Kuantum Nedir? | Şimdi Değişme Zamanı Eğitim & Koçluk

Orjinalini görmek için tıklayınız: Bilinçaltını Yeniden Programlamak
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki anne karnında başlayan bir süreç bilinçaltı kayıtlarımız ve ataların olumsuz kodlamalar ı zihnimiz de bunu vurguluyor.Bilinçaltımız doğduğumuz günden bu yana, beş duyumuz ile edindiğimiz tüm bilgilerin saklı olduğu bir kütüphane gibidir. Bilinçaltı zihnimizin %90 ını ve bilinçli zihnimiz ise %10’unu oluşturmaktadır. Hayatımızda olan tüm sonuçlar bilinç altımızda yatan düşünce kalıplarından kaynaklanıyor. Hayatımızda değiştirmek istediğiniz bir sonuç varsa eğer mutlaka bilinçaltında ki yatan sebepleri değiştirilmelidir.Bilinçaltımız ve bilinçli zihnimiz arasındaki ilişkiyi bir bilgisayara benzetebiliriz. Bilinçaltı tüm yazılımların ve bilgilerin kayıtlı olduğu hard disk, bilinç ise önbellek ve monitördür. Bilinçli zihin ise bu devasa hard diskte kayıtlı olan yazılımlara göre yaşayıp kararlar vererek monitörde son halimizi yansıtmaktadır. Yazılımlar ve bilgiler bilinçaltımızda, tecrübe ettiğimiz olaylar, baskın kültürel söylemler, aile ve çevre faktörleri doğrultusunda yer edinir. [b]
Beyin nasıl öğrenir
[/b]
Beyninizde yaklaşık 100 milyon nöron sinir hücresi vardır. Nöronlar elektrokimyasal sinyalleri almak ve iletmek gibi yeteneklere sahiptir. Bunlar bilgisayardaki alan kablolar gibidirler. Nöronlar diğer hücrelerle aynı özellikleri paylaşırlar ve diğer hücrelerle aynı parçalara sahiptirler fakat elektrokimyasal yanı onların sinyalleri uzun mesafeler birkaç metre boyunca iletmelerini ve mesajları birbirlerine aktarmalarını olanaklı kılar.İnsanın öğrenmesini, konuşmasını, koşmasını, yemesini, içmesini bu nöronlar tarafından kurulan iletişim ağı sağlar. Beynimizdeki ortalama 100 milyar nöronun 10 bin başka nöronla bağlantı içerisinde olduğunu düşünürsek 100 katrilyonluk karmaşık bir iletişim ağı karşımıza çıkar.Nöronlar arasında kurulan bu iletişim ağı arasındaki haberleşme hızı ise 380 km. dir. İnsanın zihinsel becerilerini artıran temel etken ise beyinde var olan hücre sayısının çokluğu değil, hücreler arasında kurulan bağlantı sayısıdır.Dış çevreden gelen bilgi (uyarıcı) sayısı artıkça nöronlar arasındaki bağlantı sayısı da hızla artmaya devam eder. Bu 100 milyar nöron arasındaki iletişim ağı ve nöronların bu ağ yoluyla haberleşmesi ve / veya etkileşmesi insanın yürümesini, koşmasını, duymasını, görmesini ve hafızayı etkili kullanmayı sağlarOkuyarak Öğrendiklerimizin %10'unu hatırlarız.Dinleyerek öğrendiklerimizin %20'sini hatırlarızGörerek öğrendiklerimizin %30'unu hatırlarız.Dinleyerek ve görerek öğrendiklerimizin %50'sini hatırlarız.Duyarak, görerek ve sesli tekrar ederek öğrendiklerimizin %90'ini hatırlarız.
Ne görürsek onu düşünür onu yaşarız .Bilinçaltı dediğimiz şey, bilincin binde dokuz yüz doksan dokuzunu oluşturuyor. Yani biz şu anda bu yazıyı, binde bir seviyesinde görüyor, dinliyor ve okuyoruz.
Bunlar nasıl mı gerçekleşiyor? Gözde bilimsel olarak “fovea hareketleri” olarak isimlendirilen, gözün fovea hareketleri sizin şu anda görmediğiniz şeyleri de görüyor. Göz devamlı bir tarama içinde. Tarıyor ve aldığı bilgileri bilinçaltına atıyor.Biz, normal şartlarda gözümüzün fovea hareketleriyle beynimizde depolanan şeylerin çok azını hatırlıyoruz. Yani biz görmediğimizi zannettiğimiz şeyleri aslında görüyoruz ve bilinçaltımıza gönderilen verilerin karar verme ya da faaliyete geçme aşaması fikirlerimizi ve davranışlarımızı doğrudan etkiliyor.
[b]PEKİ NASIL ARZU ETTİĞİMİZ ZİHİN YAPISINI ELDE EDEBİLİRİZ ?[/b]
Subliminal ve mp3telkin frekanslahazırlanır ve telkin sözleri direk şuuraaltına gider.
özel hazırlanmış ve işitsel bilinçaltı kodlama ile bilinçaltının yeniden programlanması, yani arzu edilen değişime uygun zihin yapısının oluşması için kullanılmaktadır. Subliminal mp3telkin frekanstaki vuruşlarla oluşturulan 7-8Hz’lik dalga boyları, zihninizi egodan arındırarak, olumlama mesajlarına alıcı hale getirir. Bilincin algılayamayacağı frekansta,mp3telkin doga sesleri ile hazırlanmış olumlama mesajları doğrudan bilinçaltına gönderilerek değişim bilinçaltında başlar.Subliminal ve mp3telkin Frekansla hazırlanmış ve işitsel bilinçaltı kodlama ile bilinçaltının yeniden programlanması için kullandığımız yedi farklı teknikten oluşmaktadır. Her biri bilinçaltı telkin ürünümüzün içinde arzu edilen değişimi temel alan yedi farklı teknik kullanılmıştır.
Değişimin yoğunluğunu ve hızı yüksek derecede artırılmaktadır. Bu teknikler sayesinde, beyin alıcı konuma getirilerek ilgili olumlamaların bilinçaltına rahatça yerleşmesi mümkün olmaktadır. Bir diğer deyişle mp3telkin özel frekans melodilerine entegre ettiğimiz ilgili frekans boyları, beyni ilgili konu için uygun evreye getirmekte, gene aynı melodiye entegre ettiğimiz ilgili sadece bilinçaltının algılayabileceği olumlamalar doğrudan bilinçaltına gönderilmektedir.
M[b]p3 Telkin Nasıl Hazırlanır [/b]

Saf Bilinçaltı olumlama Bilincin algılayamayacağı frekansta gönderilen olumlama mesajları bilinçaltınız tarafından kabul edilmektedir. Arka planda frekans dalga boyları vuruşları sayesinde, beyin ilgili evreye geçmektedir.Ters Mesajlama olumlamaFısıltıya benzer olumlamaları bilinciniz algılayamayacak, fakat bilinçaltı tüm mesajları alacaktır.Ses karışıklığı olumlamaKulaklık kullanılması gereken bu yöntemde, sağ ve sol kulağa eş zamanlı farklı olumlama mesajları gidecek, bilinç algısının ötesine geçilerek, sadece bilinçaltının olumlamaları alması sağlanmaktadır.Binoral Vuruş olumlamaBeynin alfa evresinin alt sınırı olan 6-7Hz dalga boyları ‘’süper öğrenme’’ evresine getirilerek değişimiz yoğunluğu ve hızı siz rahatlatıcı melodiyi dinlerken arttırılmaktadır.Baskı olumlamaBilincin hız temelli anlama eşiği aşılarak, bilinç engeli safdışı edilerek olumlamar doğrudan bilinçaltına gönderilmektedir.

Bilinçaltı programlama 5-7 hz arası, (Tecrübeler 7,5 hz ‘in daha etkili olduğunu gösteriyor.)Stresten arınma ve çabuk bir gevşeme-5-10 hzMeditasyon 4-7 hzUyku yerine 5 hz lik 30 dakikalık bir oturum 2-3 saatlik uyku yerine geçebilirUykusuzluk Tedavisi ilk on dakika 4-6 hz, 20-30 dakika 35 hzİyi hissetmek 45 dakika 4-7 hzİmgelem Bir süre 6 hz daha sonra 10 hzSelf hipnoz 8-10 hzHızlı öğrenme 7-9 hzSezgi geliştirme 4-7 hzYüksek bilinç seviyesi 4-7 hz 30 dakika sonuç almak için 1 ay uygulamak gerekirHızlı yenilenme 15 dakika 8-10 hz şekerleme uyku etkisi yapar.
Her duygunun altında mutlaka bir düşünce vardır. Eğer bir kişi kızgınlık duygusu hissediyorsa bunun nedeni kızgınlık duygusu uyandıran bir düşünce olacaktır. Düşüncesini değiştiren insan, duygularını da değiştirebilir. Düşüncelerini kontrol edebilen insan, duygularını da kontrol edebilir.
Kişinin kendisine, başkalarına ya da yasama karşı olumsuz duygularının altında olumsuz düşünceleri vardır. Olumsuz düşünceler ise kişinin geçmiş deneyimleri ya da olumsuz şartlanmaları ile oluşmuştur. Özellikle her gün en az 10 tane olumsuz düşünce ürettiğimizi düşünürsek 20 yasındaki bir insan 73.000 tane olumsuz düşünce üretmiş oluyor. Buna bir de dışarıdan gelen olumsuz iletileri eklersek şayi belki de 10 katına çıkıyor
Bu kadar olumsuz düşünce ile özellikle bilinçaltı negatif verilerle yüklenmiş bir insan modeli çıkacaktır karşımıza. Bu sadece olumsuz duygular yasayan bir insan değil ayni zamanda bilinçaltının gerçeklemesi mekanizması ile hayatini da kısıtlı, olumsuz ve mutsuz geçiren bir insan oluşturacaktır.
Faydalı paylaşımlar için teşekkürler Hazan hanım...