Kuantum Nedir? | Şimdi Değişme Zamanı Eğitim & Koçluk

Orjinalini görmek için tıklayınız: Kuantum Kodlama Nedir?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Kuantum kodlama, kuantum düşünce yönteminin teknik açıdan uygulamasında kullanılan kuantum olumlamalarının, bireyin kendi iradesi ile sistemli bir çalışma yaparak zihnini yeniden programlaması karşılığında kullandığımız bir terim olarak ortaya çıkmıştır.


Zihnin yeniden, bireyin lehinde programlanması amacını taşıyan kuantum kodlama, bilinçaltı çalışma şekline paralel oluşturulan, bilinçaltı pozitif mesajların sistemli tekrarı ile gerçekleşmektedir. Birey olumlaları kullanarak, zamanla dünya algısını oluşturan zihin haritasını farklılaştırır, söz konusu zihinsel dönüşüm ise, bireyin kararlarıda, davranış şekillerinde değişime yol açarak nihayetinde bireyin kimliğini dönüştürerek, farklı bir yaşam stratejisi benimsemesini iç sesi ile sağlamaktadır.


Söz konusu olumlu kimlik dönüşümünün amacı ise, bireyin dünya kodlarından ziyade kendi iradesi sonucu bilinçaltına hükmetmesi ile özgüven eksikliği, sosyal fobi gibi temelinde zihin düzeyinde kaydedilmiş olumsuz söylemlere, alternatif pozitif söylemleri kodlamasıdır.


Bireyin negatif negatif temel inançlarının ( negatif çekirdek inançlar) yol açtığı, bireyin sosyal ve profesyonel yaşamındaki başarıların önünü kesen olumsuz algı, karar ve kimliğe yönelik yapılan kuantum kodlama çalışması ile söz konusu temel inanç veya çekirdek inancın dönüşümü sağlanmaktadır.


Kuantum kodlama, zihnin programlama çalışmasıdır.


Zihnin bir bilgisayar gibi, kayıt edilmiş programlar, kodlar üzerine kurulu bir düzeni olduğu bulgusuna dayanmaktadır.


Zihnin işletim sistemi hangi yönde programlanırsa, zihnin algısı söz konusu program doğrultusunda şekillenir, gerçekleşen algı ise, zihnin herhangi bir konudaki kararını şekillendirir, verilen kararlar ise mekanizmanın davranış şekillerini belirleyerek nihayetinde organizmanın kimliğini ve kaderini tayin eder.