Kuantum Nedir? | Şimdi Değişme Zamanı Eğitim & Koçluk

Orjinalini görmek için tıklayınız: Dünyayı Hiroşima’ya Çevirebilecek Tehlike…
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Rus bilim adamları, “dünyanın manyetik kutuplarının kaymakta olduğunu”tartışıyor. Bu kaymanın dünyayı Hiroşima’ya çevireceğini savunanlar bile var.


[b]Londra Üzerindeki Pembe Işık[/b]
Rus bilim adamlarından Kara Kuvvetleri Merkezi Askeri Enstitüsü’nün başaraştırmacısı Yevgeni Shalamberidze, dünyanın manyetik kutuplarının kaymaktaolduğunu ve bu kez farklı olduğu iddiasıyla ortalığı karıştırdı. Rus bilimadamları ikiye bölündü.


[b]Sebebi Açıklanamayan Uçak Kazaları[/b]
Shalamberidze, manyetik kutupların şimdiden 200 kilometre kadaryer değiştirdiğini açıklarken “Manyetik alanların değişmesi dünyayı koca birHiroşima’ya çevirebilir. Yani nükleer kış etkisi yaratabilir. Kuşların, balinave yunusların yön şaşırması, sebebi açıklanamayan uçak kazaları etkininişaretleri.” uyarısında da bulunuyor.


[b]Nükleer Kış Etkisi[/b]
Yevgeni Shalamberidze “Dünyanın coğrafik kutupları, hep aynı yerde. Ancakmanyetik kutuplar şimdiden 200 kilometre kadar kaymış durumda. Bu, küreselanlamda etkili olacaktır. Gezegen, enerjisini, yerkabuğu çatlaklarındanboşaltıyor. Bunlar sıkıştığında negatif enerji gezegende kalıyor. Sonzamanlarda dünyayı kasıp kavuran bunca doğal felaketin buna bağlı olmadığınıkesin bir dille söyleyemeyiz.” dedi.


Pravda Gazetesi’nin internet sitesinde yer alan habere göre; “Manyetikkutupların kayması, atmosferin büyük ölçüde azalmasına yol açabilir, bu dadünyanın eksi 273 dereceye kadar soğumasına, yani nükleer kış benzeri birdurumu yaratabilir ve doğal yaşam yok olabilir”.


[b]Bu İddiaya Karşı Çıkanların Tezleri[/b]
Rusya Doğa Bilimleri Akademisi’nden Aleksander Fefelov ise; “Gezegenimiz,zaman zaman eğimini değiştirebilir. 23 bin yılda bir bu oluyor. Manyetikkutuplar, 30 derecelik bir kayma gösterebilir.” diyor.


Matematik ve fizik profesörü Viktor Kuznetzov da, son 4 milyon yıldadünyanın manyetik kutuplarının 16 kez yer değiştirdiğini belirtirken; “Dünyanınmanyetik alanlarının yok olması söz konusu değil. Dünyanın hep bir radyasyonkalkanı olacaktır. Manyetik kutuplarının yer değiştirmesi bile bu kalkanıortadan kaldıramaz. Yani gezegenimiz soğumayacak” dedi.
Manyetik alanlarının kaymakta olduğunu ve bu kez ölçümlenen 200 kilometrelikkaymanın giderek arttığını savunan bilim adamları ise endişelerini dilegetirmeye devam ediyor.


[b]Farklı Yerlerde Kutup Işıkları[/b]
Yevgeni Shalamberidze’ye göre, kutup ışıklarının (aurora borealis) zamanzaman kuzey bölgelerinin dışında da görülmeye başlaması, manyetik kutuplarınyer değiştirmesiyle ilgili etkiler. Geçen hafta İngiliz medyası, Londraüzerinde görülen pembe ışıklara geniş yer vermişti.