Kuantum Nedir? | Şimdi Değişme Zamanı Eğitim & Koçluk

Orjinalini görmek için tıklayınız: NLP Teknikleri : Tembelliği Eyleme Dönüştürmek
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bu uygulama sizi, hedeflerinize ulaşmak için eyleme geçmeye motive edecektir. Eyleme geçmeden, hedefe ulaşamazsınız. Bir çok insan, rahatlık alanının dışına çıkamadığı için başarısız olmaktadır. Başarılı olmak için, birazcık rahatınızı bozmalısınız...

1. Öncelikle, ulaşmayı çok istediğiniz, sizi çok heyecanlandıran bir hedef belirleyin. Bu hedef, daha düşündüğünüz an bile sizi motive etmelidir. Sizi hemen ayağa kaldıracak bir neden belirleyin kendinize. Jim Rohn’un dediği gibi, “Eğer yeterince güçlü bir nedeniniz varsa, her şeyi yapabilirsiniz”

2. Sizi bu eyleme götürecek adımları tek tek yazın. Neler yapmalısınız? Kimlerle konuşmalısınız? Neleri hayatınızdan çıkarmalısınız? Bütün bunları tek tek yazın. Neleri yapsaydınız bu hedefe ulaşırdınız?

3. Şimdi de, kendinizi bu belirlediğiniz adımları atarken hayal edin. Ama bütün bunları yaparken büyük bir başarı ve kendine güven duygusu hissedin. Sanki yapmaktan çok büyük keyif aldığınız bir şeyi yapıyorsunuz. Bu duygunun tadını çıkarın. Başarılı olmak güzeldir. Başarı kadar insanı motive eden çok az şey vardır.

4. Belki biraz zor olacak ama, şimdi de başarısız olduğunuzda nasıl hissedeceğinizi düşünün. Eğer bütün bunları yapmazsanız hayatınız nasıl olacak? Kendinizi başarısızlık içindeyken canlandırın. Birçok insan, neleri kaybedeceğini düşündüğü zaman, büyük bir motivasyona ulaşmaktadır. NLP’de bu, Acı ve Zevk faktörü olarak adlandırılır.

5. Şimdi tekrar, başarınıza dair senaryoyu zihninizde canlandırın. Bu durumun içine iyice girin ve tüm duyguları yoğun bir biçimde yaşayın. Ardından yoğun bir şekilde eyleme geçin. Listenizi elinize alın ve tek tek bu eylemleri yapmaya başlayın. Göreceksiniz ki, bir şeyi başarmak, sizi değerlerini de başarmaya motive edecektir. Başarı başarıyı çeker, başarısızlık da başarısızlığı…

Not: Burada paylaşılan NLP Teknikleri, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu tekniklerin, bir uzman gözetiminde uygulanması tavsiye edilir. NLP, bir tedavi yöntemi değil, bir pozitif düşünme ve kişisel gelişim yöntemidir. NLP Teknikleri, iletişim, kendine güven, pozitif düşünce gibi konularda destek sağlar.
“Eğer yeterince güçlü bir nedeniniz varsa, her şeyi yapabilirsiniz”