Kuantum Nedir? | Şimdi Değişme Zamanı Eğitim & Koçluk

Orjinalini görmek için tıklayınız: Astral Seyahat Teknikleri 4. Bölüm
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Derin bir nefes alın ve nefesinizi verirken gözlerinizi kapatın. Bir gevşeme dalgasının tüm bedeninize yayılmasına izin verin. Derin bir nefes daha alın ve nefesinizi verirken bu hoş gevşemenin bedeninizin her hücresine ve tüm kaslarınıza yayılmasına izin verin.


Hiçbir problem, hiçbir endişe olmaksızın bu şekilde gevşemek çok güzel bir şey. Sadece hoş bir sıcaklık ve genel bir gevşeme. Yine nefes alırken ayak kaslarınızın gevşemeye başladığını hissedin. Aldığınız her nefesle ayak parmaklarınızın giderek daha fazla gevşemesine izin verin. Daha önce hiç gevşemediğiniz kadar gevşeyerek, bu harika gevşemenin ayaklarınızın her bölümüne ve ayak bileklerinize doğru yayılmasına izin verin.


Bu gevşemenin baldırınıza ve dizlerinize doğru çıktığını hissedin. Bu harika bir duygu. Bu güzel gevşeme duygusunu giderek daha derinden hissederken huzurunuzu hiçbir şey kaçıramaz ya da sizi hiçbir şey kaygılandıramaz.


Şimdi, bu gevşemenin uyluklarınıza doğru ilerlemesine izin verin. Tüm gerilimin çözüldüğünü ve yavaş yavaş yok olduğunu hissedin. Bu çok hoş, çok huzurlu, çok, çok gevşetici bir şey.


Şimdi bu gevşemeyi bacaklarınızda iki katına çıkarın, sonra da karnınıza ve göğsünüze doğru ilerlemesine izin verin.


Aldığınız her nefes kendinizi çok, çok daha gevşemiş hissetmenizi sağlıyor. Bunu yapmak aldığınız her nefesle birlikte giderek daha kolaylaşıyor. Aldığınız her nefes sizi çok daha derin, genel, tam bir gevşeme haline götürüyor.


Şimdi, gevşemenin omuzlarınıza doğru ilerlediğini, sonra da kollarınızdan parmaklarınızın ucuna doğru yöneldiğini hissedin. Elleriniz ve parmaklarınız artık çok daha gevşemiş, çok daha serbest, yumuşak ve rahat bir durumda.


Gevşemenin boynunuza doğru ilerlemesine izin verin. Tüm gerilimin yavaş yavaş yok olduğunu hissedin, gevşemenin bedeninizin her bölümüne ilerlemesinden zevk alıyorsunuz. 


Gevşemenin yüzünüze ilerlemesine izin verin. Gözlerinizin çevresindeki kasların gevşediğini hissedin, sonra da bu gevşemenin başınızın tepe bölümüne doğru ilerlemesine izin verin, bu şekilde bedeninizin her bölümü tümüyle, tamamen, kesinlikle gevşemiş olacak.


İşte bu güzel, sakin, huzurlu hal içindeyken, bir nehir kıyısında uzandığınızı hayal edin. Suyun yavaşça akarak geçerken çıkardığı çağıltıları duyabilirsiniz. Ağaçlarda oyunlar oynayan kuşların seslerini duyabilirsiniz, serinlik veren hafif bir rüzgarın dokunuşunu hissedebilirsiniz.


Zihninizde, kalktığınızı ve tıpkı alıp götüren küçük bir tekne gibi suyun üzerinde yumuşak bir şekilde yüzen bir yaprağı izleyerek nehir boyunca yavaş yavaş yürüdüğünüzü canlandırın. Çok geçmeden bir şelalenin sesini işitebilirsiniz; biraz daha ilerleyin ve işte, şelale tam karşınızda duruyor.


Şelalenin arkasında, aşağıdaki büyük, pürüzsüz bir kayaya giden on tahta basamak var. Ellerinizi tırabzana koyun ve basamakları inmeye başlayın. Garip bir şeyler oluyor. Attığınız her adımla birlikte, gevşemeniz ikiye katlanıyor, böylece güneşle yıkanan büyük kayaya vardığınızda şu an olduğunuzdan on kat daha fazla gevşemiş olacaksınız, zihninizin, bedeninizin ve ruhunuzun her parçasında tamamen gevşemiş olacaksınız.


On. yavaşça inin, gevşemeniz ikiye katlanıyor.


Dokuz. Bir basamak daha, gevşemeniz yine ikiye katlanıyor.


Sekiz. Yavaşça inin, gevşemeniz bir kez daha ikiye katlanırken şelalenin o hafif, incecik damlacıklarınızı hissedin.


Yedi. Şimdi tam, eksiksiz bir gevşeme.


Altı. Tam bir gevşemeye geçip, kendinizi bu duyguya bırakın.


Beş. Yolun yarısı. Kendinizi yumuşak, bükülgen bir bez bebek kadar gevşemiş hissedin.


Dört... Üç... İki... ve bir. Çok, çok daha derin, bütün, eksiksiz bir gevşeme.


Bu güzel, sıcak kayaya adım attığınızı ve onun pürüzsüz yüzeyine uzandığınızı hissedin. Gevşemiş. Gevşemiş. Gevşemiş ve çok huzurlu. Bedeninizin her bölümünde bütün, eksiksiz, mutlak bir gevşeme.