbaka dediğimiz nefes çalışmaları ile nefesi tutarak, nefesi yavaşlatarak ve dışarı ile bağı tamamen keserek beynin arkaik bölümleri ile teması sağlayabilirsiniz. Bir başka şekilde korteksi sessiz ve sakin bir duruma indirermek aynı sonuca götürebilir. Örn. körük nefesi gibi tekniklerle nefesi hızlandırarak aşırı oksijen alımı sonucu kandaki ph oranının yükseltilmesi, serebrak korteks denilen bölgenin pasifize edilmesine ve zihnin diğer bölümlerinin öne gelmesine sebebiyet verir.

Yaratım konusunda nefes teknikleri kişinin gerçek anlamda istediğini yaratabilmesi için çok önemli bir işlevi yükleniyor. Çünkü, korku ve endişeyle dolu iken, bu duygular boşaltılmadan, sağılmadan asıl istediğimizi oluşturmak mümkün değildir. Bilinçaltımız korku ve endişeler içinde kıvranırken gerçek ihtiyaçlarımızın ne olduğu hakkında bir fikir oluşturabilmemiz mümkün değildir. Sizi yukarı çıkaracak hedef ve istemlerde bulunabilmemiz için korku, endişe, sahiplenme arzusu, madde şehveti ve egosal beklentilerle dolu bilinçaltınızı temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde önünüze konan yemlere doğru hareket etmekten kendinizi kurtaramazsınız.

Nefes tekniği çalışmaları havanın içerdiği yüksek enerji formları ile ( prana/ chi/ orgon ) kişinin manyetik ağı üzerinde duygu ve düşünceler olarak sıkışmış ve kristalleşmiş manyetik alanları dağıtarak her türlü obsesyonu, alışkanlıkları, sabitlenmeleri, sınırları en çabuk şekilde ortadan kaldırabiliyor.

Kişinin bilmediği farkına bile varmadığı engelleri ortadan kaldırarak önünü açıyor. Bu açıdan nefes çalışmalarına katıldıktan sonra aniden işleri açılan, yaşamındaki her şey çok çabuk düzene giren çok fazla kişi var.

Ben her nefes çalışmamıza katılana, yaşamınızda çok çabuk ve çok önemli değişiklikler olacak dediğimde; birçok kişi olacaklardan çekinmelerine rağmen, sonradan kendilerinin de “çok iyi oldu” dedikleri birçok şeye şahit oluyorlar. Maddi manevi hızla gelişiyorlar. Çoğunlukla kısa zamanda ulaştıkları imkânlar itibarıyla kendilerini tanımakta ve tanımlamakta bile zorluk çekiyorlar.

Sonuç olarak bilinçli nefes almak denildiğinde; vücut sistemimizin özelliklerini bilerek amaca en uygun şekilde nefes almak olarak anlamamız gerekir. Doğunun gizlem gelenekleri ile batının deneysel biliminin sentezi bize, bilinçli nefes almanın en iyi modellemeleri sunuyor. Bende kitaplarım da ve atolye çalışmalarımda bu iki ekolün sentezinden çıkardığım bilgileri paylaşıyorum.

mustafa kartal


Alıntıdır.
Angel